Bekle Beni Yarın

9,44

( 0 kişi yorum yaptı )

Bekle Beni Yarın

Sinema Filmi

2011

Bekle Beni Yarın; Bursa’da küçük bir kasabada yaşayan, otizmli genç Adem’le, eski Türkiye güzeli, pavyon şarkıcısı Nevin Konak’ın bir gazete küpürü sayesinde kesişen hayatlarını konu almaktadır.
Babası Sait tarafından şiddet gören, kasabalının “Deli” olarak gördüğü, zekasını, yeteneklerini ve iyi yüreğini bir tek kasabanın eskicisi Muhlis’in anladığı Adem, Muhlis’in ölümünden sonra, onun biriktirdiği eski gazetelerden birinde Nevin’in fotoğrafını görür ve aşık olur. Babası Sait, sevdiği kadınla evlenememiş, ailesinin zoruyla amcasının kızıyla evlendirilmiştir. Bu durumun acısını da yarım doğduğunu düşündüğü oğlu Adem’den çıkarmaktadır. Muhlis öldükten sonra tutunacak hiçbir dalı kalmayan Adem, Nevin’in gazetedeki resmini bir halıya dokuyup, onu bulmak için yola çıkar.

Eski Türkiye güzeli Nevin, yıllar önce evlenmek üzere olduğu sevgilisi, güneydoğu’da şehit düşünce, hayatı koyvermiş, ona hastalıklı bir aşkla bağlı olan, yetiştirme yurdunda büyümüş, türlü suça bulaşmış Kadri yüzünden pavyonda çalışmaya ve hayat kadınlığı yapmaya başlamıştır.

Adem’in Nevin’i bulmak için evden kaçması, Nevin’in bu temiz yürekli çocuğa sahip çıkması, hem Adem’in, hem Nevin’in hayatını değiştirecek, Sait ve Kadri’yi de içine alan sonu hüsran, bir maceraya doğru sürükleyecektir.

Kirlenmemiş nadir insanlardan olan Adem, bu filmde kirli gördüğümüz insanların, temiz yanlarını, temiz gördüğümüz hayatın kirli yanlarını görmemize vesile olacaktır… Kendi için mutlu sayılamayacak bir son ile…

Künye

Yönetmen Alphan Dikmen
Senaryo
Yapımcı Kemal Pala
Müzik Günay Uysal
Görüntü Yönetmeni Emin Çakır
Tür Dram
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Erol Kantekin (Yapım Koordinatörü)
Cüneyt Turgut (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Oktay Arabacı (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Hakan Sur (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Hürrem Şeker (Set Amiri)
Kamera Ekibi Halil Ercüment Çayır (2. Kamera Asistanı)
Kadir İnci (Focus Puller)
Işık Ekibi Barış Dikişçi (Işık Şefi)
Eyüp Kaan Yoksu (Işık Ekibi)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica