Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Paris'te Gece Yarısı (Midnight in Paris)

Paris'te Gece Yarısı

8,47

(2 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 30 Eylül 2011 1 Saat 34 Dk Fantastik Duygusal Komedi Fantastik, Duygusal, Komedi
IMAX 2d 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Woody Allen Woody Allen

Ülke: ispanya, ABD

Gişe: 106.534

Oyuncular: Carla Bruni, Gad Elmaleh, Mimi Kennedy, Corey Stoll, Kurt Fuller, Léa Seydoux, Tom Hiddleston, Kathy Bates, Alison Pill, Adrien Brody Devamını Gör...

Ödüller: En İyi SenaryoEn İyi Özgün Senaryo

Konusu : PARİS’TE GECE YARISI, iş için Paris’e gelen bir aileyle sonbaharda evlenecek olan nişanlı iki gencin bu şehirde başlarına gelen ve hayatlarını değiştirecek maceralarını anlatan bir romantik komedidir. Film, genç bir adamın bir şehre, Paris’e duyduğu büyük aşk ve insanların kendilerininkinden farklı hayatların daha iyi olduğu kanısı ile ilgilidir. Filmin başrolünde Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Kathy Bates, Carla Bruni ve daha bir çok isim yer almaktadır.Yuxel1907

11 Ekim 2011 10:52

Öncelikle belirteyim; harika bir film ve herkese mutlaka ama mutlaka gitmelerini tavsiye ederim. Zaten tüm dünyadaki gişe oranını da bunu ispatlanıyor. Woody Allen, filmlerini anlamak zordur; ancak bu filmi beğenmemek için salt sinemadan anlamamak bile yetmez.

 Bu filmde, W.Allen filmde adeta "söz müdafaanın" tarzı bir senaryo yazarak kendini anlattığını düşünüyorum. Bugüne kadarki farklı yaşantısıyla ve pek çok insana tuhaf gelebilecek filmlerinin sebeplerini filmin kahramanı üstünden anlatmayı yeğleyen W. Allen; ayrıca nostalji, aşk ve ukalalık üzerine de ciddi vurgularda bulunmuş.. Çok komik bir film olmamasına rağmen, eğlenceli ve usta kurgusuyla zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.. Bununla birlikte, tarihi kişilikleri filme dahil ederken bile, bunun bir fantastik kurgu olduğunu unutup sanki filmin tabii akışı içinde gibi kabul etmeniz ise rejisör Woody Allen'ın büyük bir başarısı olarak karşımıza çıkıyor. Filmde belki de en çok eleştiri yapabileceğimiz konu ise, sanki filmi Paris Belediyesi'nin sponsor olduğunu hissettirircesine Paris propagandasının yapılması.. İstanbul'u görmüş/yaşamış her Türk'ün Paris'i gördükten sonraki refleksini ben de orayı gördükten sonra vermiştim; "İstanbul, Paris'le kıyaslanamayacak açıdan daha güzel.."

 Filmde Fransa Cumhurbaşkanı N. Sarkozy'nin eşi Carla Bruni'nin de olması ayrı bir değişiklik olarak gözümüze çarpıyor.. Seyredeğer bir film, kaçırmayın..

Cevap Yaz

aslanşair

5 Ekim 2011 13:25

Cast mükemmel senaryo kötü

Cevap Yaz
Yandex.Metrica