Daire 1303 3D

(Apartment 1303 3D)

Sinema Filmi

2012

Şöhret düşkünü annesinin baskısıyla yetişen Janet Slate özgürlüğüne kavuşabilmek için kız kardeşi ve annesinden ayrılarak bir apartman dairesi kiralar. Tek istediği sakin ve huzurlu bir hayata kurmaktır.

Detroit’in yüksek katlı binalarından birinde bulduğu daire; serseri ve garip görünümlü apartman görevlisi, garip davranışlı komşuları ve duvarlardan gelen garip seslerle huzur vericiden çok ürkütücü yeni bir yaşam vaadetmektedir. Sabahları baş ağrısı ve vücudunda garip morluklarla uyanmasına rağmen anne evine dönmemeye kararlıdır. Erkek arkadaşı Mark ile geçirdiği bir gecenin ardından yaşadığı olaylar 13üncü kattaki dairesinde garip bir şekilde noktalanır.

Künye

Yönetmen Daniel Fridell
Senaryo ,
Yapımcı Jim Steele , Michele Taverna
Müzik John Lissauer
Görüntü Yönetmeni Kasimir Lehto
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 30 Ağustos 2013
Tür 3D, Korku
Ülke ABD

Oynayanlar

Mischa Barton Mischa Barton Lara Slate
Julianne Michelle Julianne Michelle Janet Slate
Corey Sevier Corey Sevier Mark
John Diehl John Diehl Dedektif
Robert Blanche Robert Blanche O'Neil
Rebecca De Mornay Rebecca De Mornay Maddie Slate
Kathleen Mackey Kathleen Mackey Jennifer Logan/Jennifer Logan'ın Annesi

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 08 Eylül 2013 17:03:27

6

Son 2 günde The Conjuring, Apartment 1303, Byzantium, Bait (Yem) Nordvest, Call Girl filmlerini izledim. İlk üçü korku ve fantastik türde filmler, özel bir seçim değil öyle denk geldi. The Conjuring'i yazdım. Şİmdide Apartment'i yazayım.
Diğerlerinin .içinde aynı türden kayda değer Byzantium var. onuda yazacağım.. Ha unutmayayım birde polisiye diyor ama Danimarka yapımı drama , suç filmi var Nordvest, (Northwest) türkçesi KuzeyBatı çok beğendim onuda mutlaka yazarım, zira kendi beğendiklerimi paylaşmak isterim.
Ön açıklamadan sonra gelelim Apartment 1303 'e.
Sinemalarda vizyonda IMDB puanı 3 çok bile.
Konu The Conjuring ile benziyor, ikiside gizli güçlerin yaşadıkları yerleri sahiplenme duyguları üzerine The Conjuring'te çiftlik evi burada apartman dairesi. Eski yaşanmışlıklar, eski sahibe gelenleri orada yaşatmıyor.tuttuğu gibi balkondan aşağı fırlatıyor.
Efendim şöyle 1993 yılında burada bir anne/kız yaşamış, kızın adı Jennifer, kız delirmiş annesini öldürüp dolaba koymuş ve cesetle 6 ay yaşamış, sonunda balkondan atlayıp hayatına son vermiş.
Günümüzde uygun fiyatla kiraya verilen daireyi Lara (Mischa Barton)veya Laura (filmde Laura) adlı genç kız kiralıyor
Geceleri ona gözüken Jennifer kollarından sürükleyip kızı balkon dan aşağıya. Sonra aynı dairede Lara nın kızkardeşi Janet (Julianne Michelle) yaşamaya başlıyor, cinayetin esrarını çözecek, yanına birde koruyucu olarak polis memuru Mark'ı (Corey Sevier) katıyorlar.
Unutmayayım birde kızların anneleri eski şarkıcı Maddie (Rebecca De Mornay) var. Kızıyla devamlı kavgalı geçimsiz sarhoş bir ebeveyn.
sonunda oda eve geliyor.
Burada keseyim nerede ise filmi anlattım.
Her iki filmdede söylenen çok doğru bir cümle var . en alta yazıp onunla bitireyim. Altyazıyı çeviren tercüman mı aynı acaba?

Janet eve gelen dedektife " Buna inanmayacağınızı biliyorum, ben kimseyi öldürmedim, Jennifer ve annesi burada yaşıyor ve insanları öldürüyorlar." diyor.Dedektifin yanıtı
"Evler insanları öldürmez, insanlar, insanları öldürür."
10/6

- See more at: http://www.sinematurk.com/film/45299-daire-1303-3d/#sthash.6i01nNMo.dpuf

Yandex.Metrica