Şeytan Tohumu

8,50

( 2 kişi yorum yaptı )

Şeytan Tohumu

(The Possession)

Sinema Filmi

2012

Çok eski zamanlardan kalma bir Cin, 21. yüzyılda serbest kalmıştır. Film bir ailenin başından 29 gün boyunca geçen olayları konu alıyor. İkinci el eşyalarını satan birinden gizemli bir antika kutu alan aile, kutunun içinde çok uzun zamandır bir insan ruhunu ele geçirmek için bekleyen, doyumsuz bir cinin serbest kalmasına sebep olur.

Brenek ailesi için korkunun dehlizlerine uzanan yolculuk, bir hafta sonu faturalarını ödemek için evdeki kullanmadığı eşyalarını bahçesinde satan birinden ahşap bir kutu almalarıyla başlar. Eşinden yeni boşanan Clyde (Jeffrey Dean Morgan), eski eşi Stephanie’den (Kyra Sedgwick) ayrı hayata alışmaya çalışıyordur. Ne var ki, küçük kızları Em’in (Natasha Calis), ilgisini çeken ve üstünde gizemli yazılar bulunan bir ahşap kutu almasında endişe edecek bir şey gör mez. Ancak kutuyu almasının hemen ardından tuhaf şeyler gerçekleşmeye başlar. Em kafayı kutuya takmaya başlar – o kadar ki, güzelim kutuyu her yere yanında götürmektedir. Davranışları gittikçe tuhaflaşır, hatta tehlikeli davranışlar sergiler. Ne var ki Clyde ne kadar uğraşsa da kutuyu Em’in elinden alamaz, Stephanie kızlarının aklını yitirmesine neden olduğuna inanmaya başladığında bile başaramaz bunu. Birbirini izleyen rahtsız edici ve açıklanamaz olayların etkisinden kurtulamayan aile, gerçekten yaşadıkları şeyi gün ışığına çıkarmak üzeredir: Dibbuk Kutusu’nu açmışlardır. Yahudi geleneklerinde sözü geçen, yerinden edilmiş ve kutunun içine hapsedilmiş bir cin, şimdi içine girdiği insanı yiyip bitirmek istemektedir.

Künye

Yönetmen Ole Bornedal
Senaryo ,
Yapımcı Nathan Kahane , Nicole Brown , Joseph Drake
Müzik Anton Sanko
Görüntü Yönetmeni Dan Laustsen
Vizyona Giriş Tarihi 23 Ağustos 2013
Süre 95 dk
Tür Gerilim, Korku
Ülke ABD
Internet Sitesi http://thepossessionmovie.com/index.html#/home

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 365.193,0 TL
Toplam İzleyici 35.306
Vizyonda Kaldığı Hafta 21 Hafta

Son Yorumlar (2)

AYÇIL 03 Eylül 2013 00:47:09

sıradan ; benzer filmler mevcut . ama sürükleyici tabiiki .....

lebkuchen avatar lebkuchen 17 Kasım 2012 01:24:21

7

Filmi bugün sinemada izledim..Film diger seytan cikarma filmlerinden cok farkli bir ayrintiya rastlamadim..Kötü oldugunu söyleyemem..Ben filmi seyrederken keyif ve zevk aldim diyebilirim..Ayrica oyunculuklar muhtesem..Icine seytan kacan cocuk rolunde ki Madison Davenport..Harikalar yaratiyor..

Yandex.Metrica