Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bizim Yenge

Bizim Yenge

8,78

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Komedi Komedi

Yönetmen: Aydın Bulut Aydın Bulut

Ülke: türkiye

Oyuncular: Yasemin Erkent, İhsan Ceylan, Yıldo, Çiğdem Tunç, Mehmet Tokat, Aslı Bankoğlu, Alper Banko, Gözde Mutluer, Ercan Demirel, Beliz İnal Devamını Gör...

Konusu : Filiz, evlenme yaşının geldiğinin -hatta geçtiğinin - farkında, artık kendine ait bir evi olsun ve evinin hanımı olsun diye düşünen, bir "iyi aile kızı"dır. Tutucu bir baba gözetiminde ve kapalı bir muhitte yetişmiş olması nedeniyle gönül ilişkilerine fırsatı olmamıştır. Aşk onu, yerinden yurdundan epey uzakta, dizilerden seyredip düşler kurduğu İstanbul'da yakalar. Kalbini kaptırdığı taksi şoförü Bahri, İstanbul'da doğup büyümüş bir mahalle delikanlısıdır ve Filiz'e tutkuyla bağlanmıştır. Filiz de bu ilk aşka ve delikanlının saf yüreğine sonuna kadar inanmıştır. Kendini öyle bir aşkın içinde bulmuştur ki, babasına karşı koyma pahasına, büyüdüğü şehirden ayrılmayı göze almış ve İstanbul'a gelmiştir. Gelin olacak her kız heyecanlıdır ama Filiz'in heyecanı bambaşkadır. Şimdiye kadar ancak dizilerden seyredebildiği bu rüya şehirde evinin kadını olacaktır. Sevdiği adamın onu kapısına getirdiği ev eski bir mahallededir. Yol boyunca kafasının içinde çoktan evini düzenlemiş, çeyiz sandığındaki dantelli üçgen örtülerini bile yerine yerleştirmiştir. Elbette kendini çıkabilecek küçük aksiliklere de hazırlamıştır. İyi yetişmiş müstesna bir aile kızı olarak, kayınvalidesinin müstehzi gülümsemeleri, kayınbiraderinin sinirini tutmaya çalışan halleriyle başa çıkmayı bilecektir.

Yapımcı

Kurgu

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

Diğerby_yeti

17 Nisan 2016 15:15

Böyle güzel dizileri neden kısa keserler anlamıyorum. Hatırlıyorum, eserin tamamı 150 sayfa olan yaprak dökümü dizisi bitmek bilmedi.

Cevap Yaz

dieFohlen

19 Kasım 2012 00:31

Güzel bir diziydi, diziye yazık ettiler...

Cevap Yaz

sinemacıyımmııı

25 Ocak 2012 09:47

katkıda bulunmaktan en keyif aldığım dizidirr,oysa ki eski dizi tadındaydı..al mısırını yanına geç tv karşısına.. ,:)

Cevap Yaz

by_yeti

17 Nisan 2016 15:14

Aynen söylediğin gibi, mısırını al tv karşısına geç.

Kuzey Kore

11 Aralık 2011 22:26

Artvin'den bir amca gelir ve güzelim Laz şivesinin içine eder. Aman Yarabbim, nedir bu sanatçıların elinden çektiği güzelim Laz ağzının. Bol bol araya giren Karadeniz motiflerinin vardığı mutlak iğrenç  sonuç: Garabet konuşmalar... Duygusal sahneler arasından birden parlayıveren ergen tarzında abuk kavgalar, aniden sevgili olanlar, birdenbire ortaya çıkıp sonra hemencecik yok oluveren tipler, arada nerden çıktığı belli olmayan bir Edirne seyahati, kadın tır şoförleri, kült haline gelmiş samanlık fantezisi falan...  Ne oluyor Allah aşkına.. Bizim Yenge sorunlu bir dizi bence. Evet, oyuncu kadrosu gerçekten de güçlü. Özellikle Şebnem Bozoklu'nun ilginç yüz ifadeleriyle ustaca bütünleşen oyunculuğu parmak ısırtacak türden.  Ama... İşte aması var... Bu dizi bir türlü yolunu bulamadı. Etrafında sürgit olayların gelişeceği ana temayı oluşturamadı bir türlü. Bu yüzden de özellikle son birkaç bülümdür bocalıyor. Marangozluktan kafe işletmeciliğine geçiş mesela..! Olacak şey mi, lütfen... Kesinlikle kurgusal bir yanlışlık var dizinin senaryosunda. Yazım ekibinin sürekli bir arayış halinde olduğu besbelli. Hazırlıksız, bodoslama işe girişmiş gibiler. Konu ne zaman mecrasına girecek, daha doğrusu nasıl bir mecra bulacak belli değil. Kervan yolda dizilir diye düşünmüşler herhalde. Umarım öyle olur. Ama biliyoruz ki,  tv kanallarının hiç sabrı yoktur. Diziyi başından beri takip ediyorum. Balat'ın o eşsiz sokakları bence yapımın en güzel yanını oluşturuyor. 

Cevap Yaz

portiangel

11 Kasım 2011 10:39

günümüzde yapılan kaliteli , parmakla gösterilebilecek 3 ... 5  kaliteli yapımdan biri. 10 /10 sımsıcak bir aile dizisi işte...

Cevap Yaz

BOLLYWOOD

3 Eylül 2011 22:45

asinur'a katılıyorum gerçektende keyifle izlenecek bir aile dizisi yeni sezona bomba gibi düştü

Cevap Yaz

asinur

28 Ağustos 2011 01:24

Keyifle izlenebilecek bir aile dizisi!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica