Adını Feriha Koydum

7,48

( 3 kişi yorum yaptı )

Adını Feriha Koydum

TV Dizisi

2011

Etiler'de lüks bir apartmanda yaşayan kapıcı kızı Feriha ve annesi Zehra'yı üniversite sınavı sonuçlarının heyecanı sarmıştır. Üniversite, anne kızın geleceğe yönelik hayallerinin kilit noktasıyken, Feriha'nın ilkokuldan sonra okumayan ikizi Mehmet ve tabiatı gereği kaderci bir adam olan babası Rıza ise, onlarla aynı heyecanı duymaz. Mehmet, Feriha'yı içten içe kıskanırken bir yandan da ikizinin içindeki heveslerin, 'yukarının' şatafatlı hayatına duyduğu özlemin de farkındadır.

Feriha'nın hayatında ise, üniversite hedefi dışındaki en önemli şey ise 'yukarıda' oturan ve üvey annesi ile problemli bir ilişkisi olan Cansu'dur. Cansu da Feriha gibi sınav sonuçlarını beklemektedir. Sonunda büyük gün gelir. Seçkin bir özel üniversiteden burs alan Feriha'nın üniversiteye attığı adım ise onu bamb aşka bir hayatın içine sokacaktır. Okulun renkli simaları Feriha'nın dikkatini çekerken, o da bir anda okulun ve cemiyet hayatının yakışıklı playboyu Emir Sarrafoğlu'nun takibine girer. Üzerinde Cansu'nun elbiseleri ile okula giden ve Etiler'de oturan Feriha görünürde onlardan farksızdır. Feriha, bu suni benzerliklerin tadını çıkarırken, babasının okula yaptığı ani bir ziyaret ise genç kızın, hayatını değiştirecek yalanlarla dolu bir dünya kurmasına sebep olacaktır.

Feriha, Emir'in ilgisini çekmesi ile uzun zamandır Emir'e karşı dile getirmediği duygular içinde olan Hande'nin de hedef tahtasına geçerken, tek bir küçük yalan yeni yalanlara gebedir. Yalanlar birbirini kovalarken, Feriha'nın attığı yanlış bir adım ise küçük kapıcı dairesinin ortasında patlayacak pimi çekilmiş bir bomba haline gelir.

Künye

Yönetmen Merve Girgin
Yapımcı Fatih Aksoy
Görüntü Yönetmeni Tolga Kutluay
Tür Dram
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Yiğit Umurhan (Yapım Koordinatörü)
Oğuzhan Sakaoğlu (Yapım Koordinatörü)
Kerem Dikilitaş (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Engin Öztürk (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Aysun Özdemir (Sanat Yönetmeni)
Şennur Koban (Sanat Yönetmeni)
İbrahim İldem (Sanat Yönetmeni)
Esra Oral (Sanat Yönetmeni)
Başak Çavdar (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Bülent Münüklü (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Seda Katun (Yapım Asistanı)
Murat Karausta (Yapım Asistanı)
Eyüp Aydaşli (Yapım Ekibi)
Meltem Parlar (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Şelale Baskıcı (Yardımcı Yönetmen)
Senem Zencir (Yardımcı Yönetmen)
Seda Eron (Yönetmen Yardımcısı)
Gizem Karaca 2 (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Mehmet Mahir Erözel (Kamera Asistanı)
Buğra Özcanbey (Kamera Asistanı)
Azizcan Akar (Kamera Asistanı)
Bekir Emre (Kamera Asistanı)
Veysel Kılınç (Jimmy-Jib)
Yunus Ekinci (Jimmy-Jib)
Post-Prodüksiyon Gözde Gülensoy (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Işık Ekibi Uğur Kaplan (Işık Şefi)
Coşkun Arı (Işık Şefi)
Sanat Ekibi Seda Katun (Sanat Yönetmeni yrd.)
Sümeyra Aybar (Kostüm Sorumlusu)
Temam Erdaloğlu (Sanat Asistanı)
Alper Eraydın (Sanat Asistanı)
Ahmet Selecik (Sanat Asistanı)
Fatma Bakal (Kostüm Asistanı)
Cansu Erol (Kostüm Asistanı)
Makyaj Ekibi Neslihan Boz (Makyaj Ekibi)
Birkan Aydın (Kuaför)
Ses Ekibi Ünsal Öner (Ses Miks)
Mehmet Taylular (Boom Operatörü)
Diğer Müfit Aytekin (Oyuncu Koçu)
Çağdaş Başaran Oktay (Süpervizör)
Zafer Şişman (Süpervizör)

Son Yorumlar (3)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 15 Kasım 2015 00:08:42

6

Adını feriha koydum dizisi ilk sezon iyiydi 2.sezonda fena değildi ama 3.sezonu olmamışdı tadında 2.sezonun sonunda bitmeliydi tadında bitmediği için bu güzel diziyi kime sorsan güzel diziydi ama çok uzatıldı tadı kaçtı sözünü duymak şaşırtmıyor beni kısaca tadında bitmeyen bu dizi iyi bir diziyken uzatıldığı için bir bütün olarak ortalama bir diziye döndü aynı yaprak dökümü,akasya durağı,arka sokaklar ve kurtlar vadisi gibi.

suspiria 26 Ekim 2015 18:03:58

10

Cagatay Ulusoy`un oyunculukta kendisini nasil gelistirdigini canli canli tanik oldugumuz dizidir.ilk sezondan itibaren buna taniik olabiliriz. ikinci sezondan sonra dizinin lokomotifi oldu desek yanlis yada abarti olmaz.

sinemacıyımmııı avatar sinemacıyımmııı 31 Ocak 2012 21:11:01

10

Aslında biraz tesadüflerle dolu bir dizi.. fakat her hafta izleyiciyi ekrana kilitleycek olaylar yaşanıyor.. bence çok güzel bir dizi,ben çok beğenerek izliyorum.Sadece vahide gördümün diziden ayrılmasına daha iyi bir sebep bulabilirlerdi.çok saçma b ir bahaneyle köye yollandı.8 yaşındaki çocuğun uyuşt.cuyla ne işi olur yahu? :) .dediğim gibi tesadüflerle dolu olsada harika bir dizi .takoz meselesinin gündeme gelmeside çok saçma nerdeyse her oyuncu takoz kullanıyor.yastık kullanmaktan daha iyi olduğu kesin :)

Yandex.Metrica