İzmir Çetesi

8,17

( 9 kişi yorum yaptı )

İzmir Çetesi

(İzmir Çetesi)

TV Dizisi

2011

Yedi göbekten İzmir'li olan Cemal top koşturduğu Altay'dan tam Fenerbahçe'ye  transfer olacağı dönemde ciddi bir sakatlık geçirince futbolu bırakır. Doğup büyüdüğü mahallede anahtarcılık yapan, eşi ölünce kızı Duru ile hayat tutunmaya çalışan, haksızlığa, adaletsizliğe karşı, düzene kızgın, her kuruma şikayet dilekçesi yağdıran, bu yüzdende mahallelinin "Kurtar bizi Cemal" diye takıldığı adamın yolu günün birinde biri Altay'lı,diğeri Buca'lı iki fanatik futbol taraftarının yönettiği "İzmir Çetesi" ile kesişir. Çünkü Cemal kızının geleceği için biriktirdiği parayı İzmir Çetesi'ne kaptırır. Cemal, çeteyi yakalatıp içeri attırır, ama giden parasını geri almanın bir tek yolu vardır. Oda İzmir Çetes'nin hazırladığı  yeni dolandırıcılık planının bir parçası olmak.

Ekip

Yapımcı Uğur Atukman (Genel Koordinatör)
Cesur Koçak (Yapım Koordinatörü)
Hüseyin Samson (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Kubilay Ulukavak (Kurgu)
Deniz Kayık (Kurgu)
Erman Dişçi (Kurgu)
Kostüm Tasarım Mihriban Karacaoğlu (Kostüm Tasarım Asistanı)
Yapım Ekibi Meral Kınalı (Yapım Sorumlusu)
Ahmet Çalkap (Yapım Amiri)
Coşkun Yeltekin (Yapım Amiri)
Dilan Gılıç (Yapım Asistanı)
Nejla Kutlu (Ofis Koordinasyon)
Adem Gülgün (Set Amiri)
Yönetmen Ekibi Edgü Karaadam Özdemir (2. Yönetmen)
Zeliha Orman (Yardımcı Yönetmen)
Ozan Uzunoğlu (Yardımcı Yönetmen)
Nihan Kahraman (Yardımcı Yönetmen)
Yasemin Çağan Boğalıoğlu (Yardımcı Yönetmen)
Burçin Doğan (1. Yardımcı Yönetmen)
Meriç Taşdemir (Yönetmen Yardımcısı)
Bülent Doğan (1. Yönetmen Yardımcısı)
Burçin Aydın (1. Yönetmen Yardımcısı)
Kader Akyüz (Koordinasyon)
Kamera Ekibi Ömer Kılınç (Kameraman)
Gökhan Nuh (Focus Puller)
Alper Ordu (Focus Puller)
Hakan Aksu (Panther Operatörü)
Post-Prodüksiyon Ekrem Erdinç (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Işık Ekibi Ozan Belli (Işık Şefi)
Uğur Ekinci (Bestboy)
Makyaj Ekibi Esma Keskin (Makyaj)
Armağan Çakmak (Kuaför)
Ses Ekibi Bayram Karaman (Ses Teknik Koordinatörü)
Gökay İbuk (Ses Operatörü)
Özkan Coşgun (Ses Teknisyeni)
Sertaç Selvi (Boom Operatörü)
Tasarım Aydemir Atabey (Web Tasarım)

Firmalar

Star TV (Yayıncı)
Pastel Film (Yapım)

Son Yorumlar (9)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 14 Kasım 2014 00:42:48

Severek izlediğim bir diziydi ayrıca jenerik müziği falanda çok hoştu. Ancak zamanla reytingleri düşmeye başladı özellikle ilk bölümlerdeki sıcaklık diziden kayboldu Dizinin güzel kızları Duru ve Mira diziden ayrıldıktan sonra bir daha eski tadı verm edi ve dizi final yapmak zorunda kaldı.

