Sığınak

8,38

( 0 kişi yorum yaptı )

Sığınak

(Take Shelter)

Sinema Filmi

2011

Curtis LaForche, karısı Samantha ve altı yaşındaki duyma engelli kızı Hannah’yla birlikte Ohio’nun küçük bir kasabasında yaşamaktadır. Curtis, kum ocağı firmasında ekip şefi olarak çalışmakta ve mütevazı bir hayat sürmektedir. Karısı Samantha ise ev hanımıdır ama boş zamanlarında terzilik yaparak her hafta sonu bitpazarında el yapımı kıyafetler ve tekstil ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunmaktadır. Aile para sıkıntısı çekmekte, Hannah’nın sağlık ve özel eğitim harcamalarını karşılamak bitmek bilmeyen bir mücadele gerektirmektedir. Bütün bunlara rağmen, Curtis ve Samantha birbirlerine çok aşıktır ve mutlu bir yuvaları vardır.

Neden sonra, Curtis olağandışı, kıyameti andıran bir fırtına veya kasırga hakkında, ürkütücü rüyalar görmeye başlar. Duyduğu rahatsızlı ğı kendine saklamayı tercik eder ve bu endişesini arka bahçelerinde bir sığınak etme saplantısıyla dışa vurur. Makul görünmeyen davranışları Samantha’yı endişelendirir ve şaşırtır, iş arkadaşları, dostları ve komşuları arasında hoşgörüsüzlüğe yol açar. Ama bütün bunların Curtis’in evliliği üzerinde oluşturduğu baskı ve insanlarla arasındaki gerilim, Curtis’in gördüğü rüyaların gerçekten ne anlama gelebileceğine dair duyduğu korkuyla kıyaslanabilecek gibi değildir.

Rahatsız edici rüyalarının bir tür felakete işaret ettiği önerisiyle yüzleşen Curtis, Samantha’ya içini döker; böylece ikilinin arasındaki bağın gücü en güç koşullar altında sınanır.

Künye

Yönetmen Jeff Nichols
Senaryo
Müzik David Wingo
Görüntü Yönetmeni Adam Stone
Vizyona Giriş Tarihi 16 Mart 2012
Tür Dram
Ülke ABD
Etiketler Aile, Kum Ocağı, Ohio, Sığınak, Terzi Daha Fazlası

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 100.098,0 TL
Toplam İzleyici 9.123
Vizyonda Kaldığı Hafta 11 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica