Bir Gün

7,78

( 1 kişi yorum yaptı )

Bir Gün

(One Day)

Sinema Filmi

2011

Emma (Anne Hathaway), işçi sınıfından bir aileden gelen prensipli ve hırslı bir kızdır. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi düşler. Dexter (Jim Sturgess) ise çapkın bir zengin çocuğudur. Onun düşü, dünyayı kendi oyun parkı haline çevirmektir.

Üniversiteden mezun oldukları gün tanışan zıt kutuplardaki bu iki insan, birlikte geçirdikleri bir günden sonra hayat boyu sürecek bir arkadaşlığa adım atarlar. Biz her yılın 15 Temmuz’unda ilişkilerindeki başka bir ana tanık olurken, Emma ve Dex bazen birlikte, bazen ayrıdır. Ancak hayatta yol alırken aradıkları aslında hep yanı başlarındadır. Sevinçleri ve kavgaları, ümitleri ve kaybettikleriyle birlikte geçen 20 yıldan sonra, tanıştıkları o unutulmaz günün gerçek anlamı ortaya çıkacaktır.

En İyi Film Oscar’ı adayı “An Education”ın yönetmeni Lone Scherfig’in yönettiği BİR GÜN, ülkemizde de yayınlanan ve birçok ülkede bir numara olan aynı adlı çok satan romanından David Nicholls tarafından sinemaya uyarlandı.

Künye

Yönetmen Lone Scherfig
Senaryo
Yapımcı Jane Frazer
Müzik Rachel Portman
Görüntü Yönetmeni Benoît Delhomme
Vizyona Giriş Tarihi 14 Ekim 2011
Süre 108 dk
Tür Dram, Duygusal
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.597.479,0 TL
Toplam İzleyici 150.144
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (1)

Sineperi avatar Sineperi 21 Aralık 2011 23:07:12

3

Belki kitabını okumadığımdandır ama filmin duygusallığı beni hiç mi hiç etkilemediği gibi bir de kaza sahnesi bana direkt "Melekler Şehri"ni anımsattı. İyi ki sinemada izlememişim dediğim filmlerden... İsteyen izlesin.

Yandex.Metrica