House of Tolerance

8,38

( 1 kişi yorum yaptı )

House of Tolerance

(L'Apollonide (Souvenirs de la maison close))

Sinema Filmi

2011

Çocuklarına iyi bir gelecek sunabilmek için genelev işleten bir kadın, değişen dünya ve ekonomik ilişkilerin sonucu iş yerinin kapanmaması için uğraş vermektedir. Geçmişleri ve gelecekleri olmayan, etten kemikten, duygu ve aklıdan oluşan genelev çalışanları, her gün yüzleri olmayan insanlarla “müşterilerle” birlikte olmakta, sıra dışı (ya da meslekleri gereği olağanlaşan) anları yaşamaktadırlar. Çıplaklıktan dolayı erotik film gibi düşünüp izleyenlerin bir şey anlayamayacağı ve hissedemeyeceği filmde, yürek burkan bir dramdır aslında anlatılan.

Künye

Yönetmen Bertrand Bonello
Senaryo
Müzik Bertrand Bonello
Görüntü Yönetmeni Josée Deshaies
Süre 122 dk
Tür Dram, Müzikal
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Fransa
Etiketler ihanet Daha Fazlası

Son Yorumlar (1)

by_yeti avatar by_yeti 01 Nisan 2016 19:31:07

10

19. Yüzyıl sonlarında Paris’te bir randevu evinin iç yüzünü aktarıyor. Buraya gelen zenginlerin ve aristokratların zevklerine düşkünlükleri, uç fantezilerindeki sınır tanımazlıkları ve çalışan kadınların onlarla ilişkisi de ele alınıyor. Fransa’daki ilk genelevlerden olan ve bunun yarattığı yankıların o dönem Avrupa’sındaki etkileride irdeleniyor.Kadınların gülümsemelerinde hissettirebildikleri hüzünleri görmek , bu hayatı çok ayrı bir pencereden görmemizi sağlıyor.

The Moody Blues ~ Nights In White Satin şarkısının bu filimde okunuşu, bu şarkıyla filmin finalinin yapılması filme çok daha özellik katmış.

Yandex.Metrica