Mutlu Et Beni

8,33

( 1 kişi yorum yaptı )

Mutlu Et Beni

(Hysteria)

Sinema Filmi

2011

“Şehirdeki kadınların yarısını doyuma kavuşturmak güç olsa gerek” ve elbette en sıra dışı icatlar da güçlüklerden doğar. Victoria dönemi Londra’sında geçen ve benzersiz bir oyuncu kadrosunun yer aldığı bu arsız romantik komedi, dünyanın ilk vibratörünün nasıl icat edildiğini anlatıyor. Sene 1880. Meslektaşlarının ortaçağdan kalma uygulamaları karşısında hayal kırıklığına uğrayan genç doktor Mortimer Granville, özel el hizmetleriyle kadınların “histerilerini” tedavi eden Dr. Dalrymple hesabına çalışmaya başlar. Bu hizmete talep o kadar artar ki Mortimer durumla başa çıkamaz hale gelir. Arkadaşı Edmund ile birlikte vibratörü icat ederler ve bu icat inanılmaz başarı kazanır. Bu sırada Mortimer, Dr. Dalrymple’ın güzel ve fevkalade aykırı kızı Charlotte’a âşık olur.

Künye

Yönetmen Tanya Wexler
Senaryo
Müzik Christian Henson
Görüntü Yönetmeni Sean Bobbitt
Vizyona Giriş Tarihi 19 Ekim 2012
Süre 100 dk
Tür Duygusal, Komedi
Ülke Ingiltere

Firmalar

M3 Film (Dağıtımcı)
Hasılat 82.014,0 TL
Toplam İzleyici 6.536
Vizyonda Kaldığı Hafta 8 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 20 Ekim 2012 13:45:54

8

1880 Senesi Victoria Dönemi Londra'sında geçen film dünyanın ilk vibratörünün nasıl icat edildiğini anlatıyor.Kadınları rencide ettiğini düşündüğüm çok gereksiz bir film. Komedi adı altında alete bağlı saygıdeğer asilzade kadın iniltileri, ""ah lar " of" lar hiçte eğlenceli değil. Sanki başka konu kalmamış gibi. Bir dereceye kadar mazur görülebilir. Tarihe merakı olanlara dönemin Londra atmosferini yansıtıyor.
Birde filmin "Histeri"olan isminin" Mutlu et Beni"olarak değiştirilmesine takıldım Ne alaka. Sonuç. Bırakın keyf almayı bana çok itici geldi. 10/3

Yandex.Metrica