Büyük Umutlar

9,00

( 1 kişi yorum yaptı )

Büyük Umutlar

(Great Expectations)

Sinema Filmi

2012

Viktorya İngiltere´sinin büyük öykücüsü Charles Dickens´ın benzersiz romanından uyarlanan zengin kadrolu filmin yönetmeni, Dört Nikâh Bir Cenaze ile Harry Potter ve Ateş Kadehi´nin ödüllü yönetmeni Mike Newell. Genç yetim Pip, gizemli bir hayırsever sayesinde sefil yaşamından sıyrılma şansı yakalar. Yıllar içinde bir centilmen olarak Londra sosyetesine giriş yapan Pip, toplumsal konumunu çocukluğundan beri sevdiği ama tüm erkeklerden intikam almaya yemin etmiş, güzel mirasyedi Estella´yı elde etmek için kullanır. Ancak yaver giden talihinin ardındaki inanılmaz gerçekler, sevdiği herkes üzerinde yıkıcı bir etki bırakacaktır.

Künye

Yönetmen Mike Newell
Senaryo ,
Yapımcı Cliff Curtis , David Faigenblum , Jana Edelbaum , Laurie Borg , Steven Gagnon
Müzik Karen Elliott , Richard Hartley
Görüntü Yönetmeni David Appleby , John Mathieson
Eser ,
Vizyona Giriş Tarihi 26 Nisan 2013
Süre 128 dk
Tür Dram
Ülke Ingiltere

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 85.819,04 TL
Toplam İzleyici 7.310
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 25 Ağustos 2013 12:08:32

9

Hemen belirteyim 2013 İKSV Filmlerinden.
Herzamanki gibi önce filmi izlemek için kısa notlarla gerekli alt yapıyı oluşturayım.
Film İngiltere'nin 'nın Victoria devrinde (1837-1901) geçmektedir. Genelliklle Kraliçe Victoria' ( en büyük ve en sevilen B ritanya hükümdarı olarak kabul edilir) dönem sözcüğü hüküm sürdüğü 1837 ile 1901 yılları arası için kullanılır, ancak birçok tarihçiye göre 1832 Reform Hareketi bu kültürel devrin asıl başlangıcı olarak kabul görür. Victoria devri romancılarından Charles Dickens'in ilk kez 1861 de 3 cilt olarak basılan emsalsiz romanından uyarlama. Her dönemde okuyucu ve izleyici bulduğu muhakkak. Bu yüzden 1934 den başlayarak günümüze kadar tam 10 kez sinema ve televizyonlara uyarlanmış. 2013 de bir uyarlama daha var, onun.yönetmeni Graham McLaren.
Yönetmenimiz Dört Nikah Bir cenaze , Harry Potter ve Ateş Kadehi ile Kolera günlerinde aşk' dan bildiğimiz ödüllü İngiliz Mike Newell (1942)

Gorbachev'i anlattığı 2014 prolesi " Reykjavik" i merakla bekliyorum

Konu biliniyor, yukarıdada yazılı biraz Anlatayım. Hikayenin kahramanı Philip (Jeremy Irvine) adında bir genç. Burada kısaca Pip diyorlar. Pip'in sürükleyici hayatının anlatıldığı bu roman,film 19. yüzyılda İngiltere'deki maden köylerindeki yaşama ayna tutuyor. Köyün demircisi olan Joe Gargery (Jason Flemyng) çok zor şartlar altında çalıyor.Pip'in ablası ile evli ona arkadaşlık, babalık yapıyor...Çocukluğundan beri evine gidip geldiği, demirci olması için sermaye verdiği Bayan Havisham'ın (Helena Bonham Carter) evlatlığı kibirli Estella'ya (Holliday Grainger) ölene kadar aşık oluyor..Sonra gizemli biri tarafından yardım görerek Londra Sosyetesine giriyori, ancak insanın talihi herzaman yüzüne gülmüyor,inandığı güzel gerçekler bir anda inanılmaz derecede yıkıcı olabiliyor.

Romanın güzelliğini tartışacak değilim. Zaten Dickens'ı tartışmak kimseninin haddi değil.yazmış.

yapım, prodüksiyon BBC, ABD

Yönetmen şahane, ÇAĞI yansıtma ŞAHANE Gidip 1800 lerin içine oturuyorsunuz.

Genç oyuncular Jeremy Irvine (1990) Holliday Grainger (1988) Ben Lloyd-Hughes (1988) hatta Pip 'in çocukluğunu oynayan Jeremy Irvine'nin küçük kardeşi Toby Irvine şahane

Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Jason Flemying, ve diğer unuttuklarım tecrübe konuşuyor,hepsi zirve yapmışlar özellikle Ralph Fiennes

zaten Mike Newell yönetiminde oynayamamak, beğenilmemek gibi şanssızlıkları yok.

Unutmayayım Görüntü Yönetmeni John Mathieson en büyük pay onun.bizi 1800' lerin içine oturtan çağı yaşatan galiba önce o sonra yönetmen.

Edebiyat uyarlaması önem filmlerinin en güzellerinden

10/10
- See more at: http://www.sinematurk.com/film/45574-buyuk-umutlar/#sthash.nA7I5ryM.dpuf

Yandex.Metrica