Karanlık Saat

7,57

( 1 kişi yorum yaptı )

Karanlık Saat

(The Darkest Hour - Survive The Holidays)

Sinema Filmi

2011

Gizemli bir şimşek fırtınasının ortasında Moskova’ya varan genç internet girişimcileri Sean (Emile Hirsch) ve Ben (Max Minghella), uluslararası ekonomik merkezde canlı bir yer tutan, para akışının olduğu ama iş alanlarının prensipsiz ilerlediği Rusya’ya, hayallerinin işini kurmaya giderler. Turist olarak gezmekte olan Natalie (Olivia Thirlby) ve Anne (Rachael Taylor)’de Nepal’e giderken gerçekleşen beklenmedik bir uçak molası ile Moskova’ya inerler ve dünyanın en büyük eğlence anlayışına sahip şehirlerinden biri olan bu yerde zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırlar.

Bu iki grup Zvezda Gece Klubü’nün parıltısı altında tanışırlar; Moskova’nın güzelliğinin bir simgesi olan bu yerde Skylar (Joel Kinnaman), Sean ve Ben’i dolandır an İsveç iş adamı da vardır. Dünyanın dört bir yanından gelen gençlerin, süper modellerin ve elit işadamlarının buluşma yeri olan klüp, uzaylıların istilası sonucu aniden tam bir karmaşaya dönüşür ve her yer kapkaranlık olur. Daha önceden nabzı hep yüksek atan şehir şimdi tüm güç kaynaklarından yoksun ve neredeyse tamamen terk edilmiş haldedir ve burayı ele geçiren gücün ne olduğu halen anlaşılmamaktadır.

Bu uzaylılar bildiklerinize hiç benzemiyordur ve hayatta kalan bir tek cesaret olur.

Künye

Yönetmen Chris Gorak
Senaryo
Müzik Tyler Bates
Görüntü Yönetmeni Scott Kevan
Vizyona Giriş Tarihi 06 Ocak 2012
Süre 89 dk
Tür Aksiyon, Bilim Kurgu, Korku
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler İnternet, Karanlık, Moskova, Rusya, Uzaylı Daha Fazlası

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 1.394.590,0 TL
Toplam İzleyici 138.259
Vizyonda Kaldığı Hafta 20 Hafta

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 28 Ekim 2015 04:17:57

6

Filmin temposu iyi konusuda fena değil ama film video film havasında ilerliyor uzatmadan tadında 89 dakikada biten film orta karar bir filmden öte değil kısaca zaman geçirmek için uygun bir film.

Yandex.Metrica