Ayaz

7,25

( 4 kişi yorum yaptı )

Ayaz

Sinema Filmi

2012

Ege ve ülkenin genelinde uyuşturucu ve kaçakçılıkta tek olmak isteyen uyuşturucu baronu Şefik (Tamer Levent), Alex’le (İzzet Çivril) anlaşma yaparak Fransa ve Türkiye arasında güçlü bir ağ kurmak için ortak olur. Sevdiği kız Ayaz’ı 10 yıl önce kaybeden Deniz (Gökhan Tepe) sevgilisinin cesedini bulamayan ve sahilde adını kumlara yazıp onu bekleyen bir mecnun rolünde karşımıza çıkıyor.

Film boyunca Dilara’yla karşılaşacak kimsenin hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Komiser Şahin cinayetleri çözmeye çalışırken diğer yandan sevdiği kadın Şebnem’in ona olan aşkını sorgular. Şahin’in cinayetleri çözmeye çalışırken Dilara’ya olan yakınlığı Şebnem’i deliye çevirir. Diğer yandan Deniz’in Dilara ya ilgi duyması geçmişte yarım kalan aşkları yenid en hatırlatır gibidir.

20’li yaşlarında uyuşturucu baronu Şefik’in oğlu Arda tarafından uyuşturucuya bulaşan Ayaz, uyuşturucu partisinde teknede denize atılır ve ölür. Ancak ölümüyle ilgili şüpheler vardır. Uyuşturucu Baronu Şefik, Emir ve Şahin tarafından köşeye sıkıştırılmıştır. Fakat son darbeyi geçmişten gelen biri vuracaktır.

99 depreminde bütün ailesini kaybedip yetiştirme yurdundayken evlatlık verilen Arda Kural, Emre karakteriyle üvey babasına muhtaç olmamak için uyuşturucu satıcılığına başlar ve kendini olayların geçtiği Marmaris’te bulur. Kenan (Arif Kilisli) çocukluktan beri en yakın arkadaşıdır ve yıllar sonra Marmaris’te dostluklarına devam ederler. Arif (Emre Ertunç), Deniz’in yarenlik ettiği çöp toplayıcı, Şefik’in oğlu Arda (Ercü Turan), Eda (Damla Debre) Emre’nin üvey kız kardeşi olarak filmin önemli karakterleri arasında yer alıyor.

Künye

Yönetmen Hakan Kurşun
Senaryo
Yapımcı Lütfi Kara
Müzik Serkan Akgün
Görüntü Yönetmeni Hakan Kurşun , Çetin Şeker
Süre 97 dk
Tür Aksiyon, Dram, Gerilim
Özellikler 16 mm
Ülke Türkiye
Etiketler 99 Depremi, Ege, İçmeler, Kaçakçılık, Kızkumu, Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Didem Karakum (Yapım Koordinatörü)
Aydoğan Gündoğdu (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Mehmet Atan (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Saadet Parlak (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Ödül Dede (Yapım Amiri)
Zuhal Öndemir (Yapım Amiri)
Ali Yalçın Öktem (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Ahmet Yılmaz 2 (Yardımcı Yönetmen)
Mehmet Köse (Yardımcı Yönetmen)
Ülgen Keleş (Reji Koordinasyon)
Ahmet Selçuk Bay (Reji Ekibi)
Ülgen Keleş (Koordinasyon)
Kamera Ekibi Serkan Durmuş (Focus Puller)
Post-Prodüksiyon Yusuf Ali Tokat (Kurgu Asistanı)
Ahmet Edebali (Stüdyo Koordinatörü)
Işık Ekibi Uğur Karahan (Işık Ekibi)
Metin Devrim (Işık Ekibi)
Erkol Cevahiroğlu (Bestboy)
Sanat Ekibi Fatma Bakal (Kostüm Ekibi)
Çağlar Yıkılmaz (Sanat Asistanı)
Kadir Rengel (Sanat Ekibi)
Makyaj Ekibi Mine Külcü (Makyaj)
Ses Ekibi Mustafa Bölükbaşı (Ses Kayıt)
Efektler Adnan Çakır (Görsel Efektler)
Arif Osmanoğlu (Görsel Efektler)
Cemil Çamkara (Görsel Efektler)
Oyuncu Seçimi Serap Fidan (Casting)

Firmalar

İstanbul Mass Media (Yapım)

Son Yorumlar (4)

şabanoviç avatar şabanoviç 31 Temmuz 2015 09:07:55

1

gerçekten kötü bir film bende hiç beğenmedim zayıf bir film filmde oynayan oyuncu hale türkel film vizyona giremeyince intihar etmiş malesef ölmüş arda kural ve damla debre bunalıma girmiş keşke film vizyona girseymiş bunlarda olmazdı o zaman

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 30 Temmuz 2015 09:19:44

4

Filmin fragmanı iyi ama film tam tersi kötü fragman nasıl tempolu ve kurgusu iyiyse filim tam tersi temposu düşük kurgusu kötü filmin ilk bölümünde dublaj hatası var film 2012 yapımı vizyona giremedi 50 kopyayı az bulan yapımcı 100 kopya ile vizyona girmek istemiş salon bulamamış filmi vizyondan çekmiş filmin 1.başrolünde hiç tanınmayan çiğdem aysu yerine tanınan bir oyuncu olsa belki 100 kopyayla girerdi belki ama film düşük tempolu tv dizisi gibi ilerleyen bir film keşke 50 kopyayla girseydi bu tempoda bir filme 50 kopya iyi vermişler finaline doğru sürpriz yapılmaya çalışılmış ama hikaye hiç inandırıcı değil film ikinci yarı düzelsede malesef vasat bir film kısaca boşa zaman kaybı.

ismail 71 04 Mart 2012 14:46:03

fragma süper film de öyle olaydı..

metinhan avatar metinhan 11 Şubat 2012 15:17:02

10

filmin frağmanını izledim  mütişşş olmuş

Yandex.Metrica