İsyan

7,81

( 3 kişi yorum yaptı )

İsyan

Sinema Filmi

1975

Film, yaşadığı kanunsuz hayatı bırakmak isteyen bir adamın ölüme sürüklenişini konu alır. Polat, Şeker Adam lakabıyla tanınan kiralık bir katildir. Bir uyuşturucu çetesinin hesabına çalışmaktadır. Polat, yıllarca önce Suzan’la evlenmiş ve bu evlilikten Barış adında bir çocuk doğmuştur. Ancak evlilik hayatına alışamayan Polat, Suzan’dan ayrılmıştır. Suzan ise Polat’ın patronuyla evlenmiştir. Polat, yıllar sonra Müjde adında genç ve güzel bir kadınla evlenir. Bu evlilik nedeniyle kanunsuz işlerden uzaklaşmak ister. Ancak patronun tehditleri nedeniyle işten ayrılamaz. Bu sırada Barış da kanunsuz işlere karışmak üzeredir. Polat buna engel olur. Ancak çeteden ayrılmak isteyen Polat için ölüm emri verilmiştir.

Künye

Yönetmen Remzi Jöntürk
Senaryo
Yapımcı Necdet Barlık
Görüntü Yönetmeni Ali Yaver
Süre 69 dk
Tür Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Ajan, Banu Alkan, Cem Karaca, Kaza Kurşunu, Kiralık Katil, Daha Fazlası

Ekip

Yönetmen Ekibi Korkut Korcan (Reji Ekibi)
Post-Prodüksiyon Ziya Kuşdoğan (Negatif Kurgu)
Sabahattin Hoşsöz (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Ergün Şimşek (Işık Şefi)
Ses Ekibi Necip Sarıcıoğlu (Ses Kayıt)

Firmalar

Barlık Film (Yapım)
Yeni Stüdyo (Seslendirme)
İpek Film (Film Hazırlık)
Barlık Film (Işık)

Son Yorumlar (3)

performer avatar performer 05 Ekim 2010 22:42:10

8

filmin bulanık görüntüsüne rağmen baştan sona soluksuz ve kahkaha ile izledim. mete inselel ve serdar gökhan iyi oynamışlar. mete inselel'e ayton sert seslendirmesi çok yakışmış.

Alın yazısı avatar Alın yazısı 28 Mart 2010 13:43:03

6

'Katalan' Arkadaşım sanırım filmleri karıştırdın. bahsettiğin filmin konusu , final sahnesi Serdar Gökhan'ın Evlatlık - Çıngar filminin konusudur...İsyan filmi bir örgüte bağlı ve o örgüt'ün en iyi adamlarından biri olan Şeker Adam'ın öyküsünü konu a lır..örgüt birisinin ortadan kaldırılmasını ve kirli illegal işlerini Şeker Adam - Polat'a yaptırır...Şeker Adam polat bir gün Sevgiyi seçer ve örgüt pusu kurup Polat'ı öldürtmek ister..Olaylar gelişir..Serdar Gökhan'ın Orta dereceli , ve iyi çekilememiş bir filmidir..

katalan avatar katalan 12 Ocak 2009 12:42:01

SERDAR GÖKHAN KİRALIK KATİL ROL ÜNDE YİNEDE GERKSİZ KOPUK AĞIR TEMPODA BİR FİLİM FİLİM İN EN SON SAHNESİ KÜÇÜK ÇOCUĞUN TABANCA YLA OYNARKEN BABASINI VURMASI VE CEM KARACANIN YAVRUM YAVRUM PARÇA SI ŞAHANE OLMUŞ SADECE SON SAHNEDEKİ MÜZİK GÜZEL

Yandex.Metrica