Revorse avatar Revorse 26 Nisan 2011 13:22:04

Açıkçası senaryo kopuk gidiyor,belli bir konu var ama hep aşk üzerine kurulu bu da filmin heyecanını keserek izleyiciyi bastırıyor.Öte yandan Kadir İnanır'ın Cemal rolü belki yeri gelince sertleşiyor ama hep mahzun,naif bir hal sergiliyor izleyici de Kadir İnanır'ın sert rolünü arar oluyor.Bence olmadı,şuana kadar takip ettim ilk 3 bölüm dışında çizgisi hep aynı stabil gidiyor yani düşük...Kadir İnanır neden ağır baba rollerinde dizilerde oynamaz da böyle reyting kaygısı dizilerle uğraşır bilmem.Bu diziyi Kadir İnanır bile kurtaramayacak gibi görünüyor,oyuncular çok toy bir kaç kişi dışında...Ya senaryo çok daha hareketli olmalı,ya da kaderi belli bu dizinin.İnşallah yanılırım...

yigitmen 10 Nisan 2011 13:56:04

çok güzel bir dizi her hafta izliyorum.

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 05 Nisan 2011 00:17:04

Bu diziye dair olan endişeni de dile getirmişsin.. Kariz_ma_35 arkadaşım. Bunda sana katılmamam mümkün değil.. Çünkü, bende bir egeliyim. Aynı endişe için seninle hemfikirim. Hatta bir dönem: Tv de Erkan PETEKKAYA & Cüneyt ARKIN'IN Köpek adlı bir dizisi vardı. İnan ki onu bile hiç izlemedim. Oda zaten yayından kalktı. Sanırım buda öyle olur. İllaki! Bir filmde çete olacaksa eğer.. Bende bunun efe filmi olmasına arzu ederim.

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 02 Nisan 2011 23:30:04

10

Pek dizisever bir insan değilim. Fakat bu diziyi merak ettim. Birkaç haftadır takip ediyorum. Memleketim İzmir'de çekilmesi bir yana. İzmir'in o muhteşem şehir manzarası. Konak meydanı, saat kulesi, alsancak, karşıyaka, tarihi asansör, kadifekale, hi lton oteli, kordon, basmane ve kantar polis karakolları  gibi her hafta gezdiğim. Yerlerde çekilişi ile ilgimi bayağı bir çekti. Üstelik İzmir insanın içtenliği sıcak kanlılığı da yansıtılmış. Zaten Kadir İnanır'ın İzmir'de dizi çekeceği açıklandığında. Hayranlarnı heyecanlandırmıştı. Duyumlarıma göre ilk günlerde set ortamı hayranlarının ziyaret etmişler. 4 milyon nüfuslu ve yurdumuzun 3.büyük şehrine yakışan bir diziye benziyor. Ayrıca Kemeraltı çarşısı ve İzmir'in iki güzide spor kulübü Altay, ve Bucaspor'da senaryo dahilinde. 7 profesyonel futbol takımı olan şehrin. Daha önce iki ezeli rakip Göztepe ve Karşıyakaspor kulüpleri. Senaryo dahilinde taraftarları temsil eden oyuncular rol alacaktı. Fakat önlenemeyen sıkı fanatizm ve geçmiş yıllardaki gerginlik düşünülerek olacakki. Altay, Bucaspor senaryo kapsamına dahil edilmiş. Bu şehirde doğdum burada büyüdüm,yetiştim. Allahın izniyle burada öleceğim. Bütün yazdıklarım bu dizinin güzel tarafları idi şu ana kadar. Hoşnut olmadığım bir konuya değineceğim. Dizinin adı İzmir Çetesi bu ismin bu şehrin imajını zedelediğini düşünüyorum. İsim nedeniyle Allah aşkına İzmir Çetesi ne demek yani. Başka bir isim aynı senaryo ile uygulanabilirdi. Yurdumuzun dört bir yanında bu diziyi izleyenler vardır mutlaka. Bu şehri tanımayanların bu dizinin ismi ile hatırlanacağı düşünmekteyim. Korkum bu isim nedeniyle kötü bir imaj bırakması. Ayrıca son yıllarda ege ve yörede farklı diziler çekiliyor. Buda bu zincirin şu ana kadar son halkası. Her neyse İzmir Çetesi adlı dizi bütün İzmir'lilere ve dizi severlere hayırlı uğurlu olması dileğiyle.

delikadir39 avatar delikadir39 29 Mart 2011 20:23:03

10

Güzel İzmirimizde çekilen bir film.İnşallah reytinge kurban gitmez.

Yandex.Metrica