Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kabadayının Sonu

Kabadayının Sonu

8,24

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1973 1 Saat 18 Dk Macera Dram Macera, Dram

Yönetmen: Nejat Okçugil Nejat Okçugil

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tevfik Şen, İbrahim Kurt, Oktay Yavuz, İlknur Taçbaş, Sadettin Düzgün, Faik Coşkun, Leman Akçatepe, Feridun Çölgeçen, Zeyno Çilem, Kayhan Yıldızoğlu Devamını Gör...

Konusu : Film, ailesini öldürenlerden intikam almak isteyen eski bir kabadayının başından geçenleri konu alır. Murat, kanunsuz şekilde haraç toplayan bir kabadayıdır. Haraç topladığı mafya babaları Murat’a karşı diş bilemektedir. Murat, dikiş dikerek geçimini sağlayan Arzu’yu sevmektedir. Arzu ise kanundışı hayata veda etmediği sürece Murat’la evlenmemekte kararlıdır. Ancak Murat kabadayılığı bırakmaya yanaşmaz. Kumarhane işletmecisi Cabbar, haraç toplamaya çıkan Murat’ın adamı Tarık’ı öldürür. Murat bu olaydan sonra kanunsuz işleri bırakmaya karar verir. Ancak mafya Murat’ın peşini bırakmayacaktır.burcusara

13 Nisan 2019 00:30

Ne güzel bırakmıştı Hale için kabadayılığını :( Evde karısını ve kızını ölü bulduğu sahne tüylerimi diken diken etmişti. Filmde en beğendiğim detay Kartalın sonuna kadar kendine çizdiği doğru yoldan sapmamasıydı o kadar acı ve öfkeye rağmen.

Cevap Yaz

Göztepe

1 Temmuz 2018 08:37

Güzel bir Kartal Tibet filmi arkadaşların değindiği gibi kabadayı rolleri Kartal Tibet'e çok yakışıyor. Bu filmde özellikle Sadettin Düzgün'ün oyunculuğuna hayran kaldım. Bir o kadar Kartal Tibet kadar göze çarpıyordu oyunculuğu demekki kabadayılığın sonu kanla felaketle bitiyormuş. Sansür kurulunun kararımı bilinmez filmin bazı sahnelerinin atlanıldığını farkettim.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

13 Ekim 2017 21:51

Bir kabadayının ayakta kalma hayat hikayesini anlatan.. izlemeye değer güzel bir Kartal TİBET performans filmi.

Cevap Yaz

erhaab

12 Ekim 2017 19:39

Kartal Tibet'e kabadayı rolleri çok yakışıyor. Salim filmleri ile kıyaslarsak Kartal Tibet'i bu rollerde daha çok görebilseydik keşke. Mizacı daha uygun. İntikamını alırken rolünün hakkını veriyor. Hale Soygazi filmde son derece az gözüküyor.

Cevap Yaz

sinemaadamı

29 Şubat 2016 14:53

kartal tibet ve hale soygazi ikilisinin en güzel filmlerinden biri. ilk çevirimi ayhan ışık ve sema özcana ait gecelerin kralı filmidir o pek iyi değildi ama burda kartal filmi tek başına sırtlamış halenin rolü kısa filmin yarısında var yok oysa bataklık bülbülü, aşk mahkumu,bir demet menekşede rolleri kartalınkinden nerdeyse daha fazlaydı. itham ediyorum filmini saymıyorum çünkü o halenin ilk filmlerinden orda daha çok melda sözen ön plandaydı. bu film ise kartal ile halenin birlikte oynadığı ikinci film fakat dediğim gibi kartal tek başına sırtlamış bu filmi orjinali seyrettim 78 dk ama filmde bazı sahneler orjinalindede yok herhalde zamanında sansüre uğramış yada piyasada tek kopyası bu olacak filmde nesrin nurun sahnesi var onlar sansürlenmiş. halenin rolü kısa fakat fim güzel hüseyin zan ve oktar durukanın rolleride kısa filmde dediğim gibi iş kartal da bitmiş. güzel film bence.

Cevap Yaz

benimsinema

8 Şubat 2014 17:59

ayni film daha önce ayhan isik sema özcan la var, gecelerin krali diye... bu filmde aynisi, kartal tibet bastan sonuna kadar temposunu hic düsürmüyor... üzücü tarafi halenin bu kadar erken ölmesi... sanirim digerin oyuncu kadrosu daha genis oldugu icin izlemesi zevkli...o yüzden bir puan kiriyorum...

Cevap Yaz

yasak75

30 Mayıs 2013 15:57

filmi zevk alarak izledim

Cevap Yaz

Loverman

7 Ağustos 2012 19:15

ben bir vasatlık göremedim. gayet güzel kartal tibet ve hale soygazi filmi. gerçi hale soygazi senaryo gereği uzun bir bölüm oynamıyor geri kalan kısmı da kartal tibet tek başına idare ediyor. sadettin düzgün agah hün ün güzel sesiyle yardımcı oyuncu olarak başarılı. izleyin derim.

Cevap Yaz

performer

8 Eylül 2011 23:33

idare eder. sıkılmadan izlenebilir. siz siz olun köprüyü geçene kadar dayıya kabadayı deyin.

Cevap Yaz

iigood

22 Ocak 2011 00:31

Ayhan isik ve Sema ozcanin cevirdigi gecelerin krali filminin renkli uyarlamasi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica