Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dedemin İnsanları

Dedemin İnsanları

8,84

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 25 Kasım 2011 2 Saat 3 Dk Dram Tarihi Dram, Tarihi
IMAX 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Çağan Irmak Çağan Irmak

Ülke: türkiye

Gişe: 1.204.183

Oyuncular: Hakan Arıkan, Ayhan Pekbilgin, Aysan Sümercan, Ferda Işıl, Kosta Kortidis, Yiğit Arı, Serkan Genç, Mehmet Ali Kaptanlar, Eirini Inglesi, Ushan Çakır Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Sanat Yönetmeni

Konusu : Ozan, Ege'de küçük bir sahil kasabasında yaşayan 10 yaşında bir çocuktur. Girit göçmeni dedesi Mehmet Bey nedeniyle arkadaşları onunla "gavur" diye alay etmektedir. Yalnız kalmaktan korkan Ozan, başta dedesi olmak üzere ailesine kızar "Biz Türküz." diyerek onlara kafa tutar. Ozan'ın dedesi Mehmet Bey, kasaba eşrafından, saygın bir adamdır. Kasaba halkına kol kanat gerer, sorunlarıyla ilgilenip, onlara yardım eder. Hoşgörürsüyle bilinen Mehmet Bey torununun bu durumundan dolayı üzülmekte ve endişe duymaktadır. Mehmet Bey daha yedi yaşındayken, ailesi zorla topraklarından kopartılmış, mübadeleyle Girit'ten göçmüşlerdir. Mehmet Bey'in en büyük arzusu ölmeden evvel doğduğu toprakları görebilmektir. Bu özlemle sık sık içinde mektuplar olan şişeleri Ege'nin mavi sularına bırakmaktadır. DEDEMİN İNSANLARI, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere, bir defa daha ama bu kez farklı bir yerden bakacaksınız.by_yeti

30 Mart 2016 16:54

Filmi sinemalarda izleme olanağı bulamadım. DVD si çıksın diye aylarca bekledim. Nihayet 19.04.2012 günü piysaya çıktı. İlk alanlardan olduğumu sanıyorum. Fragmanlarını izlerken etkilenmiş ve filmi sabırsızlıkla bekledim. Nihayetinde filmi izleyebildim. Her zamanki gibi Çağan Irmak sanatı sanatçıyı doruğa çıkarmayı başarmış. Başarıda dev oyuncu kadrosunun başarısınıda eklemek lazım. Filmin finalinde çalan Yunanca Şarkı Gülbahar müziği bence dinlemeye değer. http://www.youtube.com/watch?v=7rP_vNbWG8g

Cevap Yaz

portiangel

13 Temmuz 2013 11:26

Film en az Babam ve Oğlum kadar lezzetli. Boğazınızda bir yumruyla başlıyor ve bitiriyorsunuz. Çağan Irmak yine başarılı bir senaryo ve oyuncu kadrosuyla işi kotarıp hakkını vermiş. filmde en beğendiğim sahne belediye başkanına yardımcısının kafa tuttuğu sahne idi. Bir de kefen alan tezenin olduğu sahne. Çok beğendim ve çağan ırmak la bir kere daha gurur duydum. Tüm oyuncu seçimi harikaydı. Yalnız kötü olan bir tek şey var o da Ushan Çakır'ın başarısız dış sesi. Çok daha sakin , dinlerken huzur veren tırmıklamayan bir dış ses olabilirdi...Filmi benim gibi hala izlemeyenler varsa ilk fırsatta tavsiye ederim.

Cevap Yaz

mlk

15 Ekim 2012 18:03

Beğenerek izlemiştim. Çağan Irmak ve yine değişmeyen oyuncu kadrosu... Yine iyi iş çıkarmış. Ancak böyle güzel işlenebilirdi konu.

Cevap Yaz

sezi

3 Haziran 2012 17:30

Filmin sonunda çalan yunan şarkı muhteşem.Gerisi beni etkilemedi.Babam ve Oğlum filminin önüne geçemedi.

Cevap Yaz

draqon

16 Mayıs 2012 21:13

Çağan ırmak'ın yönetmenliğini ve senaristliğini konuşturduğu bir film.Konu müthiş işlenmiş ve cast her zaman ki gibi muhteşem.

Cevap Yaz

engin yüksel

1 Mayıs 2012 22:01

Dedemin İnsanları 12 Eylül faşizminin sosyolojik yansımaları ve suni savaş çığırtkanlıklarına karşı kardeşlik duygusu böyle anlatılır ve tabii ki filmin final müziği gerçekten iyi doya doya izlenilir bu film.7/10

Cevap Yaz

sinemacıyımmııı

26 Şubat 2012 22:27

Bana öyle geldiki çağan ırmak bu filme hazırlarken yine kendi yapımı olan babam ve oğlumdan etkilenmiş.fakat Berisinden geçmemiş..Tanıtımları o kadar güzeldi ki. ama baktığınızda o kadar da yapmacık,o kadar yüzeysel o kadar başarısız bir film.Konu güzek;zaman yanlış diyelim.. :) 

Cevap Yaz

cesur ünlü

20 Ocak 2012 14:46

Özenle çekilmiş bir film.

Cevap Yaz

Yuxel1907

28 Aralık 2011 23:56

 Film bana çok hitap etmedi. Kötü bir film olmayabilir; ama tenkide açık çok yönleri var, Çağan Irmak dedelerinden biraz da Yunan mezalimini dinleseymiş bari.. Filmde; küçük oyuncu Durukan Çelikkaya 10 numara bir oyunculuk göstermiş, tebrik ederim. Ayrıca, Ezgi Mola ve Gökçe Bahadır da bu genç yaşta oyunculuk adına zirve yapmış diye düşünüyorum.

Cevap Yaz

mehmet baba

19 Aralık 2011 12:08

film ege yöresini, aynı zamanda ;Türkiye'nin yakın tarihinide güzel mesajları olan. dilleri farklı da olsa aynı hayatları yaşayan ege insanlarını, mübadeley, sıcaklığı, samimiyeti, misafirperverliği; gurbeti ve özlemi güldürerek ve ağlatarak anlatmış. ben beğendim puanım 10 üzerinden 9.. gidilmesi gereken bir film.

 Mehmet BABA

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica