Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm

8,42

( 7 kişi yorum yaptı )

Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm

Sinema Filmi

2011

Yapılan bir ihbar üzerine Gençlik Parkı’na giden cinayet büro ekipleri, gömülü bir tabut bulurlar. Tabutun içinde yaşlı bir kadın vardır. Yapılan ilk incelemede kadının canlı canlı gömüldüğü ortaya çıkar. Hayata karşı işlenen suçlar uzmanı Behzat Ç., ilk defa böyle bir cinayet karşılaşmaktadır.

Yaşlı kadının neden bu biçimde öldürülmüş olabileceğine ilk başta bir anlam verilemez. Yaşlı kadın emekli bir polisin annesidir. Behzat Ç. emekli polisi araştırmaya başladıkça bir takım engellemelerle karşılaşır. Emekli polis, teşkilat içinde Avarel Memduh olarak bilinmektedir, suçu üstlenen kişi ise kendisine Red Kit demektedir.

Behzat Ç., Harun, Hayalet ve Akbaba’dan oluşan ekibiyle Ankara’yı didik didik ederek Red Kit’in suç ortakları olan Gorbaçov Hasan ve Pemb o’ya ulaşmaya çalışır. Olay Yeri İnceleme Şubesi’nin genç komiserlerden Songül de bu olayda onlara yardımcı olmaktadır.

Bu esnada şüpheli tavırlarıyla dikkat çeken bir görgü tanığına ulaşırlar. İsmi Süleyman olduğu halde kendisini Ahmet olarak tanıtmaktadır. Kendini Ahmet Sanan Süleyman’ın çelişkili ifadeleriyle iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.

Behzat Ç. araştırmalarını derinleştirdikçe emniyet içinde yasa dışı yollarla faaliyet gösteren bir örgütün varlığına ulaşır. Bu örgüt 90’lı yıllarda pek çok yargısız infaz yapmıştır. O zaman alt kademelerde görev yapan bu örgüt elemanları şimdi üst mevkilere gelmiştir. Dolayısıyla bu olayın ortaya çıkmasını istememektedirler. Behzat Ç., bir yandan gizemli ve zeki bir katil olan Red Kit’e ulaşmaya çalışır, diğer yandan ise bu olayların açığa çıkmasını istemeyen gizli örgütten kendisini ve ekibini korumaya çalışmaktadır.

Künye

Yönetmen Serdar Akar
Senaryo
Yapımcı Tarkan Karlıdağ
Müzik Cem Kısmet , Pilli Bebek
Görüntü Yönetmeni Zekeriya Kurtuluş
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 28 Ekim 2011
Süre 108 dk
Tür Aksiyon, Macera, Polisiye
Ülke Türkiye
Etiketler İhbar Daha Fazlası

Ödüller

En İyi Erkek Oyuncu (48. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali-2011)

Oynayanlar

Erdal Beşikçioğlu Erdal Beşikçioğlu Behzat Ç.
Cansu Dere Cansu Dere Songül
Tardu Flordun Tardu Flordun Red Kit
Seda Bakan Seda Bakan Eda
Hakan Hatipoğlu Hakan Hatipoğlu Selim
Hakan Boyav Hakan Boyav Ahmet
Fatih Artman Fatih Artman Harun
Berke Üzrek Berke Üzrek Cevdet
İnanç Konukçu İnanç Konukçu Hayalet
Canan Ergüder Canan Ergüder Savcı Esra
Hazal Kaya Hazal Kaya Berna Ç.
Ayda Aksel Ayda Aksel Bilim Kadını
Rıza Kocaoğlu Rıza Kocaoğlu Pembo
Tolga Tekin Tolga Tekin Gorbaçov
Nihat İleri Nihat İleri Mezarcı Satılmış
Eray Eserol Eray Eserol Tahsin
Ali İpin Ali İpin Emekli Polis Müfettişi
Zühtü Erkan Zühtü Erkan Avarel Memduh
Nuri Gökaşan Nuri Gökaşan Emekli Polis
Serhat Nalbantoğlu Serhat Nalbantoğlu Emniyet Müdürü
Levent Beceren Levent Beceren İstihbarat Sadi
Önder Atakanlı Önder Atakanlı Muhbir Piç Ertan
Muharrem Gülmez Muharrem Gülmez Şube Müdürü
Engin Yüksel Engin Yüksel Avukat

Ekip

Yapımcı Levent Yıldırım (Yapım Koordinatörü)
Levent Yıldırım (Yapım Koordinatörü)
Danışman Hayri Ergüven (Hukuk Danışmanı)
Kurgu Aziz İmamoğlu (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Yavuz Fazlıoğlu (Sanat Yönetmeni)
Erkan Özdem (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Yalçın Kümeli (Yapım Ekibi)
Levent Yıldırım (Yapım Sorumlusu)
Velhan Çantay (Kurumsal İletişim Direktörü)
Taner Karakulak (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Oğuz Ayaz (Reji Koordinasyon)
Hakan Kepenek (Yönetmen Yardımcısı)
Beril Orak (Yönetmen Yardımcısı)
Selin Hande Yaşar (Reji Ekibi)
Süleyman Mert Özdemir (Devamlılık)
Kamera Ekibi Uğur Kul (Kameraman)
Mikail Çiftçi (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Aytekin Birkon (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Osman Yıldız (Kopya Baskı)
Çağlar Özlek (Renk Düzenleme)
Kubilay Birkan Çapur (Post-Prodüksiyon Asistanı)
Şafak Mıhlaç (Negatif Kayıt)
Çağlar Özlek (Negatif Kayıt)
Şafak Mıhlaç (Altyazı Eşleme)
Işık Ekibi Ozan Belli (Işık Şefi)
Ali Salim Yaşar (Işık Şefi)
Mustafa Esin (Bestboy)
Sanat Ekibi Gökben Şaş (Sanat Asistanı)
Alper Eraydın (Sanat Asistanı)
Gökben Şaş (Sanat Ekibi)
Ses Ekibi Fatih Aydoğdu (Ses Kayıt)
Efektler Mehmet Çetin (2) (Görsel Efekt Süpervizörü)
Mehmet Çetin (2) (Görsel Efekt Süpervizörü)
Ulaşım Kutay Taşlıtepe (Ulaşım)

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Adam Film (Yapım)
UNC Film (Görsel Efektler)
Hasılat 5.069.982,0 TL
Toplam İzleyici 528.421
Vizyonda Kaldığı Hafta 12 Hafta

Son Yorumlar (7)

ozkaracam avatar ozkaracam 11 Eylül 2017 00:36:18

Emrah Serbes'in Son Hafriyat adlı romanının aslına epeyce sadık kalınarak yapılmış film uyarlaması. Zaten Serbes'in iki tane Behzat Ç. romanı var, Her Temas İz Bırakır ismini taşıyan ilk bölüm, dizinin birinci bölümünü oluşturuyordu. 12 Eylül dönemin den kalma bir olayın 2010'lu yıllara yansıması, bunun sonucunda gerçekleşen seri cinayetler ve hesaplaşmalar işleniyor. mkurtsen'in belirttiği gibi, diziden hareketle film yapılması ciddi bir handikap, bunun üstesinden de tam olarak gelinememiş. Fakat sürükleyici bir film, romanı okumadıysanız ilgiyle takip edebiliyorsunuz.

baran34 avatar baran34 14 Kasım 2013 01:13:16

4

Sinemasal özelliği olmayan dizi mantığı ile çekilmiş ya da alışkanlıklarından kurtulamamış olan ekibin bir çalışması. Özenli bir senaryo kurgusu yok. Sanki spontane oynanmış hissi veriyor. Behzat'ın yanında adam vuruyorlar, Behzat beyimiz havaya, uç an kuşa ve çevredeki insanlara bakıyor. Sanırsın adama minik çakıltaşı atmışlar. Nerede polisin korunma refleksi? Birde öyle elinde tespih ve rakı ile dolaşan polismi olur.

