Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yıllar Sonra

Yıllar Sonra

5,00

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Dram

Yönetmen: Metin Balekoğlu Metin Balekoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mehmet Doğanberk, Teoman Keser, Mehmet Tokat, Melih Çardak, Halef Tiken, Hakan İlçin, İbrahim Ergül, Emre Gönüllü, Münire Apaydın, Elif Atakan Devamını Gör...

Konusu : Eşi öldürüldükten sonra onun holdinginin başına geçen ve yolu üniversite aşkı Murat'la kesişen Leyla'nın öyküsünü anlatıyor.Sinemakralı1

27 Şubat 2020 14:16

Vasat bir diziydi 6.bölümde final yapmıştı.

Cevap Yaz

Kleberson

18 Ocak 2015 18:14

6.bölümde final yapti

Cevap Yaz

gururalp

3 Ekim 2013 04:45

kötü diziydi oyuncu seçimleri yanlıştı ve senaryo çok kötüydü

Cevap Yaz

nostique

4 Ocak 2013 23:11

böyle bir dizi olduğundan yeni haberim oluyor, devam etseydi muhtemelen tarık tarcan için izlerdim, ne yazık ki yayından kaldırılmış...

Cevap Yaz

freddie

25 Ekim 2011 23:25

bu dizi yine türker inanoğlu'nun çektiği gülşen bubikoğlu ve cüneyt arkın'ın oynadığı 1994 yapımı show tv dizisi zirvedekiler dizisinin 2011 versiyonu Bunu ilk kez ben keşfettim.

gülşen bubikoğlu da dizide oyuncuydu aydan şener de oyuncu.

gülşen bubikolu da ormanda yürürken bıçaklanıyordu ama bir dizi çekimi olduğunu görüyorduk aydan şener de bıçaklandı ve dizi çekimi olduğu görüldü.

cüneyt arkın'ın da yasak ilişkisi vardı kenan kalav'ın da var

cüneyt arkınbir kaç bölüm sonra ölüyor, kenan kalav ilk bölümde

cüneyt arkının da ismi Şahin, kenan kalav'ın da 

gülşen bubikoğlu'nun şirret ötesi görümcesi vardı aydan şener'in de var

cüneyt arkın yasak aşkını öldürüyor. yasak aşkının babası da cüneyt arkını. kenan kalavı ise yasak aşkı öldürüyor. 

gülşen bubikoğlu da kocası ölünce şirketin başına geçiyor aydan şener de

tarık tarcan yıllar sonra'da CEO, zirvedekiler'de ise sanırım Hakan Ural CEO ama ilerleyen bölümlerde giriyordu..

yalçın dümer, gülşen bubikoğlu'na aşık dizi setinden bir arkadaşı. bu dizide öyle bir karakter henüz yok. 

 

benzemeyen yanları ise zirvedekilerde yasak aşktan çocuk yok ve cüneyt arkın gülşen bubikoğluna aşık, yıllar sonra'da ise yasak aşktan bir de çocuk var. ama kenan kalav aydan şener'e aşık mı bilmiyoruz henüz 

 

ayrıca zirvedekilerde gülşen bubikoğlu'nun erkek kardeşi murat parasayar'ın cüneyt arkının yasak aşkı (sermin karaali) ilişkisi var ve cüneyt arkın murat parasayar'ı öldürüyor. ama aydan şener'in henüz bir erkek kardeşi yok. 2. bölümde cem kurdoğlu diziye girecek bakalım ne rolünde..

 

yani ayrılan yanları da var Zaten zirvedekileri birebir çekmek anlamsız olurdu. Yabancı dizi olsa birebir senaryo çekilebilir. bu doğru. (hoş zirvedekiler için de 80lerin hanedan dizisinin türk versiyonu deniyordu o zamanlar) ama türkiyedeki komedi ve dramaların birebir aynı senaryoyla ya da hikayeyle tekrar çekilmesi anlamsız boş. Kaldığı yerden devam etmeli (sıdıka, bir demet tiyatro) ya da yıllar sonra gibi ekleme çıkarma yapılmalı. (yılan hikayesi-dedektif memoli de bu şekilde çekildi.) Yalnızca yabancı diziler ya da dramalar türkiyeye uyarlanırken baştan çekilmeli hem de senaryo birebir türkçeye çevrilerek. Buna arak ya da kopya değil telifi alınmış uyarlama diyoruz. Çat Kapı tatlı hayat evli ve çocuklu belalı baldız dadı umutsuz ev kadınları böyle diziler.

 

ben diziyi çok beğendim. zirvekiler o kadar da iyi bir dizi değildi ama acayip tutmuş herkesin çok beğendiği show tv'nin ve 90'ların kilometre taşı dizilerinden biriydi ama türker inanoğlu eski bir dizisini uyarlayacaksa ve aydan şene tarıl tarcan oynayacaksa (bence süper seçimler) bu dizi zehirli çiçek, böyle mi olacaktı, sibel, kaldırım çiçeği, affet bizi hocam olabilirdi.

Cevap Yaz

mkurtsen

24 Ekim 2011 01:31

Klasik Türker İnanoğlu filmlerinden. Meraktan biraz izledim. Eski oyuncular yenileri ile harmanlanmış. Bir tecavüzcü Çoşkun eksik. Belki sonraki bölümlerde o da çıkar ortaya. Sinemadan anlayanlar, Kavacık'ta Sinema Müzesi açtı diye, Türker İnanoğlu'na Bay Sinema adını verirse, sinemaya oyuncu yönetmen senarist ve  yapımcı olarak yaklaşık 60 yılını (ömrünü) vermiş Memduh Ün'e  biz ne diyelim. İkisininde yönettiği filmler ortada.  Birde yetişdirdiği değerler var. Muhterem Nur, Fatma Girik.  Asistanlığını yapan Ülkü Erakalın. Halit Refiğ, Feyzi Tuna, Duygu Sağıroğlu var. Giovanni Scognamillo'nun kulakları çınlasın. Ne diyelim herkes yazdığı kitaba istediği ismi verebilir. Verebilir ama Sezar'ın hakkınıda Sezar'a vermek  gerekir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica