Ben, Anna

(I, Anna)

Sinema Filmi

2012

Aşırı uykusuzluk problemiyle boğuşan ve aynı zamanda eşinden boşanmak üzere olan bir dedektif olan Bernie Reid'in,(Gabriel Bryne) zaten toplamakta zorlandığı konsantrasyonu Anna (Charlotte Rampling) isminde gizemli bir kadınla karşılaşması üzerine yerle bir olur. Reid bir apartmanda vahşice öldürülen bir adamın cinayet soruşturmasına başlamasıyla, hayatını da bir girdabın içinde bulur.
Film Elsa Lewin'in aynı adlı romanından uyarlama.

Künye

Yönetmen Barnaby Southcombe
Senaryo ,
Yapımcı Dirk Decker , Michael Eckelt
Görüntü Yönetmeni Ben Smithard
Eser
Süre 93 dk
Tür Dram, Gerilim
Ülke Ingiltere

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 11 Mart 2013 00:18:15

8

Charlotte Rampling kırk yıldır film çeken unutulmaz bir oyuncu. 1976 da izlediğim Liliana Cavani'nin Il portiere di notte (Gece Bekçisi) filmini hala hatırlarım. Yetmişli yaşlara yakın bu kadar cazip bir oyuncu az bulunur.
I, Anna'da ona yakışır bir film olmuş. Geri dönüşlerle filmin sonu baştan belli. Buna rağmen filimin sonuna kadarda bitmeyen bir gerilim var.
Elsa Lewin'in aynı adlı romanından uyarlanan film. Televizyon Yönetmeni Barnaby Southcombe'nin ilk Sinema Filmi. Çok özen göstermiş, Bütün oyuncular büyük bir uyum içinde şahane oynamışlar, askayan yok. Tabi yine bir numara Charlotte Rampling. Rol ona biçilmiş kaftan, adeta onun için yazılmış.İ z l e y i n. derim, Beğeneceksiniz.
10/8

Yandex.Metrica