Aşk ve Para

8,13

( 1 kişi yorum yaptı )

Aşk ve Para

(One for the Money)

Sinema Filmi

2012

Katherine Heigl, Lionsgate ve Lakeshore Entertainment’ın Aşk ve Para (One for the Money) isimli filminde Janet Evanovich’in tüm dünyada çok satan, on sekiz ciltlik polisiye romanının sevilen kadın kahramanı Stephanie Plum’ı canlandırıyor.

New Jersey’de doğup büyüyen, gururlu bir kadın olan Stephanie Plum, son altı aydır işsiz ve arabasını bir borç tahsildarına kaptırmış. Acilen nakit paraya ihtiyaç duyan Stephanie, son çare olarak gördüğü şeyi yapar: Kefalet senedi veren şirketinde tahsilat ajanı olarak çalışması için kuzenini ikna eder. Evet doğru, bir çift kelepçesi bile yok ve tercih ettiği silah biber gazı spreyi ama bu Stephanie’yi Vinny’nin en büyük borçlusunu yakalamayı kabul etmekten alıkoymaz: Eski polis memuru ve cinayet zanlısı Joe Morelli – evet, lise yıllarında Stephanie’yi baştan çıkarıp terk eden aynı seksi ve karşı konulmaz Joe Morelli.

Morelli’yi enselemek Stephanie için hem intikamını alma hem de kabarık bir çek elde etme anlamına gelecektir ancak Stephanie bu işte kimsenin eline su dökemediği, çekici meslektaşı Ranger’dan tahsilat ajanı olmanın artı ve eksilerini öğrendikçe, Morelli’ye yöneltilen suçlamaların sağlam temelli olmadığını da anlar. İşine burnunu sokan ailesi, cinayete meyilli bir boksör, arka arkaya ölen tanıklar ve Morelli’yi bulduğunda ondan etkilenmesi gibi sorunlar devreye girince, Stephanie’nin yeni işinin düşündüğü kadar kolay olmadığı çok geçmeden ortaya çıkar.

Künye

Yönetmen Julie Anne Robinson
Senaryo
Müzik Deborah Lurie
Görüntü Yönetmeni Jim Whitaker
Vizyona Giriş Tarihi 11 Mayıs 2012
Süre 91 dk
Tür Gerilim, Komedi, Polisiye
Ülke ABD
Etiketler Boksör, Borçlu, İşsiz, Polis Daha Fazlası

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 281.228,0 TL
Toplam İzleyici 27.588
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (1)

Aslan42902 avatar Aslan42902 13 Haziran 2012 15:15:06

10

çok güzel bir film

Yandex.Metrica