Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hop Dedik: Deli Dumrul (Deli Dumrul - Hop Dedik)

Hop Dedik: Deli Dumrul

8,18

(11 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 2011 1 Saat 28 Dk Aksiyon Polisiye Dram Komedi Politik Aksiyon, Polisiye, Dram, Komedi, Politik
IMAX 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Oğuz Yalçın Oğuz Yalçın

Ülke: türkiye

Gişe: 96.075

Oyuncular: Şenkal Emre Türk, Hakan Serim, Serhat Taylan, Mehmet Özgür, Ferdi Akarnur, Bulut Aras, Perihan Savaş, Aysu Filik, Ö. Faruk Kumbar, C. Fatih Polat Devamını Gör...

Konusu : Deli Dumrul (Emir Benderlioğlu), İstanbul’un Kurtlar Kuşlar Alemine meydan okumuş ve oyuna getirilerek hapse düşmüştür. İçerde hayatının zindana döneceğini düşünürken, ruh dünyasında derin tesirler meydana getirecek olan gönül erlerinden İhsan Bey (Bulut Aras) ile tanışır. Hapiste Dumrul ile İhsan Bey’in en has talebesi ve manevi evladı Alperen ( Orhan Bıyıklı) arasında sıkı bir dostluk başlar. Deli Dumrul’u, gönül eri İhsan Bey’i ve yiğitlik timsali Alperen’i uğradıkları iftiralardan aklayıp kurtaracak kişi ise Başkomiser Semih’tir( Mesut Çakarlı). Önce İhsan Bey ve Alperen, ardından da Deli Dumrul aklanarak tahliye olur. Tefeci Salim’in elinden kan kusan mahallelinin tek umudu Deli Dumrul’dur. Dumrul’un tahliye haberi ezilen, sömürülen mahalleliye özellikle de Vildan’a (Perihan Savaş) bayram havası yaşatır. Artık kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Çünkü; yalana, dolana, talana, hırsıza, arsıza, yolsuza, laine ve haine.. ve de cümle haşerata HOP DEDİK! diyen Deli Dumrul artık özgürdür. Deli Dumrul’u yeni serüvenler beklemektedir. Kavgalar, sevdalar, çoğu zaman kahkahalarla izlenen neşeli olaylar.. kimi zaman da insanın yüreğini sızlatan duygusal anlar... İhsan Bey’in etrafında kümelenen bir avuç gönüllü fedakar Anadolu insanı vardır. Yabancı istihbarat servislerinin elinde taşeron firma haline gelen ve Bir Numara olarak bilinen Maça Beyi (Erdal Cindoruk) ise sinsi bir plan içindedir. Maça Beyi’nin babası olduğunu henüz bilmeyen ?... ise tüm bunlardan habersiz babasının başında bulunduğu karanlık yapıyı çökertmek için mücadele vermektedir. Mücadelenin baş kahramanı İhsan Bey, bir gece kumpasa düşürülerek öldürülür. Başkomiser Semih ve Emniyet Müdürü Yavuz Türk (Sabri Özmener), olayı tezgahlayan yapıyı deşifre etmek için büyük bir operasyon başlatır. Dumrul da artık emniyette gizli görevli olarak operasyonlara müdahil olmuştur. Bir Numara Maça Beyini yakalamak için başlatılan operasyon sırasında Başkomiser Semih şehit edilir. Semih’in biricik kızı Feyza ise artık Dumrul’a emanettir. Yoğun bir mücadele ortamında kendini bulan Dumrul ile Komiser Zeynep arasında bir türlü itiraf edemedikleri gizli ve tatlı bir aşk başlamıştır. Ne var ki; kirli eller tarafından Dumrul’un Vatan sevdasına sıkılan kurşun, bu kez gönül sevdasına sıkılacaktır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

Seslendirme

Tasarım

Ulaşımsevii

10 Aralık 2011 03:17

1.film idare  ederdi..ama bunu beğenmedim, açıkçası çok sıkıldım izlerken 

Cevap Yaz

t_rex

20 Mayıs 2011 10:42

afişi ilgimi çekmişti

Cevap Yaz

mehmet baba

11 Nisan 2011 09:15

maça beyinin kim olduğu ilk görüşte anlaşılıyor.fakat kendine özgü bir film olmuş ilk filmden sonra devamının geleceği belliydi. 3. sününde yapılacağı kesin gibi. karadenizin genç kabadayısı. espirili bir şekilde anlatılmaya devam edilmiş. siyasi bir tarafı olan bir film olmuş tavsiye ederim. güzel bir Türk filmi..

Cevap Yaz

tutus

10 Nisan 2011 08:33

film türkiye geneli tam 150 kopya ile girdi vizyona fakat türkiyenin 4, büyük ili olan adanaya gelmedi 150 kopyanın 1 rini çok gördüler adanaya sanırım

Cevap Yaz

nursimaaydın

4 Nisan 2011 14:09

güzel bir film ellerine sağlık. espriler 1.ciye göre daha kaliteli. aşkta birinciye göre daha belirgin. ufak kıza, orhan bıyıklıya ve nükteli hocaya bayıldım :)))

Cevap Yaz

casusbellı44

1 Nisan 2011 22:03

nedense paramı verip izlenme zahmetine katlandığım film. baştan sona kalitesiz. ondan sonra niye gişemiz yok diye ağlıyorlar. sinema çocuk oyuncağı değil. ciddi bir iş. bu filmin konusundan çocuk piyesi bile olmaz. çekmeyin kardeşim film. kim zorluyor sizi. oyuncular zaten dizilerde boy gösteriyor, çekmeyin. gerçekten kalitesiz bir film izleyip, zamanını öldürmek isteyenler için bu filmi tavsiye ediyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

31 Mart 2011 10:28

bu filmi bende merak ettim temiz oyuncular var içinde konuda iyiye benziyor hadi hayırlısı.

Cevap Yaz

ahmet-deniz

15 Mart 2011 14:57

Nihayet herkesin ailesi ile beraber gidip izleyebileceği bir film vizyona giriyor.

Cevap Yaz

samisayin

10 Mart 2011 20:13

buuu film izlenirrr işte:)

Cevap Yaz

ALİ AVCİ

30 Ocak 2011 14:24

hoop dedik deli dumrul filmi deli dumrulun 2. si gibi değil . çünkü kadro tamamen yepyeni. 1. de karakter olarak sevilmiş deli dumrul ve naci alığ yepyeni bir film olarak 1 nisan da vizyona girecek olan bir film. şu an kayseride çekimleri yapılan film merakla beklenir oldu.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica