Polis

7,75

( 1 kişi yorum yaptı )

Polis

(Polisse)

Sinema Filmi

2011

Polis’in ana hatlarını sosyal duyarlılık, mizah ve aksiyon çiziyor. Paris Çocuk Koruma Birimi’nde çalışan Chrys, Nadine, Iris ve Fred, bir yandan kendi kişisel meseleleriyle boğuşurken bir yandan da pedofili gibi suçları araştırmaktadır. Çekingen fotoğrafçı Melissa, İçişleri Bakanlığı tarafından birimin faaliyetlerini belgelemesi görevi verildiğinde ekibe katılır ve onun sayesinde toplumun kâbuslarını birinci elden gözlemleriz: Çocuklarına kötü davranan ebeveynler, yabancılaşmıştır.

Künye

Yönetmen Maïwenn
Senaryo
Görüntü Yönetmeni Pierre Aim
Vizyona Giriş Tarihi 27 Temmuz 2012
Süre 127 dk
Tür Dram, Polisiye
Ülke Fransa
Etiketler Çocuk Koruma, Duyarlılık, Mizah, Pedofili, Polis Daha Fazlası

Ödüller

Jüri Özel Ödülü (64.Cannes Film Festivali-2011)

Firmalar

M3 Film (Dağıtımcı)
Hasılat 5.587,0 TL
Toplam İzleyici 512
Vizyonda Kaldığı Hafta 7 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 29 Eylül 2012 20:06:51

8

Düşünün bir kere, aileleri tarafından suça itilmiş çocukları yakalayıp anne-babalarından, teyzelerinden, kardeşlerinden zorla, gerektiğinde güç kullanarak ayırıyorsunuz, Ailesinden başka bir yerde onlarsız yeni bir hayata ikna etmeye çalışıyorsunuz . Çocuklar dinlemiyor, küçükse avazı çıktığı kadar ağlıyor, biraz büyümüş ise sizin belkide dünyanın en kötü,en şerefsiz insanı olduğunuzu düşünüyor.
Emniyet içinde çocuklarla ilgili Çocuk Birimlerinde çalışan polislerden bahsediyorum. Gerrçekten işleri ne kadar zor değil mi? Bu işler için yürek gerekiyor ama, şevkatli ve sevecen bir yürek. Polisler bir taraftan kendi kişisel ve aile sorunları ile uğraşırken bir taraftandanda Pedofli denenen suçları araştırıyor, çocukları konuşturuyorlar.
Çocuklara Kötü davranan, suça ve fuhuşa sürekleyen, kendi çocuklarını ensest ilişkiye zorlayan ebeveynler.yabancılaşmış çocuklar, tacizci öğretmenle, tacizci babalar, hatta tacizci anneler nice nice trajediler, 2 saat 7 dakika boyunca bir belgesel gibi izliyorsunuz.
Film Paris Emniyetinin Çocuk Bölümünde geçiyor. Beklenmeyen trajik bir sonla bitiyor.. İstanbul Emniyeti'de geçsede değişen bir şey yoktur. Suç her yerde suç.
2012 İstanbul Film Festivali filmlerinden. İbretlik bir seyir. İyi seyirler diyemiyorum, Zira pek gönül rahatlığı ile izleyemiyorsunuz.

Yandex.Metrica