Ryna

(Ryna)

Sinema Filmi

2005

Ryna 16 yaşında bir kız çocuğu . Anne baba ve dedesiyle, Romanya'da Tuna Deltasında küçük bir yerleşim biriminde yaşıyor. Babasına ait Benzin İstasyonunda çalışıyor ..Kasabanın postacısı genç ile flört ediyor, nerde akşam orada sabah, yalınayak başıkabak dolaşıyor..Belediye Başkanın gözü ise onun üzerinde. Hiçte iyi niyetler beslemiyor ona karşı.
Baba devamlı saçını kısacık kesiyor, tıpkı bir erkek çocuğu gibi Erkek evlat özlemi içinde. İşler pek iyi gitmiyor.. Anne evi terkedip Bükreş'e kardeşinin yanına gidiyor. Bu arada tez hazırlamaya gelen bir fransız la tanışıyor, ilgisiz değil, kimlik arayışı içinde yoksul, gencecik bir kız.
Sonunda ruhu uyanacak, o gencecik yaşında ağır bir bedel ödeyerek, dünyayı ve insanları anlayacak. mkurtsen 29-11-2012

Künye

Yönetmen Ruxandra Zenide
Senaryo ,
Müzik Antoine Auberson
Görüntü Yönetmeni Marius Panduru
Süre 94 dk

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 29 Kasım 2012 10:14:06

Romen sinemasından değişik bir tad. DVD nin kapağından gözüküyor, Cennes, dahil birçok festivallere katılmış. Kadın yönetmenden kadın duygusallığı içinde çekilmiş Romanya ve Yoksul Romen halkının yaşayışı hakkında ipuçları veren ayağı yere basan ger çekçi bir film.
Geleneksel değerler, özgürlük, çocuk yetiştirme aile bağları, yoksulluk gibi kavramlara kendince yorum getiriyor üzerinde düşünmeye davet ediyor. Romen oyuncu Doroteea Petre çok başarılı.
Ben beğendim. 10/7

Yandex.Metrica