Trans

7,43

( 2 kişi yorum yaptı )

Trans

(Trance)

Sinema Filmi

2013

Simon (James McAvoy) çok başarılı bir müzayede memurudur. Değeri birkaç milyon dolar olan bir tablonun çalınması için bir suç çetesiyle anlaşma yapar, Simon çalınan tabloyu büyük bir yere saklar. Hırsızlık çetesi yüzünden kafasına aldığı darbe sonucu hafızasını kaybetmiştir, çetenin kaçırdığı Simon, uyandığında tablonun yerini hatırlayamaz.
Psikolojik tedavilere ve onlarca işkenceye cevap vermeyen Simon, çetenin liderinin (Vincent Cassel) getirttiği bir hipnoz uzmanı (Rosario Dawson) ile geçmişinde derinlere inmeye başlamıştır. Hipnoz nedeniyle, eski kırgınlıklarını ve tutkularını tekrar hatırlayan Simon için “bugün” artık çok daha bulanıktır.

Künye

Yönetmen Danny Boyle
Senaryo
Yapımcı Danny Boyle , Christian Colson , Bernard Bellew , Diarmuid Mckeown
Görüntü Yönetmeni Anthony Dod Mantle
Vizyona Giriş Tarihi 14 Haziran 2013
Süre 101 dk
Tür Dram, Gerilim, Polisiye
Ülke Ingiltere

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 136.803,27 TL
Toplam İzleyici 14.765
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (2)

erakman avatar erakman 10 Ağustos 2013 11:42:11

3

Son derece sıkıcı bir film.Özellikle transa geçiş sahneleri tam bir komedi.Gereksiz bir tempoda ayagı yere basmayan bir halde başlayıp devam eden film.Kötü.

Haqan avatar Haqan 10 Temmuz 2013 02:58:18

7

Yorumlanması hayli güç bir film. Dany Boyle imzalı oluşu yorum yaparken insanı iki kat dikkat etmeye itiyor ancak Christopher Nolan'ın etkisinde kaldığı görünüyor.

Konusuna girmektense kurgusu daha mühim diye düşünüyorum.
Filmi ister istemez ''In ceptıon'' ile karşılaştırıyorsunuz...Biri rüya hali diğeri trans hali ...

Inception kadar başarılı bir film değil ve ondan daha zorlayıcı bir yapıya sahip. Inception'ın karşısına dikilmek, daha iyi oldugunu göstermek amacıyla yapılmış izlenimi veriyor. Bunun seyirci tarafından kolay hissedilmesi ise eksi bir durum.

Fransız aktör Vincent Cassel filmde en başarılı kişiydi kanımca. Yine tehlikeli olandı ama; o uçarı, serseri, dengesiz karakterlerinden biraz daha uzaktı alışılageldiginden. Rosario Dawson da kendisine verilen rolü çok iyi oynamış hakkını vermek lazım..
Asıl kendi açımdan negatif bulduğum durum ''Wanted'' filminden bu yana kendisini çok beğendiğim James McAvoy'un bu role çok uygun kişi olmamasıydı

İzlenebilir desem de kendi adıma daha iyi bir film bekliyordum. Finali ise hem başarısız hem de fazlaca ''kör göze'' idi.

Yandex.Metrica