Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kaynanalar

Kaynanalar

9,07

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 26 Dk Komedi Aile Komedi, Aile

Yönetmen: Zeki Ökten Zeki Ökten

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mete Dönmezer, Defne Yalnız, Münir Caner, Haşim Hekimoğlu, Sevda Aydan, Leman Çıdamlı, Tekin Akmansoy, Sermin Hürmeriç, Erdoğan Sıcak, Sevtap Erdemli Devamını Gör...

Konusu : Film, Anadolu’dan İstanbul’a gelip zengin olan bir tüccarın siyasete atılma hikâyesini anlatmaktadır. Nuri Kantar ve ailesi Anadolu’dan İstanbul’a göç eder. Aile üyeleri bir yandan geleneksel hayatlarını sürdürürken bir yandan da büyükşehrin kurallarına ayak uydurmaya çalışırlar. Dünürleri Tijen ve Timur ise Kantar ailesinin tam tersine Batılı bir hayat sürmektedir. Timur ve Nuri iş ortağıyken Tijen ve Nuriye sık sık atışırlar. Nuri Kantar İstanbul’da zengin bir tüccar olunca politikaya atılmaya karar verir.performer

8 Ekim 2019 21:30

dizi o dönem 30 sonradan 45 dakika olduğu için bir şekilde izleniyordu ama 80-90 dakika bu tarz bir konuyu izlemek yorucu olabilir bu yüzden tahmin ediyorum ki bu filmin çok fazla gişe yaptığını sanmıyorum zaten furyanın başlangıç yıllarınada tekabül eden bir film. konuyu biraz daha değiştirip yan kadrolara o dönemin sinemacılarından 2-3 isim de ilave edilmiş olsaydı bu filmin beğeni seviyesi daha fazla olabilirdi.

Cevap Yaz

AlınYazısı

12 Ocak 2017 17:52

Nöri Kantar tiplemesiyle seyircinin bir dönem beğenisini kazanan bir yapım. Sonradan Aynı kadroyu birde dizi çekimi için toplamışlardı. Mesleğinin zirvesinde bir iş adamı'nın iş ve aile hayatındaki komik güldürüsü. Seçim için yapılan vaatlerde Katip Kerim'in efendim fazla atıyorsunuz biraz yavaş demesiyle seçimi kaybeden Nöri Kantar. Halk kimi seçeceğini iyi biliyor diyip, güzel ve anlamlı bir gönderme yapar. Nur İçinde Yatsın Tekin Akmansoy ve Leman Çıdamlı Kantar filmleri serisinde. çok iyi bir uyum sağlamışlardı

Cevap Yaz

performer

9 Kasım 2014 21:00

içinde sosyal ve politik taşlamalarında barındığı güzel bir film. genel olarak oyuncular kendi sesleri ile oynamışlar. bu dönem çekilen çoğu filmde olduğu gibi metin alatlı'nın sentetik oyun havaları adlı plağı bu filmde de kullanılmış.

Cevap Yaz

Göztepe

6 Kasım 2014 17:37

Kaynanalar serisinin film olarak ilk çekimi filmi sonraki yıllarda bu yapım dizi olarak çekilmişti. Herşey güzel tiplemeler komik işadamı Nuri Kantar'ın mebus olmak için meydanlarda atıp tuttuğu nutuklarda cabası. Filmde dünürler arası rekabetde dahilinde . Film komik ama sanki sitcom tiplemesi gibi bir şey olmuş bu yönü bana tatsız geldi.

Cevap Yaz

emre84

7 Ekim 2008 11:47

Başarılı bir film

Cevap Yaz

muharremgsgs91

4 Ekim 2008 10:51

nöri kantar :) nöriye kantar,komik tiplemelerdi hayal meyal hatırlıyorum bir kere seyretmiştim sanki

Cevap Yaz

performer

2 Ekim 2008 21:17

kaynanalar dizisini seven biri olarak bayıldım bu filme. aslında bu filmi bu kadar çekici kılan yönetmenin zeki ökten olması.  görüntü yönetmeni erdoğan engin'in varlığı filmin görüntüleri ve ışıklandırmasını böylece güzel kılıyor.

Cevap Yaz

okuz

31 Mayıs 2006 11:10

Dizinin en\'ler içinde görmek çok hoşuma gitti doğrusu ama Tekin Akmansoy\'a aynı ilginin gösterilmemiş olması üzdü beni. Sonuçta bu diziyi yıllarca var eden insan o oldu,umarım onada hakettiği oyları veririz!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica