Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kardeşim

Kardeşim

7,83

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1974 1 Saat 20 Dk Dram Dram

Yönetmen: Orhan Elmas Orhan Elmas

Ülke: türkiye

Oyuncular: Muammer Gözalan, Reşit Çıldam, Müşerref Çapın, Nermin Özses, Nezihe Güler, Faik Coşkun, Nubar Terziyan, Renan Fosforoğlu, Zeki Sezer, Ekrem Dümer Devamını Gör...

Konusu : Nermin, çalışarak kızkardeşinin okumasına çalışan bir genç kızdır.Annesi ve babası olmayan bu iki kardeş hayatta birbirine kenetlenip yaşamaya çalışmaktadırlar.Liseye giden kızkardeş sevdiği gençten hamile kalıp, reddedilince kendini asarak intihar eder.Bu durum hayatta herşeyini kızkardeşi için yapan Nermini yıkar ve o da kardeşinin intikamını almak için yemin eder.Ancak kızkardeşinin katili olarak hapse atılan kişi aslında olayla ilgisi olmayan fakat kendi kızkardeşi için olayı üstüne alan Orçın Sonattır.Kardeşinin yaşaması için ameliyat olması gerekmektedir ve o da bu kirli çarkın içine istemeden atılır.İntikam yemini eden Nerminin amacı Orçun Sonatın hapiste olduğu sırada kızkardeşine bakmak amacıyla eve girip, kendi kızkardeşinin intikamını yine bir kardeş üzerinden almaya çalışmaktadır.Birkaç kez küçük kıza fenalık yapmaya çalışsa da bunu beceremez.Bir gün Murat hapisten çıkar eve gelir tabi ki Nerminin cinayetini üstlendiği kızın ablası olduğunu bilmez, ikili arasında duygusal bir yakınlaşma başlar, film ilerledikçe gerçekler açığa çıkar, Nermin kardeşinin intiharına sebep olan asıl kişiyi öğrenir.silvester

12 Mart 2014 21:52

Ne zaman tv de görsem sonuna kadar izlerim.Oyuncu kadrosuda çok zengindi.Orçun Sonat ın en güzel filmlerinden biridir.....Silvester.

Cevap Yaz

Loverman

31 Aralık 2013 18:22

oyuncu kadrosu kaliteli. konu olarak güzel.

Cevap Yaz

beyzacetin

8 Mart 2013 14:48

fena değil. Konusunu begendim ama yetersiz bir film

Cevap Yaz

benimsinema

1 Ocak 2013 18:47

sosyal icerikli ve güzel mesajlar veren bir film. hülya kocyigit fedakar bir abla rolunde. ayni sekilde de orcun sanatta. vakit ayirip izlemeye kesinlikle deger

Cevap Yaz

segal844

22 Mart 2012 13:31

Güzel bir film. Siteye karakter oyuncularından Mahmure Handan ve kötü adamı oynayan Osman Han gibi oyuncular eklenmemiş onları da eklemenizi isterim..

Cevap Yaz

silvester

21 Mart 2012 23:48

Bu filmi defalarca izledim.Hatta,bugünde izledim.Çok güzeldi.Orçun Sonat ın en güzel filmlerinden biriydi.Arzu İnanoğlu da çok iyiydi.İki tane film çevirdi diğeri kardeşiyle oynadığı Öksüzler filmiydi.İnsanın keşke sinemaya devam etseydi diyesi geliyor.Hülya Koçyiğit,senaryo gereği tepkisini çok abartmış ama sonunda pişman olsada iş işten geçmiş oluyor.......Silvester.

Cevap Yaz

performer

18 Mart 2010 23:20

reji olarak başarılı fakat senaryosu kötü bir film.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

10 Şubat 2010 12:13

BU FİLM İÇİN: Toplumsal insanmızın yaşamsalına gerçek, bir vurgu. malesef bizim insanımızın, yaşama dair zorunluluğu... Konsepti; Kardeşlik duygusu, ona olan içgüdü. Aşkın olduğu, bir tema. İzlenmesini değer bulduğum, bir film. 

Cevap Yaz

Alın yazısı

4 Eylül 2009 23:17

Kardeşi'nin intikamını almak isteyen bir ablanın dramıorçun sonat ve hülya koçyiğit ikilisinden dramatik ve duygusal bir eser.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica