Kafa Avcıları

8,00

( 2 kişi yorum yaptı )

Kafa Avcıları

(Hodejegerne)

Sinema Filmi

2011

 Film İnsan Kaynakları Uzmanı Beyin Avcısı Roger'in hikayesini anlatıyor. Roger istediği herşeye sahip gibidir. Olması gerekenden daha lüks içinde yaşamaktadır .Bunu devam ettirebilmesi için ikinci iş olarak sanat eseri hırsızlığı yapmaktadır. Bir galeri açılışında tanıdığı Clas çok değerli bir tablonun sahibidir.Roger fırsatı değerlendirmek ister ve  büyük vurgununu planlamaya başlar. mkurtsen 14.04.2012

Künye

Yönetmen Morten Tyldum
Senaryo
Görüntü Yönetmeni John Andreas Andersen
Eser
Süre 100 dk
Tür Aksiyon, Gerilim, Polisiye
Özellikler Renkli
Ülke Norveç

Son Yorumlar (2)

mkurtsen avatar mkurtsen 05 Mayıs 2013 21:13:54

9

Filme yorum yazdığımı zannediyordum, Yazmamışım, yada acele ile gönder yerine sil yaptım, yazmasak çokta fark eden birşey olmaz.
Yapmak istedikleri çok fazla kafamda karşılığını bulmasada
Pathfinder ve Hote isimli iki şirket var. Hote ekonomik bunal ımda,, onları kurtaracak bir işi almak için karşı tarafın teknolojisine ihtiyacı var
Roger ( Aksel Hannie) uzun boylu adamlar ülkesi Norveç'te 1.68'lik boyunun verdiği eksiklik hissi ile istediği herşeyi elde ederek yaşayan başarılı ve acımasız bir işe alım danışmanıdır. Çok güzel bir evi ve güzel bir karısı olan Roger, bu hayatı sürdürebilmek için gerekli olan parayı normal işinden kazanamamakta, ek bir iş yapmakta, :pahalı sanat tabloları hırsızlığı.

Roger'in, Oslo'ya anneannesinden kalan evi dekore etmek için gelen Clas Greve'in ( Nikolaj Coster-Waldau) elinde çok değerli bir Rubens tablosu olduğunu öğrenmesi ile olaylar gelişmeye başlar. Aynı zamanda eski bir asker olan Clas, GPS ile izleme üzerine uzmanlaşan Hote adlı şirketin eski CEO'sudur. Roger'in elinde yeni bir iş aramakta olan Clas'ın çok istediği bir pozisyon, Clas'in elinde ise Roger'in çok istediği Rubens tablosu mevcuttur.
Bu iki acımasız karakterin amansız savaşı seyircinin ilgisini sonuna kadar ayakta tutmayı başarıyor filmde sonuna kadar bitmeyen bir gerilim var, ama hikayenin sonucu da seyirciyi pek tatmin etmiyor, kedi gibi ürkek, devamlı kaçan 1.68 lik Roger'in sonunda aslan kesilmesi hiç te inandırıcı değil, yada bana öyle geldi bir Nikolaj Coster-Waldau taraftarı olarak. Mama'dan olsa gerek.
Ama tarz meselesi film beğenilmiş ki İMDB puanı 7,5. Sizde izlemek isterseniz buyurun .İskandinav Ülkeleri filmleri yükselen değer, çok beğendiklerimizde çıkıyor.
10/7

erakman avatar erakman 22 Eylül 2012 14:03:36

8

öylesine bir avrupa filmi izlemek istemişdim ama umduğumdan fazlasını buldum.film mükemmel değil ama kesinlikle izlemeyi hakediyor.fılmın sonundakı replık ıse ılgınc. '' boyum 1,68 adım roger biliyormusunuz bence bu yeter ve artar ''

Yandex.Metrica