Suç Çetesi

7,90

( 4 kişi yorum yaptı )

Suç Çetesi

(Gangster Squad)

Sinema Filmi

2012

Los Angeles, 1949...
Brooklyn doğumlu acımasız mafya babası Mickey Cohen (Sean Penn) gösteriye Los Angeles’ta devam ediyor.
Uyuşturucu, silah ve kadın ticareti yaparak para kazanan Cohen tüm bunları sadece çalıştırdığı adamlarla değil, kontrolü altındaki polis ve politikacılarla birlikte yapıyor.
Konumu en cesur en sert polisin bile gözünü korkutmaya yetiyor...

Cohen’in dünyasını başına yıkmak için bir araya gelen Los Angeles Polis Departmanı’nın Çavuş John O’Mara (Josh Brolin) ve Jerry Wooters (Ryan Gosling) tarafından yönlendirilen gizli ve küçük bir ekibi dışında...

“The Gangter Squad” yeni yeni gelişmeye başlayan Los Angeles’ı gelmiş geçmiş en tehlikeli mafya babalarından birinin elinden geri almaya çalışan birkaç polisin heyecan verici hikayesini anlatıyor.

Künye

Yönetmen Ruben Fleischer
Senaryo
Yapımcı Kevin Mccormick
Müzik Carter Burwell
Görüntü Yönetmeni Dion Beebe
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mart 2013
Tür Dram, Polisiye
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 759.539,0 TL
Toplam İzleyici 62.177
Vizyonda Kaldığı Hafta 15 Hafta

Son Yorumlar (4)

Alın yazısı avatar Alın yazısı 11 Ocak 2014 10:08:46

9

İyi Senaryo basit kurgu basit roller.
Basit Performans.
Defalarca çevrilmiş bir gangster filminden öteye gidememiş

leon_red avatar leon_red 15 Nisan 2013 13:28:41

4

Sean Penn şu sıralar çok popüler bu da ona hiç uymayacak rollerin teklif edilmesine yol açıyor ne yazık ki oda bunlara balıklama atlıyor senaryo da vasat olunca sonuç kaçınılmaz bir hal alıyor…
Çok net ve yalın bir anlatımla Suç Çetesi kötü bir film…
Sinematografik açıdan yapımdaki istisnasız her şey zorlama, abartılı ve taklitten ibaret bu da filmin tüm realitesini silip süpürüyor.
NOT :
Sean penn elm sokağı kabusu filmindeki freddy krueger rolü için biçilmiş kaftan hem de sıfır makyajla bu nasıl bir benzerlik anlayamadım…

erakman avatar erakman 04 Nisan 2013 13:34:57

4

Film beni hayal kırıklığına uğrattı.Dokunulmazlar filmine benzemek bir yana yanından dahi geçemez.Konu bilindik işleyiş ise çokca denenmiş şekli ile karşıma çıktı.Bana kalırsa zaman kaybı !!!

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 02 Mart 2013 23:18:06

8

Mafya, bol aksiyonu sevenler için seyredilebilir bir film.. Sean Penn'in yanı sıra Ryan Gosling ve Emma Stone çok başarılı ancak filmde 1 numaralı karakter olarak sunulan Josh Brolin'i başarılı bulmadım, hoş Josh Brolin'in başarılı olduğu bir film v ar mıdır, onu da bilmiyorum.
Gerçek bir hikayeden uyarlandığı anlatılan filmi seyrettiğinizde, anlatım tarzı ile size hemen Untouchables'ı (Dokunulmazlar) hatırlatıyor.. Filmde bir başka dikkatimi çeken nokta ise; Sean Penn, kendisine sunulan "kötü adam" rolünü komplekse girmeden içine iyi sindirmiş..

Yandex.Metrica