Kartal Yuvası

8,18

( 8 kişi yorum yaptı )

Kartal Yuvası

Sinema Filmi

1974

Filmde, Kıbrıs adasındaki Rumlar ile Türkler arasında yaşanan çatışma konu edilir. Murat, İngiltere’deki tıp tahsilini tamamlar. Nişanlısı Mery ile beraber ülkesi Kıbrıs’a döner. Ne var ki döndüğü esnada ülkedeki Türkler ve Rumlar arasında çatışma yaşanmaktadır. Rumlar kendileri gibi Hıristiyan olan Mery’nin Murat’la nişanlı olmasına tahammül edemezler. Bir gün Murat’ın evde olmadığı esnada Mery’e saldırırlar. Murat’ın annesi Makbule, Rum gençlerin Mery’i rahatsız ettiklerini fark eder. Makbule, Rumlarla mücadele ederek gelinini korumaya çalışacaktır.

Künye

Yönetmen Natuk Baytan
Senaryo
Yapımcı Orhan Çağman
Görüntü Yönetmeni Cahit Engin
Vizyona Giriş Tarihi 01 Nisan 1975
Süre 90 dk
Tür Epik, Tarihi
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Ayı Kapanı, Ceyda Karahan, Dayak, Eleny, Kıbrıs, Daha Fazlası

Oynayanlar

Yıldız Kenter Yıldız Kenter Makbule
Cemil Şahbaz Cemil Şahbaz Murat
Yılmaz Gruda Yılmaz Gruda Muhtar
Ceyda Karahan Ceyda Karahan Meryem
Güner Sümer Güner Sümer Sotiri
Türker Tekin Türker Tekin Hristo
Oktar Durukan Oktar Durukan Musa
Dinçer Çekmez Dinçer Çekmez Vasili
Ülkü Akbaba Ülkü Akbaba Eleni
Mete Sezer Mete Sezer Meyhaneci
Coşkun Göğen Coşkun Göğen Niko
Timuçin Caymaz Timuçin Caymaz Dinçer Çekmez Seslendirme
Rıza Tüzün Rıza Tüzün Yılmaz Gruda Seslendirme
Kemal Ergüvenç Kemal Ergüvenç Güner Sümer Seslendirme
Mustafa Alabora Mustafa Alabora Coşkun Göğen Seslendirme
Metin Çekmez Metin Çekmez Dimitri
Hayri Esen Hayri Esen Cemil Şahbaz ve Oktar Durukan Seslendirme
Kamran Usluer Kamran Usluer Türker Tekin Seslendirme

Ekip

Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Kayıt)

Firmalar

Çağman Film (Yapım)
Acar Film (Film Hazırlık)
Acar Film (Seslendirme)

Son Yorumlar (8)

daglargibi 03 Ağustos 2014 12:53:25

Bazi sahnelerin değişimi ve kibris konusu Türk Rum mucadelesinin filme eklenmesi ile beraber Straw Dogs filminin Türkiye versiyonu diyebileceģimiz güzel bir yapım

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 04 Ocak 2012 22:44:01

9

1974 yılına dair Kıbrıs Harekatı Dönemine de ithafen çekilmiş Tarihi Epik bir film. Konsept için de savaşa fazla yeterince yer verilmemiş gibi görünmekte fakat; Rumların Türklere yapmış olduğu "katliam" mezalim gözler önüne sergilenmekte. B irde O Dönemin Kahramanı Siyasi lider merhum Sn Bülent ECEVİT unutulmamış yer yer de olsa görünmekte. Usta Aktrist "Yıldız KENTER & Ceyda KARAHAN" Filmde lokomotif rol almaktadır...

t_rex 23 Temmuz 2011 11:40:07

ilginç  bir film galiba bir göz attım. 

MGUNAY avatar MGUNAY 26 Ekim 2010 10:52:10

10

74 yılı ve gene Kıbrıs Harekatını anlatan filmlerimizden bir tanesi sevimli kötü adamlarımız bu sefer rum rolüyle görüyoruz. Yıldız Kenter gene mükelmel rol yapmış. delikadir erotik sahneleri var diyor ama ben pek erotik sahne görmedim sansürlüde yay ınlanırsa yayınlansın mükelmel bir film tek kelimeyle. Coşkun Göğen'in mivaylama sahnesi bayağı hoşuma gitti ve Yıldız Kenter'in göğüsünü açıp Türk Bayrağının çıkması gerçekten gurur verici sahne benim için.

delikadir39 avatar delikadir39 05 Ağustos 2010 20:18:08

10

İyi bir film.Fakat film tvde yayınlanırsa sansürlü yayınlanır.Ceyda Karahan'ın erotik sahneleri var.Bazı oyuncular da zor tanınıyor.Güner Sümer ve Türker Tekin'i ayırt etmekçok güç.Çünkü sakal takmışlar.

yedikule_zindanı avatar yedikule_zindanı 01 Mayıs 2009 19:18:05

5

Filmin içinde geçen bazı sahnelerde çekim hataları,gözden kaçan unsurlar olmuş..Mesela,kayığın kıyıya gelme sahnesinde, filmde Coşkun Göğen kayığı baştan kara yapmaktadır ve suya ayakkabıları ve pantolon paçaları ile girmektedir,orası tamam..Sonraki sahnede ise ayakkabıları kuru ve pantolon paçaları kupkuru haldedir..Diğer iç mekan çekim mertebesinde de, eve baskın yapılıyor keza evin içine sağa sola habire tüfekler ile kurşun atılmakta,burasıda tamam.Kurşun S/B tv'nin camını kırar, kuş kafesi yere düşüp parçalanır,yangın sonrası yanan eşyalar olur..Filmin sonuna yakın olan bölümde ise Tv camı sağlam,kuş kafesi yerinde asılı durur halde ve yanan yerler yanmamış halde..Denk gelirse izleyin derim.Güzel film ama..Filmde Sn Bülent Ecevit'te görünmüştür,konuşmuştur,harekât sahnesinde.Coşkun Göğende pek diyalog yapmadan oynamıştır filmde..

Yandex.Metrica