Julia'nın Gözleri

6,17

( 1 kişi yorum yaptı )

Julia'nın Gözleri

(Julia's Eyes)

Sinema Filmi

2010

Julia’nın, sonunda onu kör bırakacak olan bir göz hastalığı vardır. Julia’nın ikiz kız kardeşi de aynı hastalığa yakalanmış ve kendini bodrum katında asarak intihar etmiştir. Herkes onun intihar ettiğini düşünse de Julia aynı fikirde değildir, kardeşini kimin öldürdüğünü bu işin gerçek nedenini öğrenmek amacı ile kendini bu göreve adar ve araştırmaya girer.

Künye

Yönetmen Guillem Morales
Senaryo
Vizyona Giriş Tarihi 01 Temmuz 2011
Tür Gerilim, Korku
Ülke Ispanya

Firmalar

Duka Film (Dağıtımcı)
Hasılat 184.767,0 TL
Toplam İzleyici 21.510
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 30 Haziran 2013 11:02:37

8

"Los Ojos de Julia" gözden kaçırdığım izlemekte geç kaldığım bir film. o kadar çok film çekiliyor ki ister isetmez atladıklarım oluyor 2010 Toronto Uluslararası Film Festivali açılış filmi.
El Cuerpo'yu izleyince gündemime oturdu gidip filmi temin et t im., Oriol Paulo bu defada beni senarist olarak ağırladı beklentilerime kısa düşsede gelecek beklentim büyük ölçüde yüksek, eleştirimide söylemek zorundayım. Şişko yapımcı Guillermo del Toro tarafından üretilen film içeriğinde katılamadığım havada kalan noktalar ,( örneğin Julia'nın kocasının intiharı) olsa da akıcı gerilimi düşmeyen temposu ile korku/gerilim izleyicisinin beklentilerini büyük ölçüde karşılıyor., tabi korku/gerilimin korkusunu ayrı tutuyorum. Korkacak bir şeyde göremedim.
Burada yine Belén Reuda diyeceğim. Çift karakter canlandırıyor. Filmin başındaki birkaç dakikalık Sara rolü ile daha baştan resitali başlatıyor ve Julia, rolü ile filmi omuzlamış götürüyor.
Tabiki Ángel rolundeki Pablo Derqui.... Bu genç adamıda unutmamak gerekiyor.
Bu kadin bir harika müthiş bir performans, rolü öyle bir çalışmış ki, inandıramadığı havada kalmış hiçbir şey yok. herşey dozunda abartı yok. hayatın içinden alıp filme koymuşlar, Filme ait herşeyi unutun boş verin bu film bir tek onun için bile izlenebilir.Atmosfer, mekanlar oyunculuklar, yönetim.hepsi kusursuz. Verdiğiniz 2 saat için pişmanlık duymayacaksınız.
Belén Reuda 10 -
Film 10/8

Yandex.Metrica