mkurtsen avatar mkurtsen 01 Ekim 2012 14:42:58

9

Oyunculuğunu beğendiğim Erdal Beşikçioğlu için filmi izledim. Dizilerin film haline getirilmesi sinema izleyicisinin filme ön yargı ile yaklaşmasına sebep oluyor .Bu yüzden de bir taraftan yoksun olarak görücüye çıkıyor. Ne yalan söyleyeyim bende fi lmi keyifle izleyemedim. Kendimi bir türlü dizi izliyor duygusundan kurtaramadım, filme konsantre olamadım.. Zaten klışe bir senaryo ile yola çıkılmış argo ve küfürlerle dolu. Böyle oluncada Eve Giden Yol, Hayat Var, Bal filmlerinden aldığım keyfi alamadım.
Erdal Beşikçioğlu'nun canı sağ olsun diyeyim. Farklı ve daha güzel filmlerde buluşmak dileğiyle.


emnkayhan 08 Ağustos 2012 04:53:40

bu filmi izledikten sonra 2sezonuda izledim arka arkaya ve çokda begendim gerçekten güzel bir yapım

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 10 Aralık 2011 22:11:12

8

Filmi Ankara'da  ilk gün seyrettim.. Dizinin fanatikleri için iyi bir alternatif olabilir.. Filmde komedi unsuru diziye göre biraz daha fazla.. Filmi seyrederken, dizinin senaristinin bu filmde yer almadığını hemen anlıyorsunuz..

sparcoxx 11 Ekim 2011 20:58:10

FİLMİ BU GECE ALTINPORTAKALDA SEYRETTİM ... Beğendim . Özelklikle bir dizinin filmi olduğu gerçeğini atlamazsak , beklentilerimizi de yüksek tutmazsak , eğlenceli , eli yüzü düzgün bir film seyrettik diyerek salondan çıkabiliriz.Bu garanti .seneryo , düzgün , anlaşılır ve akıcı ... eğlenceli bir polisiye tadında . Bence EN İYİ SENARYO ÖDÜLÜnün en favori adayıdır diyebilirim .GÖRÜNTÜ lerin ahım şahım bir yanı yok . normal yani .MÜZİK için de durum aynı.OYUNCULUK lara gelince ... tek kelimeyle çoğunlukla başarılı .filmin yıldızı HARUN ... Çok sevimli ve komik .. FATİH ARTMAN ı kutlamak lazım . BEHZAT komserim aynı BAŞARILI oyunculuğuna filmde de devam etmiş . HAYALET ve AKBABA da dizi deki performanslarının altında değiller ... Aynı durum SAVCI HANIM için de geçerli .fakat tüm bu yukarıdakilerin bir yıldır dizide yer aldıklarını düşünürsek , jüri tarafından değerlendirmemeye alınmaları NORMAL sayılmalıdır... Çünkü , film performansından çok , DİZİ PERFORMANSI sayılmalıdır güzelim oyunculukları .dizi de olmayıp filmde olanların OYUNCULUK PERFORMANSLARINA gelirsek ,kesinlikle HAKAN BOYAV döktürmüş diyebiliriz ... KASS rolü ,  az olmasına rağmen , çok minimal ve çok şahane incelikli bir yorumla filme katkısı büyük olmuş .. Romanı okurken , KASS rolünün filmde çok ilginç olabileceğini düşünmüştüm , öyle de olmuş ... Çıkışta pek çok kişi gibi benim de EN İYİ YRD OYUNCU ÖDÜLÜ nün en kuvvetli adayı kendisidir .Tebrik ederim.RED KİT gibi bir rolde TARDU FLORDÜN ü de BAŞARILI buldum ... güzel ve temiz bir oyunculuk sergilemiş .. ancak rol romanda ve film de çok ön rollerden biri olduğu için SANKİ daha fazlası olabilirmiş gibi geliyor insana. Fakat gene de iyi oyunculuk denebilir tardu beyin performansına.RIZA KOCAOĞLU ve TOLGA ( soyadını bilkemedim affetsin ) beyler için de görevlerini iyi yaptıklarını söyleyebiliriz .CANSU DERE ye art niyetle yaklaşmayanlardanım ... olmuş mu ? olmuş .. Kötü mü ? değil ... Başka bir güzel kız olabilir miydi ? olabilirdi , bi şey farketmezdi . Bu odakta değerlendirilebilinir sanıyorum .SONUÇ ; gidin izleyin .. eğlenin ... gülün ... bilet paranızın karşılığını alacağınız kesin . 

Yandex.Metrica