Someday This Pain Will Be Useful to You

(Someday This Pain Will Be Useful to You)

Sinema Filmi

2011

James Sveck (Toby Regbo), anne babası ayrı 17 yaşında ergen bir delikanlıdır. Üniversiteye gitme yaşına gelmiştir. Hayatta tek anlaştığı insan da anneannesidir. Yaşına rağmen asosyal bir hayat yaşar ve bunu özellikle de ister. Annesi oğlunu bu durumdan kurtarmak için yaşam koçu adı altında terapistten randevu alır. James yaşanan bir çok olayla birlikte hayatı sorgulamaya başlar

Künye

Yönetmen Roberto Faenza
Senaryo
Müzik Andrea Guerra
Görüntü Yönetmeni Maurizio Calvesi
Ülke ABD Italya

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 30 Nisan 2013 02:36:20

9

Alt sol köşede IKSV 2010 damgasını görünce seçtiğim bir film. IMDb'den 5.5 puan almış. İsmini SOMEDAY zannetim dikkatli bakınca uzun ismin "Someday This Pain Will Be Useful to You " türkçeye çevirince .........
Bir Gün Bu Ağrı İçin yararlı olacak
gi bi garip bir cümle çıkıyor.ama filmin sonunda anlıyorsunuz,. büyükanne öldüğünde torununa bıraktığı nottan
Sabırlı ve dayanıklı ol. BİR GÜN BU ACI SENİN İŞİNE YARAYACAK.
Konu ABD'li yazar Peter Cameron (1959) romanına dayalı . Ortada güzel ve gerçekçi bir hikaye var. Anne babası ayrılmış 17 yaşında kafası karışık asosyal bir genç çocuk , annesi babasından sonra üç kez evlenmiş, babası ise genç kadınlarla flört edip sürekli estetik yaptırıyor. Ablası babası yaşındaki evli erkeklerle beraber oluyor. Dışarıdan bakıldığında kaotik bir aile görünümü var. James’in de kendi içine kapanıp yalnız kalma isteği bu aile içinde çok da garip durmuyor. Ailede örnek biri yok, neden üniversiteye gidip okuması gerektiğinin cevabını da bulamıyor. Ta ki yaşam koçu ile terapiye başlayana kadar.
Kafasındaki sorulara tek başına cevap bulamayan genç bir erkek var. Hepimizin başından az çok bu gibi durumlar geçtiği için yavaş yavaş filme adapte olup izliyorsunuz ama konunun süreklliği yok, yavaş ilerliyor, izlerken ilginiz dağılabiliyor, öykünün perdeye taşınmasında bir sıkıntı var, , gencin cinsel tercihini ortada bırakıyor, açıklamıyor, babasının, sorgulamasından , Galerilerinin müdürü siyahi gence ilgisinden (John) birşeylerden şüpheleniyorsunuz, karakterler çok ve yüzeysel, birbirleri ile bağlantıları yok, ama olsun, bu filmden bütün ebeveynlerinde çıkaracağı dersler var., Özellikle kişiliği oluşmakta olan genç erkek çocuk sahibi olanların.
IKSV İstanbul'da gösterilmiş olsa bile Sinemasal değeri yok gibi. Oyuncu olarak Genç James'de Toby Regbo ile anneanne Nanette'de Ellen Burstyn çok başarılı idiler. Özellikle Toby Regbo gencecik bir adam ilk başrolü, filmi baştan sona sürüklüyor.
10/7

Yandex.Metrica