Simon And The Oaks

(Simon och ekarna )

Sinema Filmi

2011

Künye

Yönetmen Lisa Ohlin
Senaryo
Müzik Annette Focks
Görüntü Yönetmeni Dan Laustsen
Eser
Süre 122 dk
Tür Dram
Ülke Almanya Danimarka Norveç Isveç

Oynayanlar

Bill Skarsgård Bill Skarsgård Simon Larsson
Helen Sjöholm Helen Sjöholm Karin Larsson (Simon'un Annesi)
Stefan Gödicke Stefan Gödicke Erik Larsson (Simon'un Babası)
Karl Linnertorp Karl Linnertorp İsak Lentov
Jan Josef Liefers Jan Josef Liefers Ruben Lentov (Isak'ın Babası)
Lena Nylén Lena Nylén Olga Lentov (İsak'ın Annesi)
Erica Löfgren Erica Löfgren Klara
Cecilia Nilsson Cecilia Nilsson İnga (Simon'un Gerçek Annesi)
Katharina Schüttler Katharina Schüttler İza
Jonatan S. Wächter Jonatan S. Wächter Simon ( 9,10 Yaş)
Karl Martin Eriksson Karl Martin Eriksson İsak (9,10 Yaş)

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 03 Mayıs 2013 01:40:55

9

Flm İsveç'li (Göterburg) Romancı Marianne Fredriksson'un (1927-2007) çok satan romanı "Simon ve Oaks,"dan uyarlama. Marnie Blok senaryolaştırmış, Lisa Ohlin'de yönetmiş. Anlayacağınız tam bir kadın dayanışması . İyi de yapmışlar, ortaya son de rece g üzel bütün beklentileri karşılayabilecek güçlü bir dönem filmi çıkarmışlar. Maliyeti 60 milyon, İsveç tarihinin dördüncü pahalı filmi olduğu söyleniyor İMDB puanı 6.2. DVD üzerinde 8 yazıyor. Olsun.
İnandırcı olmayan hiçbirşey yok. Savaş dönemi Yaşanmışlıklar olunca, etkilenme kendiliğinden geliyor.
Bir kere hikaye çok güzel ve iyi bir film olma potansiyeline sahip, Marianne Frederiksson hikayeyi anlattığı dönemi biliyor 1927 doğumlu Savaş yıllarını yaşamış, konu Norveç ve Danimarka'nın Nazilerce işgal edildiği, işgal korkusu ile yaşayan tarafsız İsveç'te geçiyor, bildiklerinden gördüklerinden, belkide çevresinde, ailesinde yaşadıklarından yola çıkmış.
İnandırcı olmayan hiç birşey yok. Savaş dönemi Yaşanmışlıklar olunca, etkilenme kendiliğinden geliyor.. yaşananları tasvip etmediğiniz katılmadıklarınız olabilir, özellikle aile/evlatlık ilişkilerinde, özelliklede Simon'un onu büyüten annesine tavrı, ama haklı sebepleri var.
Simon ve Oaks gerçekten görsel bir film olmuş, Karşılaştığınız ilk şey deniz kenarında güzel bir ev ve güzel bir aile. Simon'un o büyük meşe ağacı, uçurumlar, güzel manzaralar gerçekten şık görünüyor. Film boyunca bu güzel ortamda ve kostümleri güzel, Müzik Annette Focks tarafından yazılmış çok ama çok güzel mükemmel sakin ve daha dramatik sahneler.
Oyunculuk filmin en güçlü tarafı. Her şeyden önce, Alman aktör Oca Josef Liefers( Ruben) Helen Sjöholm ve Stefan Gödicke da çok iyi. ve çok etkileyici. Simon ve Isaac'ın çocukluklarını oynayan çöcuklar çok iyi. Yalnız Simon'un gençliğini oynayan Bill Skarsgard, rolüne son derece uygun fiziğine rağmen, biraz donuk dolayısıyla etkisiz gibi kalıyor. O kadar kusur kadı kızındada olur, diyelim ve bitirelim. Güzeldi. Kadınların eline sağlık. Kathryn Bigelow'unda kulaklarını çınlatalım. yaptıkları işler yabana atılır gibi değil.
10/9

Yandex.Metrica