Carmen 3D

8,67

( 0 kişi yorum yaptı )

Carmen 3D

(Carmen 3D)

Sinema Filmi

2011

RealD ve Londra Kraliyet Operası’nın ortak yapımı olan CARMEN 3D, izleyicileri sihirli bir halının üzerindeymişçesine sahnenin kalbine, bu heyecan verici aşk, kıskançlık ve ihanet öyküsünün tam ortasına götürüyor. Baştan çıkaran “Habanera” ve “Toreadorun Şarkısı” ile Georges Bizet’nin CARMEN’i bu kez 3 BOYUTLU olarak izleyicileri adeta sahnede misafir ediyor. Julian Napier tarafından 3 Boyutlu olarak 4 sahne performansı suresince 5 adet 3D kamera ile çekilen Francesca Zambello’nun bu güçlü sahne yapımı Londra Kraliyet Opera Binasında sahne alıyor.

CARMEN operası 1875’teki ilk sahnelendiğinde, o zamanki eleştirmenler tarafından ağır eleştirilmiş, “bayağı” ve “rezil” olarak tanımlanmıştı. Bunun nedeni Sevi lla’nın çingeneler ve bıçak sallayan tütün işçileri arasında geçen basit ortamıydı. Bizet üç ay sonra, operasının başarısını göremeden öldü. Opera beş yıl içinde dünya çapında başarı kazandı.

Bu müzikal dramanın merkezinde, aşkları tutkulu olduğu kadar geçici de olan, Carmen adlı ateşli bir çingene kadın bulunuyor. Carmen’in ağına düşürdüğü erkekler üzerinde tahrip edici bir etkisi vardır. Operanın başında onbaşı Don José ile ateşli bir ilişkiye girer. Yeni avı olan boğa güreşçisi Escamillo için Don José’yi terk edince, Don José’nin kıskançlığı öfkeye dönüşür. Carmen bu kez çok ileri gitmiş ve sırf kendi zevki için sevgilisini fazlasıyla zor bir durumda bırakmıştır.

Künye

Yönetmen Julian Napier
Senaryo ,
Görüntü Yönetmeni Sean MacLeod Phillips
Vizyona Giriş Tarihi 15 Nisan 2011
Süre 175 dk
Tür Dram, Müzikal
Ülke Ingiltere

Oynayanlar

Christine Rice Christine Rice Carmen
Bryan Hymel Bryan Hymel Don José
Aris Argiris Aris Argiris Escamillo
Maija Kovalevska Maija Kovalevska Micaëla

Firmalar

Mars Entertainment Group (Dağıtımcı)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica