Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kaçış

Kaçış

8,48

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Aksiyon Macera Aksiyon, Macera

Yönetmen: Cüneyt Arkın Cüneyt Arkın

Ülke: türkiye

Oyuncular: Emel Büyükburç, Cüneyt Arkın, Süleyman Turan, Erol Taş, Hüseyin Peyda, Tevhid Bilge, Süheyl Eğriboz, Kaan Arkın, Kadir Kök, Aydın Haberdar Devamını Gör...

Konusu : Murat bir soygun olayına katılan arkadaşını hem mafyanın elinden kurtarmak, hem de hapse girmesini önlemek için saklamaya çalışır ama mafya arkadaşını bulup öldürür, suç da Murat’ın üzerine kalır. Kendini hapiste bulan Murat bir müddet sonra suçsuzluğunu ispat etmek için hapisten kaçar. Bütün isteği asıl suçluları polise yakalatmaktır ama olayın soruşturmasını yürüten bir komiser gölge gibi peşindedir. Murat hem mafyadan, hem de polisten canını kurtarmaya çalışarak asıl suçluları ararken oğlunu yaralayan mafya teşkilatı Murat’ı iyice çılgına döndürür. Murat bir hastanede tedavi olan oğlunu görmek için hastaneye gelir ama mafya orada tuzak kurmuştur.AlınYazısı

7 Mart 2017 15:16

Habere göre aydın haberdar yapımcılık için yeni bir şirket açmış. cüneytarkın ve diğer oyuncular bu filmde aydın haberdar'a destek amaçlı olsun diye ücretsiz oynamışlar.

Cevap Yaz

FOSTERKANE

21 Kasım 2011 00:49

eddie macon s run/1983 ( yönetmen, senaryo jeff kanew, oyuncular kirk douglas,john schneider) filminin türk versiyonu. polis kirk douglas/erol tas, firar eden john schneider/cüneyt arkin.

eddie macon s run : bir road movie filminde olan hersey var, kacis,arbayla kovalamaca, yolda tanılan güzel kiz ve mutlu son. kacıs : orjinal filmin nerdeyse aynısı, sadece mafya adamları eklenmıs bu belkide sansür derdin kurtulmak icin yapilmis olabilir, orjinal filmde sömürülen bir isci aylıgını alamayınca basını belaya kor hapise düser, firar eder. tek kurtulusu meksiya kacmaktır ve sonunda polisin yardimiyla hedefine ulasir. bunu o yillarda (belki bugün bile) türk sinemasinda yapmak imkansızdı. bu yüzden filmin finalide farklı. bunun dısında birde süleyman turan ın canlandirdigi karakter filme eklenmis.

arkın ın filminde bana ilginc gelen iki ayrıntı : 1. bir gurbetci saban/1985 filmindeki hans (ferhat tanseli) ve sekreterininde (bayan oyuncunun ismini bilmiyor) bu filmde oynamasi. 2. filmin yapımcısı melih gülgen olmasına ragmen filmi arkın a yönetmesi. genelde gülgen yapımcısı oldugu filmleri kendi cekerdi.

Cevap Yaz

Alın yazısı

18 Aralık 2008 22:22

kaan abimiz filmde oğul rolünde.cüneyt abi yine firar güzel bir film sürükleyici engelleri aşan bir adam bir baba

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica