Karımın Aşkı

8,80

( 1 kişi yorum yaptı )

Karımın Aşkı

Sinema Filmi

1960

Künye

Yönetmen Seyfi Havaeri
Senaryo
Yapımcı Namık Kılıçoğlu
Müzik Kasım İnaltekin
Görüntü Yönetmeni Kazım Koşkan
Eser
Tür Dram
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye

Ekip

Müzik ekibi Kasım İnaltekin (Beste)

Firmalar

İyi Film (Yapım)

Son Yorumlar (1)

sinemaseverim avatar sinemaseverim 22 Eylül 2007 07:11:09

Aşkın kudretini, acılarını, gözyaşlarını gördük okuduk biraz da seyrettik (mi), arkasından benzincinin aşkını da öğrendik sonunda. Bununla bitmedi, daha ne aşklar seyredeceğiz Yeşilçam sinemamız ve filmciliğimiz olduğu sürece. “Karımın AşkıR 21;, (1) senaryosunu Namık Kılıçoğlu (2) yazdığı ve Seyfi Haveri’nin rejisini yaptığı kalabalık kadrolu bir film. Film afişinde “Herkesin Zevkle Seyredeceği NEFİS BİR FİLM” yazıyor. Haydi bakalım; önce şöyle bir kadroya göz atalım.
Kazım Koşkan’ın görüntüldiği kadroda, Muzaffer Nebioğlu, Gülay Gençay, Hayrettin Akbay, Muammer Gözalan, Melike Cemali, Mualla Sürer, Ahmet Tağmat, Hülya Gözalan, Turgut Aktaş, Hikmet Serçe, Meliha Yalçın, Sıtkı Akçatepe, Mürüvvet Sim ve Zafer Önen. “Kocasının kardeşiyle ilişkiye girip büyük bir aşk yaşayan kadının öyküsü” konu ediliyor. İyi Film şirketinin yapımcısı Namık Kılıçoğlu filmin yapımına katkı sağlamış, Kasım İnaltekin de filmin şarkılarını bestelemiş.


(1) Agah Özgüç, “Türk Filmleri Sözüğü 1. Cilt” ve “Türk Film Yönetmenleri Sözlüğü” isimli çalışmalarında “Karımın Sevgilisi “ adı altında yer almış, ancak bu filmle ilgili afiş ise “Karımın Aşkı” olarak basılmıştır. (“5555 Afişle Türk Sineması”. Buradan yola çıkarak film ismini, afişte yer alan isme rağbet ederek buraya aktardım.

(2) Agah Özgüç’ün “Türk Filmleri Sözlüğü” kitabının (Kasım 1998) 1. cildinde konu ile ilgili filmde senaryonun Seyfi Havaeri’ye ait olduğu belirtilmektedir. Halbuki film afişinde ise görünen isim Namık Kılıçoğlu’dur


Kyn: "Aşk Üzerine Söylenmiş Herşey" isimli çalışmamdan

Yandex.Metrica