Ölüm Uykusu

7,50

( 3 kişi yorum yaptı )

Ölüm Uykusu

(Mientras duermes)

Sinema Filmi

2011

Hepimiz dostlarımızın kim olduklarını biliyoruz peki ya yakınlarımızın kim olduğunu biliyor muyuz? Günlük yaşantımızda küçük rolleri olan bu insanları ne kadar tanıyoruz? Peki ya onlar bizi ne kadar tanıyorlar? Cesar, Barcelona’da bir apartmanda görevli olarak çalışmaktadır. Her gün yaşaması için gerekli olan nedenlerini tekrar gözden geçirmektedir. Binada yaşayanlara gizliden gizliye yakın ilgi göstermektedir. Onların özel hayatlarıyla ilgili her detayı bilmektedir. Özellikle de içlerinden birisine oldukça dikkat etmektedir. Clara kaygısız, herşeye olumlu yönünden bakan bir genç kadındır. Clara’nın neşesi Cesar’ın tüylerini diken diken etmektedir. Clara’nın yüzündeki bu gülümsemeyi kaldırmadan Cesar mutlu olamayacaktır, çünkü başkalarının acı çekmesi Cesar’ın mutluluk kaynağıdır. Clara ise gerçek bir hedeftir, artık onun hayatını perişan etmek için elinden geleni yapacaktır. Fakat Cesar bu defa gereğinden fazla kendine güvenmektedir. İyi düşünerek yaptığı tüm plânlar yakında açığa çıkacaktır. Neyseki oyuna devam edebilmesi için elinde son bir kartı daha vardır.

Künye

Yönetmen Jaume Balagueró
Senaryo
Yapımcı Carla Pérez de Albéniz
Müzik Lucas Vidal
Görüntü Yönetmeni Pablo Rosso
Vizyona Giriş Tarihi 20 Temmuz 2012
Süre 102 dk
Tür Gerilim, Korku
Ülke Ispanya
Etiketler Barcelona, Gözetleme, Kapıcı, Özel Hayat Daha Fazlası

Oynayanlar

Luis Tosar Luis Tosar César
Marta Etura Marta Etura Clara
Alberto San Juan Alberto San Juan Marcos
Pep Tosar Pep Tosar
Iris Almeida Iris Almeida Úrsula ( as Iris Almeida Molina)
Petra Martínez Petra Martínez Sra. Verónica
Carlos Lasarte Carlos Lasarte

Firmalar

Duka Film (Dağıtımcı)
Hasılat 121.726,0 TL
Toplam İzleyici 14.330
Vizyonda Kaldığı Hafta 12 Hafta

Son Yorumlar (3)

T@RIK avatar T@RIK 28 Mart 2018 22:49:02

7

Cesar mutlu olamamaktan muzdarip bir apartman görevlisidir. İnsanlar mutlulukları paylaşadursun, o da etrafındaki herkesle mutsuzluğunu paylaşıyor. Bir kapıcı olarak çalıştığı için de apartman sakinlerini mutsuzluğuna hedef seçiyor. Cesar, sürekli mu tluluk saçan ve gülümseyen Clara'yı mutsuz etmeyi kafaya koyuyor. Sonra işler biraz çatallanıyor.

benSTILLER avatar benSTILLER 17 Eylül 2012 01:14:01

1408 filmini izleyenler hatırlayacaklardır bu senaryoyu,elbette o film kadar olamaz. Bir sınıf aşağısı işte... :)

mkurtsen avatar mkurtsen 15 Eylül 2012 08:59:14

8

Ölüm Uykusu, son günlerde izlediğim İspanyol gerilim filmleri içinde öne çıkanlardan .Psikoljik-Gerilim türünün çok başarılı bir örneği. Kan ve şiddet ögelerini kullanmadan gerilimi en üst seviyede tutmak ancak bu kadar mümkün olabilir.41 yaşındaki I spanyol oyuncu Luis Tosar'ın çizdiği César karakteri kolayca unutulmayacak gibi. Filmde mutsuz doğmuş, mutsuz yaşayan yüzünde en küçük bir gülümseme izi göremediğimiz bu sorunlu adam, Görevli olarak çalıştığı apartman sakinlerinin mutluluğunu kıskanıyor ve devamlı gülümseyen mutluluk saçan Clara'yı hedef seçiyor. Akla hayale gelmeyecek yöntemlerle bir daha gitmemek üzere mutsuzluğu onun hayatının merkezine yerleştiriyor. İzlenilmesi inanılmaz derecede rahatsızlık yaratan filmi karakterlerin kışkırtıcı eylemlerine kapılıp, durdurmak ve vazgeçmek hissine kapılmayın. Sonuna kadar sabırla izleyin. İyi Seyirler

Yandex.Metrica