Koğuş

6,14

( 0 kişi yorum yaptı )

Koğuş

(The Ward)

Sinema Filmi

2010

1960’larda akıl hastanesine kaldırılan genç bir kadının hikayesini anlatan “The Ward – Koğuş”, korku filmleri ustası John Carpenter’ın 10 yılın ardından yaptığı ilk filmi.

Güzel ama problemli genç bir bayan olan Kristen (Amber Heard), kendini her tarafı kesikler içinde, yaralı bereli bir halde bulmuştur. Uyuşturucu bir maddeyle kendinden geçmiş olan Kristen, uzakta bir akıl hastanesine götürülmektedir. Tamamen aklını kaybetmiş bir halde hastaneye alınan genç kadının buraya neden getirildiğine dair en ufak bir fikri yoktur. Geçmişiyle ilgili hiçbir şey hatırlamamaktadır. Emin olduğu tek şey burada güvende olmadığıdır.

Kendisi gibi rahatsız dört kadınla aynı koğuşta kalan Kristen, bir süre sonra olayların pek de göründüğü gibi olmadığı fark eder. Havada gizem kokusu hakimdir. Geceleri hastane karanlık ve kasvetliyken Kristen garip ve korkunç sesler duyar. Bu sesler yalnız olmadıklarının habercisidir.

Koğuş arkadaşları yavaş yavaş ortadan kaybolmaya başlarken Kristen, bu cehennem azabından kurtulmanın bir yolunu bulmalıdır. Aksi takdirde o da kurbanlardan biri olacaktır. Kaçmak için çabaladıkça, tahmin edilemeyecek kadar korkunç ve tehlikeli hakikat ortaya çıkacaktır.

Künye

Yönetmen John Carpenter
Senaryo
Müzik John Carpenter
Görüntü Yönetmeni Yaron Orbach
Vizyona Giriş Tarihi 03 Haziran 2011
Süre 88 dk
Tür Gerilim, Korku
Özellikler Renkli
Ülke ABD

Ekip

Yönetmen Ekibi Arin Öztürk (Yardımcı Yönetmen)

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 394.659,0 TL
Toplam İzleyici 41.364
Vizyonda Kaldığı Hafta 15 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica