Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm

Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm

8,37

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 28 Ekim 2011 1 Saat 48 Dk Aksiyon Polisiye Macera Aksiyon, Polisiye, Macera

Yönetmen: Serdar Akar Serdar Akar

Ülke: türkiye

Gişe: 528.421

Oyuncular: Levent Beceren, Serhat Nalbantoğlu, Nuri Gökaşan, Zühtü Erkan, Ali İpin, Eray Eserol, Nihat İleri, Tolga Tekin, Ayda Aksel, Rıza Kocaoğlu Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Erkek Oyuncu

Konusu : Yapılan bir ihbar üzerine Gençlik Parkı’na giden cinayet büro ekipleri, gömülü bir tabut bulurlar. Tabutun içinde yaşlı bir kadın vardır. Yapılan ilk incelemede kadının canlı canlı gömüldüğü ortaya çıkar. Hayata karşı işlenen suçlar uzmanı Behzat Ç., ilk defa böyle bir cinayet karşılaşmaktadır. Yaşlı kadının neden bu biçimde öldürülmüş olabileceğine ilk başta bir anlam verilemez. Yaşlı kadın emekli bir polisin annesidir. Behzat Ç. emekli polisi araştırmaya başladıkça bir takım engellemelerle karşılaşır. Emekli polis, teşkilat içinde Avarel Memduh olarak bilinmektedir, suçu üstlenen kişi ise kendisine Red Kit demektedir. Behzat Ç., Harun, Hayalet ve Akbaba’dan oluşan ekibiyle Ankara’yı didik didik ederek Red Kit’in suç ortakları olan Gorbaçov Hasan ve Pembo’ya ulaşmaya çalışır. Olay Yeri İnceleme Şubesi’nin genç komiserlerden Songül de bu olayda onlara yardımcı olmaktadır. Bu esnada şüpheli tavırlarıyla dikkat çeken bir görgü tanığına ulaşırlar. İsmi Süleyman olduğu halde kendisini Ahmet olarak tanıtmaktadır. Kendini Ahmet Sanan Süleyman’ın çelişkili ifadeleriyle iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Behzat Ç. araştırmalarını derinleştirdikçe emniyet içinde yasa dışı yollarla faaliyet gösteren bir örgütün varlığına ulaşır. Bu örgüt 90’lı yıllarda pek çok yargısız infaz yapmıştır. O zaman alt kademelerde görev yapan bu örgüt elemanları şimdi üst mevkilere gelmiştir. Dolayısıyla bu olayın ortaya çıkmasını istememektedirler. Behzat Ç., bir yandan gizemli ve zeki bir katil olan Red Kit’e ulaşmaya çalışır, diğer yandan ise bu olayların açığa çıkmasını istemeyen gizli örgütten kendisini ve ekibini korumaya çalışmaktadır.ToqqLe

11 Mayıs 2020 12:14

Behzat ç. dizisinin ilk sinema filmi fena bir bir film değildi.

Cevap Yaz

ozkaracam

11 Eylül 2017 00:36

Emrah Serbes'in Son Hafriyat adlı romanının aslına epeyce sadık kalınarak yapılmış film uyarlaması. Zaten Serbes'in iki tane Behzat Ç. romanı var, Her Temas İz Bırakır ismini taşıyan ilk bölüm, dizinin birinci bölümünü oluşturuyordu. 12 Eylül döneminden kalma bir olayın 2010'lu yıllara yansıması, bunun sonucunda gerçekleşen seri cinayetler ve hesaplaşmalar işleniyor. mkurtsen'in belirttiği gibi, diziden hareketle film yapılması ciddi bir handikap, bunun üstesinden de tam olarak gelinememiş. Fakat sürükleyici bir film, romanı okumadıysanız ilgiyle takip edebiliyorsunuz.

Cevap Yaz

baran34

14 Kasım 2013 01:13

Sinemasal özelliği olmayan dizi mantığı ile çekilmiş ya da alışkanlıklarından kurtulamamış olan ekibin bir çalışması. Özenli bir senaryo kurgusu yok. Sanki spontane oynanmış hissi veriyor. Behzat'ın yanında adam vuruyorlar, Behzat beyimiz havaya, uçan kuşa ve çevredeki insanlara bakıyor. Sanırsın adama minik çakıltaşı atmışlar. Nerede polisin korunma refleksi? Birde öyle elinde tespih ve rakı ile dolaşan polismi olur.

Cevap Yaz

mkurtsen

1 Ekim 2012 14:42

Oyunculuğunu beğendiğim Erdal Beşikçioğlu için filmi izledim. Dizilerin film haline getirilmesi sinema izleyicisinin filme ön yargı ile yaklaşmasına sebep oluyor .Bu yüzden de bir taraftan yoksun olarak görücüye çıkıyor. Ne yalan söyleyeyim bende filmi keyifle izleyemedim. Kendimi bir türlü dizi izliyor duygusundan kurtaramadım, filme konsantre olamadım.. Zaten klışe bir senaryo ile yola çıkılmış argo ve küfürlerle dolu. Böyle oluncada Eve Giden Yol, Hayat Var, Bal filmlerinden aldığım keyfi alamadım. Erdal Beşikçioğlu'nun canı sağ olsun diyeyim. Farklı ve daha güzel filmlerde buluşmak dileğiyle.

Cevap Yaz

emnkayhan

8 Ağustos 2012 04:53

bu filmi izledikten sonra 2sezonuda izledim arka arkaya ve çokda begendim gerçekten güzel bir yapım

Cevap Yaz

Yuxel1907

10 Aralık 2011 22:11

Filmi Ankara'da  ilk gün seyrettim.. Dizinin fanatikleri için iyi bir alternatif olabilir.. Filmde komedi unsuru diziye göre biraz daha fazla.. Filmi seyrederken, dizinin senaristinin bu filmde yer almadığını hemen anlıyorsunuz..

Cevap Yaz

sparcoxx

11 Ekim 2011 20:58

FİLMİ BU GECE ALTINPORTAKALDA SEYRETTİM ... Beğendim . Özelklikle bir dizinin filmi olduğu gerçeğini atlamazsak , beklentilerimizi de yüksek tutmazsak , eğlenceli , eli yüzü düzgün bir film seyrettik diyerek salondan çıkabiliriz.Bu garanti .

seneryo , düzgün , anlaşılır ve akıcı ... eğlenceli bir polisiye tadında . Bence EN İYİ SENARYO ÖDÜLÜnün en favori adayıdır diyebilirim .

GÖRÜNTÜ lerin ahım şahım bir yanı yok . normal yani .

MÜZİK için de durum aynı.

OYUNCULUK lara gelince ... tek kelimeyle çoğunlukla başarılı .

filmin yıldızı HARUN ... Çok sevimli ve komik .. FATİH ARTMAN ı kutlamak lazım . BEHZAT komserim aynı BAŞARILI oyunculuğuna filmde de devam etmiş . HAYALET ve AKBABA da dizi deki performanslarının altında değiller ... Aynı durum SAVCI HANIM için de geçerli .

fakat tüm bu yukarıdakilerin bir yıldır dizide yer aldıklarını düşünürsek , jüri tarafından değerlendirmemeye alınmaları NORMAL sayılmalıdır... Çünkü , film performansından çok , DİZİ PERFORMANSI sayılmalıdır güzelim oyunculukları .

dizi de olmayıp filmde olanların OYUNCULUK PERFORMANSLARINA gelirsek ,

kesinlikle HAKAN BOYAV döktürmüş diyebiliriz ... KASS rolü ,  az olmasına rağmen , çok minimal ve çok şahane incelikli bir yorumla filme katkısı büyük olmuş .. Romanı okurken , KASS rolünün filmde çok ilginç olabileceğini düşünmüştüm , öyle de olmuş ... Çıkışta pek çok kişi gibi benim de EN İYİ YRD OYUNCU ÖDÜLÜ nün en kuvvetli adayı kendisidir .Tebrik ederim.

RED KİT gibi bir rolde TARDU FLORDÜN ü de BAŞARILI buldum ... güzel ve temiz bir oyunculuk sergilemiş .. ancak rol romanda ve film de çok ön rollerden biri olduğu için SANKİ daha fazlası olabilirmiş gibi geliyor insana. Fakat gene de iyi oyunculuk denebilir tardu beyin performansına.

RIZA KOCAOĞLU ve TOLGA ( soyadını bilkemedim affetsin ) beyler için de görevlerini iyi yaptıklarını söyleyebiliriz .

CANSU DERE ye art niyetle yaklaşmayanlardanım ... olmuş mu ? olmuş .. Kötü mü ? değil ... Başka bir güzel kız olabilir miydi ? olabilirdi , bi şey farketmezdi . Bu odakta değerlendirilebilinir sanıyorum .

SONUÇ ; gidin izleyin .. eğlenin ... gülün ... bilet paranızın karşılığını alacağınız kesin .

 

Cevap Yaz

emre84

29 Temmuz 2011 09:07

Senaryo kötü cast mükemmel

Cevap Yaz
Yandex.Metrica