Foxcatcher Takımı

8,25

( 2 kişi yorum yaptı )

Foxcatcher Takımı

(Foxcatcher)

Sinema Filmi

2013

Gerçek olaylara dayanan FOXCATCHER, eksantrik bir milyoner ve iki şampiyon güreşçi arasındaki trajik ilişkinin karanlık ve büyüleyici hikayesini anlatıyor. Altın Madalyalı güreşçi Mark Schultz (Channing Tatum) 1988 Seul Olimpiyatları için bir ekip oluşturmak için zengin varis John du Pont (Steve Carell) tarafından Pont mülküne davet edilir. Shultz nihayet saygın kardeşi,
Dave’in (Mark Ruffalo) gölgesinde dışarı adım atabilmek umuduyla, fırsatta atlar. Gizli ihtiyaçları doğrultusunda motivasyon bulan DuPont, dünya standardında bir güreş takımını çalıştırarak onu onaylamayan annesi (Vanessa Redgrave) ve etrafındakilerin saygısını kazanmayı hedefler.

Künye

Yönetmen Bennett Miller
Senaryo ,
Yapımcı Bennett Miller , Jon Kilik , Anthony Bregman
Müzik Mychael Danna
Görüntü Yönetmeni Greig Fraser
Vizyona Giriş Tarihi 30 Ocak 2015
Süre 134 dk
Tür Biyografi, Dram, Spor
Ülke ABD
Internet Sitesi www.sonyclassics.com/foxcatcher

Ödüller

En iyi yönetmen (67. Cannes Film Festivali-2014)

Firmalar

Chantier (Dağıtımcı)
Hasılat 208.019,0 TL
Toplam İzleyici 13.619
Vizyonda Kaldığı Hafta 4 Hafta

Son Yorumlar (2)

lisanen avatar lisanen 16 Haziran 2018 18:11:16

Filmi tesadüf eseri izledim. Du Pont ailesinin hayatını incelerken John E. Du Pont'un paranoyak ruh kişiliği yüzünden katil olma hikayesi çok ilginç geldi bana. Dünyanın en zengin ailelerinin başında gelmesine rağmen maddiyatın çoğu şeyleri çözmediğ inin göstergesi niteliğinde bir hayatı olmuş.
24 Milyon $ bütçeli yapımda üst kadro yıldız isimlerle dolu. Steve Carell'ı komedi ağırlıklı filmlerde izledikten sonra Du Pont rolünde şapka çıkarttırdı bana.(Gerçi şapkam yok ama). Keza Mark Ruffalo Dave Schultz rolüne çok iyi hazırlanmış. Yürüyüşü, tipi ve konuşma şeklini neredeyse bire bir yansıtmış. Channing Tatum bana biraz antipatik geldi. Bunda Mark Schultz rolünde oynaması ve bu ismin galiba 1983'tü Reşit Karabacak'ın omzunu faullü şekilde kırarak şampiyon olması bir sebepti. Sienna Miller ve usta oyuncu Vanessa Redgrave gibi süresi az olsada etki bakımından ve kadro zenginliği açısından filmin artılarıydı.
Barut tozu imalatı ile zengin olan bir ailenin yine o tozun izinden giden kurşun marifeti ile sonunu hazırlaması ironisi filmi bir tık daha yukarı çıkarıyor.
Tavsiyelik bir film.

leon_red avatar leon_red 01 Mart 2015 02:28:08

5

Sakın para verip bilet almayın yazık günah insan hiç kazanmak için o kadar uğraştığı parasını böylesine şuursuz bir şey için harcar mı ? Bedava deseler bile gidip izlemeyin zamanınıza yazık. Buna harcayacağınız vaktinizi ota, kuşa, böceğe, balığa ayı rın...

Yandex.Metrica