A Single Shot

(A Single Shot)

Sinema Filmi

2013

Künye

Yönetmen David M. Rosenthal
Senaryo
Yapımcı Aaron L. Gilbert , Jeff Rice , Chris Coen
Müzik Atli Örvarsson
Görüntü Yönetmeni Eduard Grau
Eser
Tür Gerilim
Ülke Kanada

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 23 Ekim 2013 23:41:45

9

Hayret bu güzel filmi izleyen yok, yine ilk yorumu ben yazayım,
anlatmadan önce filmi hayata geçirip biz izleyicilere ulaştıran 3 kişi pardon 4 kişi (deyip, görüntü yönetmeninide UNUTMADAN)
- hakkında gerekli açıklamayı yapıp bilgiler vereyim sonra filmi anlatırım.
Önce 1 numara YAZAR Matthew F. Jones, bu kadar güzel duygu yüklü bir roman yazdığı için, sonra bu romanı
edebi kurguyu muhafaza ederek derinlikli gerçek karakterlerle, şiir gibi dialoglarla perdeye adapte ettiği için 2 kez filmin bir numarası olmayı hakediyor.
İkinci olarak genç yönetmenimiz David M. Rosenthal (1969) Bu güzel romanı film yapmayı düşündüğü için. Daha dördüncü uzun metraj filminde küçümsenmeyecek bir başarı.yakaladığı için
Sonra Sam Rockell tanıdığım ama gözardı ettiğim bir oyuncu, beni sarsan bir filmine rastlayamadığımdan olsa gerek.
kötü kaderli ezik geyik avcısı, John Moon rolüyle öyle bir performans çıkarmış ki seyredenleri yüreğinden yakalıyor.
Suç ile masumiyet aynı karakterde ancak bu kadar inandırıcı olabilir.uzun süre aklımdan çıkmayacak.
Efendim şimdi geçelim bu güzel filmi kıyısından köşesinden biraz anlatmaya.
John Moon muhteşem doğa güzelliği içinde kasvetli dağlık bir bölgede yaşayan işini kaybetmiş fakir düşmüş mandra işçisi.
Babasının sahibi olduğu Mandra'yı bankaya kaptırmışlar. Mandranın yeni sahibinin yanında çalışmayıda onur meselesi yapıyor, kaçak göçek avcılık yapıyor, Karısı Moira (Kelly Reilly), küçük oğlu Nolan ile işini kaybettikten 1 gün sonra onu terkedip başka bir yere taşınıyor.
Ailesini geri istiyor, çok hoş görülü çocuğunu alıp giden karısına yinede iyi davranıyor.uzlaşma konuşma arıyor.
Bir gün av esnasında uzaktan geyik zannederek kaza ile genç bir kadını öldürüyor. Kadın kasabada soygun yapan 3 kişilik çetenin elebaşısının sevgilisi. soygundan kaldırdıkları para ile ormanda saklaniyor. John öldürdüğü kadının eşyalarını karıştırırken kutu içinde parayı buluyori kadını bir çöp konteynirine saklayıp parayı alıyor.
yukarıda ailesini geri istiyor dedik ya , para lazım, Avukat tutuyor, kasabanın avukatı, Dagger Pitt (William H. Macy) daha önce boşanmak için karısıda ona gitmiş.
Sonra karısının çalıştığı restorana gidiyor, konuşmak istiyor, çocuğunu görmek istiyor,geleceğimiz hakkında önemli şeyler söyleyeceğim diyor, galiba 8000 dolar para veriyor, kadın tedirgin nereden buldun deyince havadan demiş, Avukata anlatmış
Parada olsa kadın boşanmaya kararlı hatta bir sevgili bile edinmiş
Diğer taraftan soygun yapan çetede paranın peşinde, Çocuğunu bakan kadın soygunculardan birinin sevgilisi. diğeride eski dostu, arkadaşı sarhoş Simon.(Jeffery Writh) Karısını ve çocuğunu öldürmekle tehdit edip parayı geri istiyorlar.
Unutmayayım John'un birde Abbie (Ophelia Lovibond) isimli çok güzel melek gibi bir sevgilisi var, sandviçler, kekler yapıp atı ile onu ziyarete geliyor.
Anlatmak buraya kadar kalanını izleyeceksiniz, John'nun kaderini sonunu ancak izleyenler öğrenebilecek. İyi bir sinemaseverseniz mutlaka izlemeniz gerekiyor,
En küçük bir ayrıntıyı kaçırmamak adına filmi ben 2 kez izledim, bir kez daha severek izleyebilirim.
10/10


Yandex.Metrica