Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Anna Karenina (Anna Karenina)

Anna Karenina

7,89

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 28 Aralık 2012 2 Saat 9 Dk Dram Tarihi Dram, Tarihi
IMAX 2d 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Joe Wright Joe Wright

Ülke: fransa, ingiltere

Gişe: 127.315

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Alicia Vikander, Andrea Riseborough, Holliday Grainger, Ruth Wilson, Michelle Dockery, Olivia Williams, Emily Watson, Kelly Macdonald, Aaron Taylor-Johnson Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Kostüm Tasarım

Konusu : Anna Karenina, başarılı yönetmen Joe Wright’ın, Leo Tolstoy’un romanından uyarladığı destansı aşk hikâyesinin yeni bir tiyatral versiyonu. Bu film, Oscar adayı oyuncu Keira Knightley ve Oscar adayı yapımcılar Tim Bevan, Eric Fellner ve Paul Webster’ın, “Aşk ve Gurur” ile “Kefaret”in ardından birlikte üçüncü filmleri.... Zamandan bağımsız bu hikâyede birinin bir başkasını sevebilme kapasitesi ele alınırken, bir yandan da Rus İmparatorluğu zamanındaki müsrif topluma ışık tutuluyor. Yıl, 1874. Hayat dolu ve güzel Anna Karenina (Knightley) yaşıtlarının imreneceği birçok şeye sahip. Kendisi, bir de erkek çocuk doğurduğu üst düzey devlet görevlisi Karenin’le (Jude Law) evli ve St. Petersburg’da gelip gelebileceği en yüksek sosyal konumlardan birine sahip. Çapkın erkek kardeşi Oblonsky’den (Matthew Macfadyen) karısı Dolly ile (Kelly Macdonald) olan evliliğini kurtarmasına yardım etmesine dair aldığı mektup sonrası Moskova’ya gidiyor. Yolculuğu sırasında Kontes Vronsky ile (Olivia Williams) tanışan Anna, ardından tren garında Kontes’i karşılayan oğlu yakışıklı subay Vronsky ile de (Aaron Taylor-Johnson) tanışıyor. Vronsky ile Anna tanıştırıldığı zaman, arada anında bir kıvılcım oluşuyor ve bu kıvılcım asla görmezden gelinemiyor. Moskova’daki evin ziyaretçilerinden biri de aşırı duyarlı ve merhametli arazi sahibi, Oblonsky’nin en yakın arkadaşı Levin (Domhnall Gleeson). Levin, Dolly’nin küçük kız kardeşi Kitty’ye (Alicia Vikander)aşık. Levin, Kitty’ye evlenme teklifi ediyor ancak Kitty de Vronsky’ye âşıktır. Yıkılan Levin, Pokrovskoe’daki evine döner ve kendini çiftlik işlerine adar. Büyük balo da Vronsky’nin gözlerini Anna’dan alamadığını, evli Anna’nın da genç adamın ilgisine karşılık verdiğini gören Kitty hüsrana uğrar.



baran34

9 Ekim 2015 10:21

Başarılı yönetmen Joe Wright'tan bir dönem filmi. Leo Tolstoy'un tarihin en iyi romanı olarak 125 seçkin yazar tarafından seçilen bir hikaye. Anna Karenina. Kitap çok kalın. Haliyle filme tıpatıp uyarlamak imkansız. Özet noktaları espritüel ve teatral bir şekilde ele almış yönetmen. Oyunculuklar ise Keira Knigthley'ın soğuk mimikleri hariç fena değil. Matthew Macfadyen diğerlerinden rol çaldığını söyleyebilirim. Aaron Johnson'ı Kont Vronsky rolünde çok vasat buldum. Tolstoy'u bir nebze anlamak adına izlenebilir. Kerem Akça'yı ilk defa bir filme 9.9 puan verdiğini görünce izledim. Bir bildiği var herhalde.

Cevap Yaz

leon_red

25 Şubat 2013 04:19

En iyi kostüm oscarını aldı... Terzileri çok iyi...

Cevap Yaz

leon_red

16 Şubat 2013 00:44

Tam anlamıyla nevi şahsına münhasır bir filmdi… Oyunculuklar konu çekim teknikleri geçişler olağan üstü… Her erkek ve kadın mutlak izlemeli özelliklede evli olanlar! Ve Hatta okumalı ( kitabını kalın sıkıcı çok sayfalı amma velakin bir dünya klasiği )

Cevap Yaz

lebkuchen

31 Ocak 2013 03:06

Aslinda Film Hakkinda,Yazilacak o kadar cok sey varki..Birsey, leri eksik yazar Filmin hakkini veremem diye korkuyorum..!.Neyse gelelim Filme.. 2012 yapım ıFilmin yönetmeni Joe Wright'ın çektiği versiyonu için. Ambele,oldum çıktım filmden, sahne geçişleri dönemi yansıtacak atmosferi ele alış biçimleri etraftaki dekorlar ile kimse Film icin, basit diyemez çok güzel bir tiyatral sunum ile koyulmuş, Özellikle o vals sahnesi * *insanın aşık olacağı yoksa bile aşık olası gelmekten öte oluyor. aşırı etkileyici görselliğe sahip, tek bir sahnede 2 uzak şehirin anlatılması, sahneler arası cut sız geçişler gerçekten çok iyiydi ve alışagelmişin dışındaydı. jude law oyunculugu muhtesmdi,Anna,mi Keira Knigtley belki en güzel gülen Anna Karenina olabilir ama bence yetmemis...Anna Karenina Rolünde Natalie Portman görmeyi cok isterdim..Yinede içten, harikulade bir film....(ayrica Afislerinde Muhtesem Üstat Tolstoyun adini görebilmeyi cok isterdim.)

Cevap Yaz

mkurtsen

16 Ocak 2013 16:49

Roman Leo Tolstoy (1828-1910) Anna Karenina'yı bilmeyenimiz yoktur. 1935 den beri 6 kez sinema filmi 4 kez de TV' ye uyarlanmış, İlk Greta Garbo 1948 de Vivien Leigh, Arada 2 Rus oyuncu Sophie Marceau ve Nihayet Keira Knightley son Anna Karenina olmuş. Yönetmeni Joe Wright Atonement'ten sonra yine onu oynatmış. Kötü bir şey söylemeyeyim herhalde inandırıcılığı en az olanı bu film. 2 saatlik filmin 1 saatinde hiç birşey yok. 19 yüzyıl Rusyası ve roman kahramanları hakkında bilgi veriyor. Müthiş abartılı şekilde Rus Aristokrat yaşamını anlatıyor. Film yarış sahnesinde Vronsky'ın yaralanması Anna'nın heyecandan kocasının yanında aşkını belli edip sonra itiraf etmesi ile ile tempo kazanıyor..Son 1 saati rahat izleniyor.. Sonu baştan belli bir film, bir iki cüretkar aşk sahnesi o kadar. Bu arada Jude Law'ın hakkını teslim edelim. Filmin en başarılısı.. Sayesinde film izlenebiliyor... 10/7

Cevap Yaz
Yandex.Metrica