Hangi Film

Sinema Filmi

2011

Efe, Ömer, Engin ve Apo konservatuar tiyatro bölümü 3. sınıfta okuyan, gelecekte ne yapacakları nasıl para kazanacakları ile ilgili kaygıları olan gençlerdir. Hayatlarını film karakterleri gibi yaşmakta, onlara özenmektedirler. Bu yüzden günlük dertlerinden uzaklaştıkları tek an,”Hangi Film?”oynadıkları zamandır.
Efe eski bir holigandır. Babası polistir ve ailesiyle hiç anlaşamaz. Aynı okuldan Ceren’le birliktedir. Nişanlılardır. Ama Efe’nin korkuları vardır. Ceren’in ailesi daha varlıklı ve entelektüel bir ailedir. Efe için evlenmek yepyeni bir hayata başlamak gibidir.
Ömer, herkese ağabeyinin Amerika’da olduğu yalanını söylemektedir. Aslında ağabeyi eşcinsel olduğu için evi terk etmiştir. Ömer, bu durumdan sonra homofobik bir adam olmuştur. Oldukça t utucu bir ailesi vardır. Ömer ailesi ve yaşadığı hayat arasında sıkışıp kalmış biridir.
Engin, kadınlarla hiç konuşamayan ama onları yatağa atmaya çalışan biridir. Ailesi Engin’in üzerinde çok baskı kurmaktadır. Bu yüzden hayatı boyunca başka hiçbir kadınla ilişkiye giremez. Güç, zenginlik ve şöhretten hoşlanan biridir.
Apo, bir depremzededir. Göçük altında 27 saat kalmış, babasını ve dedesini orada kaybetmiştir. Sadece, aylık aldığı depremzede bursuyla yaşmaktadır.
Okulun finallerden önce partisine giderler. Alt sınıflarından olan, tuhaf bir çocuk diye nitelendirdikleri Onur’la karşılaşırlar ve beraber ot içerler. Daha sonra Onur onları evine davet eder ve gitmeye karar verirler.
Eğlenmek için gittikleri o evde, her şey geri dönülmez bir yol alacaktır.

Künye

Yönetmen Egemen Sancak
Senaryo
Yapımcı Bora Tamusta , Serhan Nasırlı
Müzik Tolga Tokoğlu
Görüntü Yönetmeni Emre Pekçakır
Süre 89 dk
Tür Dram, Gençlik, Gerilim, Komedi, Polisiye
Ülke Türkiye
Etiketler Konservatuar, ot, içki, kötü arkadaş, uyuşturucu, Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Bekir Eke (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Enver Adıgözel (Sanat Yönetmeni)
Kamera Ekibi Halil Ercüment Çayır (2. Kamera Asistanı)
Emrullah Altuntaş (Focus Puller)
Şefik Ağırtmış (Kamera Teknisyeni)
Işık Ekibi Yavuz Abdülazizoğlu (Işık Şefi)
Ses Ekibi Güçlü Başak (Ses Tasarım)
Timur Serengil (Ses Kayıt)
Meriç Erseçgen (Ses Tasarım & Final Miks)
Meriç Erseçgen (Ses Tasarım & Final Miks)
Meriç Erseçgen (Ses Tasarım & Final Miks)

Firmalar

Minusgreen Productions (Yapım)

Son Yorumlar (1)

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 23 Ocak 2016 04:14:47

5

Film baştan sona düşük tempolu bir film çoğuda kapalı tek mekanlarda geçiyor hikayesi karışık hangi film oyunu ile filmdeki konu pek bağdaştırılamamış yinede bir ilk filme göre kötü bir film değil tadında uzatmadan biten ortalama bir film yusuf ömer sınav filmin en iyisiydi rolünde iyi performans göstermiş filmi izlenilir kılmış hamdi alp de engin rolünde fena değildi film yönetmen egemen sancak ın youtube adresinde mevcut merak edenler ordan izleyebilir ama doğrusunu söylemek gerekirse beklentilerimi karşılamayabn bir film izlensede olur izlenmesede sıradan bir film.

Yandex.Metrica