Üsküdar'a Giderken

8,71

( 6 kişi yorum yaptı )

Üsküdar'a Giderken

TV Dizisi

2011

Fedakar bir ev kadını olan anne, hayalperest ve keyfine düşkün bir aşçı olan baba ve onların zaman zaman tatlı, zaman zaman can sıkıcı çekişmeleri arasında büyümüş iki çocuk. Üsküdar'a Giderken'in asıl kahramanları onlardır. Büyük kardeş Ayşe, başından mutsuz bir evlilik geçmiş, annesi ile yaşayan, otuzlu yaşlarında genç bir kadındır. Annesi tarafından sık sık ''babasının kızı'' olarak nitelendirilmesine rağmen git gide annesine benzemektedir.

Öte yandan Anne, yaşlandıkça yeni huylar edinmekte, en yakınındakileri dahi şaşırtmaktadır. Türlü borçlar, sıkıntılar ve sahip oldukları restoran?ın iflasının ardından aile bireyleri birbirinden kopmuş, aynı evin içinde yaşayan yabancılar olup çıkmışlardır. Kötü giden günler, küçük kardeş Erdem'in eğitim almak üzere gittiği İngiltere'den dönmesi i le bitecektir. Her ne kadar diğer insanlar tarafından ''anasının kuzusu'' olarak tanımlansa da, Erdem içten içe babasına benzeyen, 26 yaşında, hala çocuk kalabilmiş bir hayalperesttir. Ailesinden sakladığı en büyük sırrı yemek yapmaya karşı duyduğu büyük tutku olan Erdem'in bu sırrı pek yakında açığa çıkacaktır. Kimsenin öğrenemeyeceği sır ise Erdem'in hayallerinde yaşayan ve ona bazen yol gösteren bazen sadece olayları izlemekle yetinen babasıdır. Erdem şöyle der: ''Bu bizim tekrar bir aile olmamızın hikayesi'' ve hikaye başlar.

Hikaye boyunca olaylar ile birlikte karakterler de gelişecektir. Tekrar bir aile olma süreci boyunca, kendi zayıflıklarını, korkularını, hayal kırıklıklarını geride bırakacak ve birbirlerinden güç olarak mutlu olmayı öğreneceklerdir. Bu süreçte onların yanına yer alıp, hayatlarını renklendiren dostları da mevcuttur. Erdem'in süt kardeşi Oğuz, yıllardan beri aile ile birlikte çalışan, artık aileden biri sayılan müzmin bekar Yavuz, yıllar sonra çıkıp gelen Asuman hala ve kızı Leyla. Bu hikaye onların tekrar büyük ve mutlu bir aile olmalarının hikayesidir.

Künye

Yönetmen Selçuk Aydemir
Senaryo
Müzik Kerem Çakıroğlu (2)
Süre 90 dk
Tür Aile, Komedi
Özellikler HD
Ülke Türkiye
Etiketler Aşçı, İngiltere, Lokanta Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Hüseyin Kurt (Kurgu)
Aykut Yıldırım (Kurgu)
Evren Çan (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Rıza Doğan (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Yasemin Görücü (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Metin Gügercin (Set Amiri)
Kübra Varol (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Vedat Uyar (Yardımcı Yönetmen)
Alkım Özmen (Yardımcı Yönetmen)
Nazlı Sultan Kesici (Reji Ekibi)
Bircan Biricik (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Ercan Eyigün (Kameraman)
Ersin Candemir (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Mertcan Kuru (Kurgu Asistanı)
Bünyamin Bayansal (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Işık Ekibi Erkol Cevahiroğlu (Işık Ekibi)
Makyaj Ekibi Neslihan Aydın (Makyaj)
Ses Ekibi Bayram Karaman (Ses Teknik Koordinatörü)
Onur Arıcı (Ses Tasarım)
Kubilay Tok (Final Miks Asistanı)

Firmalar

Kanal D (Yayıncı)

Son Yorumlar (6)

mansurx avatar mansurx 06 Ekim 2016 01:28:39

6

Üsküdara giderken dizisi nin giriş jeneriği ve muhteşem kadrosuna rağmen reytingleri zayıftı kanal d diziyi 13. bölümde final yapmıştı giriş jeneriğinin 35.saniyesinde işler güçler yazıyordu yani dizi o zaman sanırsam proje aşamasındaymış bu dizide ö ner erkan yetenekli ve iyi bir oyuncu olmasına rağmen baş rolün altından kalkamamıştı dizide tülin özen in komedi performansı iyiydi ve murat cemcir ve ahmet kural da diziye renk katmıştı ünlü oyuncuları için yeniden izlemeye değer.

anelka39 avatar anelka39 23 Ağustos 2012 15:22:16

öner erkanı hiç komik bulmuyorum bu dizi için başrolün ona verilmesi çok kötü olmuş ahmet kuralı deneseydi başrolde daha başarılı olurlardı belki ,selçuk aydemirin işler güçlerinden vasat olmuş ama :)

ali87 avatar ali87 21 Ağustos 2012 14:56:30

çok komik dizi murat cemcir çok komik

0k3v1n0 avatar 0k3v1n0 18 Haziran 2011 15:19:06

Diziye ''Annem'' dizisi oyuncusu Duygu Yetiş katıldı.

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 29 Mayıs 2011 21:36:05

10

 Selçuk Aydemir'in hem yazıp hem de yönettiği bu diziyi çok başarılı buldum. Umarım başarılı olur..

okashi 13 Mayıs 2011 13:52:05

10

çok başarılı bir komesi dizisi umarım rayting kurbanı olmaz...

Yandex.Metrica