Katil Joe

(Killer Joe)

Sinema Filmi

2011

Yaşamın bir bedeli var mıdır? 22 yaşındaki, ek iş olarak uyuşturucu satıcısı olan Chris Smith’in (Emile Hirsch: Into the Wild, Milk) karşı karşıya kaldığı bir soru bu. Elinde satmak için bulundurduğu uyuşturucu annesi tarafından çalınınca, en kısa zamanda 6.000 $ bulmak zorunda kalan aksi takdirde ölecek olan Chris Smith’in hikayesi...Hiç umudu kalmayan Chris, babası Ansel’in (Thomas Haden Church: Sideways, Spiderman 3) yardımını kabul eder ve birlikte plan yaparlar; Chris’in annesi hayat boyu sigortalıdır ve bu parayla borcu kapayabileceklerdir; ancak bunun için annenin ölmesi gerekmektedir.

Bu noktada hikayeye dedektif Joe Cooper (Matthew McConaughey: The Lincoln Lawyer, Failure To Lunch, How to Loose a Guy in 10 Days and A Time to Kill) dahil olur. Joe Cooper güneyli bir erkeğin tavr ına sahip aynı zamanda da çok çekici olan bir kiralık katildir.Katil Joe, Chris’in annesini öldürecektir ama işiyle ilgili tek bir prensibi vardır; asla işini 25.000 $ nakit para almadan yapmamaktadır. Chris ve babası umutsuzluklarını anında avantaja dönüştürerek, Katil Joe ile bir anlaşma yaparlar. Katil Joe, parası gelinceye kadar Smith’in küçük kızkardeşi Dottie’yi (Juno Temple: Upcoming Dirty Girl, The Dark Knight Rises, The Three Musketeers) rehine olarak tutacaktır.Plan mükemmel ve basit bir şekilde hazırlanmıştır.

Joe, Dottie ile zaman geçirmeye başladıktan sonra, delicesine aşık olur ve Dottie’nin de herkesin düşündüğü kadar saf bir güzel olmadığı ortaya çıkar. Sonuç olarak Joe ne pahasına olursa olsun Dottie ile birlikte olmayı kafaya koymuştur ve ilişki önüne geçilemez bir boyuta geldikçe Chris yaptığı anlaşmadan dolayı pişmanlık duymaya başlamıştır. Chris, Joe ile konuşmaya karar verir ve herşeyden vazgeçtiğini söyleyecektir; ancak herşey için çok geçtir.

Künye

Yönetmen William Friedkin
Senaryo
Görüntü Yönetmeni Caleb Deschanel
Vizyona Giriş Tarihi 09 Kasım 2012
Süre 103 dk
Tür Dram, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke ABD

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 51.237,0 TL
Toplam İzleyici 3.949
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 18 Kasım 2012 10:22:04

8

Önce şunu belirteyim. Tam bir seyirlik. İlk sahneden son sahneye kadar ilgiyi üzerine tutuyor. Soluksuz izlettiriyor kendini. Filmde yok.yok. Killer Joe'yu oynaya Matthew McConaughey müthiş, müthiş.
İçeriğe gelince ne aile, ne aile. fazla söze gerek yok.

Yandex.Metrica