Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çalıntı Hayat (The Words)kaylasakaoglu

21 Mayıs 2014 19:42

Ben Barnes filme ayrı bir hava katıyor. Gerçekten çok çok yakışıklı bir adam

Cevap Yaz

iremtoprak

26 Ağustos 2013 02:59

Çok beğendim

Cevap Yaz

erakman

24 Mart 2013 11:04

Konusunu okudugumda heyecanladım ve hemen ızlemem gerektıgıne karar verdim.Ama filmin işlenişi o kadarda iyi değildi ve film zaman zaman monotondu da.Sonuç itibari ile beni aman aman etkielemeyen sıradan bir filmdi.Bradley Cooper ise gerçekten iyi bir oyuncu.

Cevap Yaz

mkurtsen

7 Ocak 2013 21:51

Gerçekçi, Sanat yönü ağır basan içinde hafif bir gerilimide saklayan güzel bir film. , gerçekçi diyorum, Filmin anlattıkları Edebiyat Dünyasında rastlanmayan şeyler değil. Özellikle bizde, senaryomu çaldın, fikrimi çaldın diye birbirlerine dava açarlar . Burada aslında çalmada yok, sadece bulduğunu sahiplenme var. Çalan ile eseri çalınan yazarın bir şekilde yolları kesişiyor, 1944 lerde Pariste kaybolan kitap, Amerika'da 2000 lerde başka bir yazarın kitabı olarak ortaya çıkıyor. Tabii ki kitabın gerçek sahibi gelip, sözde sahibini buluyor. Final bu iki kişinin hesaplaşması , ama öyle bildiğimiz kavga ve menfaat çekişmesi yok. dürüstlük yarışı içinde gözyaşları ile.yüzleşiyorlar, Ne pahasına olursa olsun hırs yaparak hata yaparak yakalanan başarıdan dönmek istesen bile dönüş yok.Hayatta herkes kendi seçimini yapar. Ama dürüst isen zor olanı bu şekilde yaşamak. Cezan bu olur. Filmin beni etkileyen bölümleri 1944 yılı Paris sahneleri ile Final bölümü. Gerçekten 10 numara bir final . Herkesin alacağı dersler var. Finalden aklımda kalan cümleleri aktararak bitireyim. Rory Jansen (Bradley Cooper) yaşlı adamı bahçevanlık yaptığı bahçede bulur," Herşey senin, İsmimi kitaptan alacağım, Bu borcum değil birşeyler yapmalayım" der. Aldığı cevaplar., -Rahat ol git evine hayatını yaşa -Koy onu cebine yoksa canına okurum Benim hayatım, karım, çocuğum neşe ve acı verdi bana o kelimeler, sen o kelimeleri ve acıyı aldın niye o parayla bir bitki almıyorsun ? Paranı al ve git. Benim trajedim kelimeleri bir kadından daha fazla sevip, kadınımı o şekilde yazmaktı. Hayatta herkes seçimini yapar, zor olanı bu şekilde yaşamak. Son sözüm film ithalatçılarına, ve çevirmenlere bu filmlerin orjinal isimlerini ilgisiz bir şekilde çeviriyorsunuz. Filmin ana teması Kelimeler, The Words. Ne alakası var. Çalıntı Hayat ile. Türkiye artık eski Türkiye mi? İzleyici genç ve bilinçli, İngilizce The Words'ün Kelimeler anlamına geldiğini, film izleyicisinin dörtte üçü bilir. Çalıntı Hayat demekle Filmin konusunu mu anlatmak istiyorsunuz, anlamadım. Bari finali de ilan bir kelime ekleyin tam olsun.

Cevap Yaz

lebkuchen

20 Aralık 2012 02:54

Bir Baskasinin hayatini, anilari calmak..Roman Yazari Kahrmanimiz ilk yazdigi kitap denemesinden,Basarisiz olunca..Balayini gittigi Fransa,da,Antika,cidan bir Canta satin alir..Nedir bu Canta,Kime ait hangi ellerden ve dönemden gecmistir.Agir ve yavan temposu ile cok iyi Kurgulanmis,sizi hic skmadan izleyebileceginiz garanti veren,Hikayesi icinde hikaye anlatan cok güzel bir film..Dennis Ouaid Son zamanlardaki filmlerdeki basarisi tartisilmaz..Bradley Cooper,hayati calan Jeremy Irons da Hayati calinan adam rolünde,muhtesemler..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica