Kaybolan Yıllar

7,25

( 9 kişi yorum yaptı )

Kaybolan Yıllar

Sinema Filmi

1978

Künye

Yönetmen Yücel Uçanoğlu
Senaryo
Yapımcı Yavuz Işıklar
Görüntü Yönetmeni Erhan Canan
Vizyona Giriş Tarihi 01 Nisan 1979
Tür Dram, Duygusal
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Oynayanlar

Müjde Ar Müjde Ar Çiğdem
Mahmut Hekimoğlu Mahmut Hekimoğlu Ömer
Eşref Kolçak Eşref Kolçak Aslan Bey
Zerrin Egeliler Zerrin Egeliler Zeynep
Nejat Özbek Nejat Özbek Ferit
Renan Fosforoğlu Renan Fosforoğlu Hüsnü
Diler Saraç Diler Saraç Hüsnü'nün Eşi
Seyfettin Karadayı Seyfettin Karadayı Savcı
Niyazi Vanlı Niyazi Vanlı Mahkeme Heyeti
Ali Demir Ali Demir Mahkeme Heyeti
Sabahat İzgü Sabahat İzgü Mahkemedeki Kadın
Bahri Ateş Bahri Ateş İmam
Zafer Önen Zafer Önen Renan Fosforoğlu Seslendirmesi
Sadettin Erbil Sadettin Erbil Eşref Kolçak Seslendirmesi

Firmalar

Yavuz Film (Yapım)

Son Yorumlar (9)

AlınYazısı avatar AlınYazısı 27 Aralık 2016 22:12:31

5

Filmin senaryosu böyle olmamalıydı. Saçma bi senaryo ile film vasatı geçememiş.
Filmin Senaryosu aslında şu şekil olabilirdi.
Çiğdemin annesi ufak yaşta ölmüş babası ile birlikte aslan bey’in yanında çok öncelerden beri kalıp ona hizmet ederler çiğ dem ve aslan bey’in oğlu ömer ile ufak yaşta birbirlerini sevip sözlenirler. Ömer okumak için yurtdışına gider. Onu bekleyen Çiğdem aslında imkansız bir aşkın olmayacak bir sevdanın beklentisi içindedir güya ömer dönüp çiğdemi sevdiğini babası aslan beye anlatıp onunla evlenecektir. Ama Aslan bey, Oğlu ömer için başka bir ağanın kızını düşünmektedir. Bu arada çiğdem’in babası amansız bir hastalığa yakalanıp tedavi için ameliyat olması gerekmektedir. Ancak bu çok para isteyen bir tedavidir. Anca bunu Aslan bey karşılayabilir.
Aslan’ın eşide bir hastalık geçirip bir süre sonra hayatını kaybeder. Bekar kalan Aslan yeni yeni genç kız olup güzelleşmiş çiğdeme gönlünü kaptırır buna hayır diyen çiğdem aslan beyin babanı anca ben tedavi ettirip gerekli parayı veririm demesiyle. Zoraki durumdan dolayı bunu kabul etmek zorunda kalır. Bir zaman sonra Ömerin geri dönmesiyle birlikte çiğdemi zor günler bekleyecektir.
Bunun veya buna benzer bir şekilde bir şeyler olabilirdi. Müjde ar’ın Eşref kolçakla beraberliği sonra aniden çıkan bakışlardan öteye geçmiyen oğlu ile birbirlerini sevmeleri çok abes olmuş.
Filmde Zerrin Egeliler, Müjde ardan daha cok çekici ve güzel. Final sahnesindeki idam olayı ve suçlunun amaçsız bir şekilde suçunu itiraf edip olayın üzerini kapatıp SON demeleri ayrı bir fiyasko olmuş.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 09 Ağustos 2015 19:29:14

5

Film hem çekiliş tarzı hem yönetmenlik olarak başarısız bir film bazı sahnelerde kameraya bakan oyuncular dikkat çekiyor ekranda çıkan çizgiler renklerin bozulması kopuk sahneler barındıran koyu gri bir tonda çekilmiş filme dram yerine kasvetli bir h ava veren yabancı filmlerden alınma müzikleri hatta konusu bile bir kaç yabancı filme benziyor şunu söyleyeyimki filmin görüntüsü kötü ışıklandırma başarısız bu filmi izlemeyi zorlaştırıyor oyunculuklarda eşref kolçak ve nejat özbek fena değil ama onlarda tam iyi kullanılmamış filmin 61 dakikada tadında bitmesi ve sezen aksunun kaybolan yıllar ve gönül akkorun aldırma gönül şarkıları filme anlam katsada malesef ortalama bir düzeyi bile zor tutturan bir kereliğine izle unut filmlerinden kısaca iyi oyuncu kadrosuna rağmen özensiz yapılmış sıradan bir film.

GökhanTöre7 03 Nisan 2015 01:30:38

4

Valla bi yeşilçam manyağı olarak hiç ama hiç begenmedim. tamamen saçmalıktan oluşan hiçbir heycanı olmayan bir film ... Kaldı ki oyuncu kadrosunda yabana atılacak bir kadro değil . 4 puanı sırf müjde ar'a olan hayranlıgımdan verdim...

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 20 Şubat 2014 17:48:48

10

idam mahkumlarının ipten dönseler bile hala geçmiş için dökecekleri bir avuç acı gözyaşnın her zaman olduğunu anlatan bir film kaybolan yıllar.anlatılmak istenen güzel vurgulanmış filmde

benimsinema avatar benimsinema 29 Mayıs 2013 14:28:02

6

damat kayinpederini öldürüyor, kizi kabullenip sesini cikarmiyor... ogul üvey anasina asik oluyor kaciyorlar birlikte...bütün suc müjde ar la ogul mahmutta kaliyor...onlarda sonunda idam ediliyor...kisin ortasinda cekilmis ve geneli karanlik görüntü ler ic karartici....güzel olan sezen aksunu jenerikte söyeldigi kaybolan yiillar ve gönül akkorun sonunda aldirma gönül sarkisi calmasi

Loverman avatar Loverman 07 Eylül 2011 23:56:09

6

babaları ölmüş birisi para diğeri aşk peşinde. para peşinde olan kayınpederini zehirleyerek öldürmekten çekinmiyor kızıda bunu kabulleniyor. diğeride normal birşeymiş gibi üvey annesine aşık olmuş. görüntü zaten insana bir kasvet veriyor. 

Yandex.Metrica