Onur Savaşı

8,33

( 4 kişi yorum yaptı )

Onur Savaşı

(Jagten)

Sinema Filmi

2012

Cannes'da büyük gürültü koparan filmin başkahramanı, haksız yere çocuk taciziyle suçlanan ve mahvolan yaşamını toparlamaya çalışan bir adam. Kırklı yaşlarındaki Lucas, kendine yeni bir sevgili, kreşte bir iş bularak boşanma sürecini atlatmaya çalışır. Sonra bir gün, işler tersine döner. Küçük bir söz, öylesine bir yalan Noel ışıklarına karışır. Lucas hem yaşamı hem onuru için mücadele ederken güvensizlikle sarsılan kasaba ahalisi toplu bir histeriye kapılır.

Künye

Yönetmen Thomas Vinterberg
Senaryo ,
Müzik Nikolaj Egelund
Görüntü Yönetmeni Charlotte Bruus Christensen
Vizyona Giriş Tarihi 18 Ekim 2013
Süre 115 dk
Tür Dram
Ülke Danimarka

Ödüller

En İyi Erkek Oyuncu (65.Cannes Film Festivali-2012)

En İyi Senaryo (25. Avrupa Film Akademisi Ödülleri-2012)

Firmalar

M3 Film (Dağıtımcı)
Hasılat 15.771,18 TL
Toplam İzleyici 1.735
Vizyonda Kaldığı Hafta 7 Hafta

Son Yorumlar (4)

mumillica avatar mumillica 08 Mayıs 2015 15:07:26

9

Danimarka' nın 2012 yapımı, 2014 yılı yabancı dilde en iyi oscar adayı, Thomas Vinterberg imzalı "Jagten (The Hunt - Onur Savaşı)", hikayesiyle bir çok zor konuya el atarken, altından kalkmasını da iyi biliyor.

XduygusuzX avatar XduygusuzX 05 Temmuz 2014 18:14:40

9

son Zamanlarda izlediğim en etkileyici dram..Ayrıca oynayan kız çocuk nasıl bu kadar tatlı ve itici olabiliyor anlamış değilim :))) Ve Lucas'ın kilise de Theo'ya attığı bakış Bence filmin kırılma noktasıdır..

Haqan avatar Haqan 30 Haziran 2013 02:01:38

9

Öyle dokunaklı ki konu..Öncelikle ''Allah esirgesin'' diyerek söze başlamak gerekiyor klasik bir Türk insanı olarak.

Mads Mikkelsen'i ismiyle degilse de simasıyla herkes tanır..Genelde kötü role daha yatkın bir yüze sahiptir. Ama bu filmde sadece di ğer oyuncular O'nu kötü biliyor. İzleyicinin ise O'na sahip çıkası geliyor.

Danimarkanın çok küçük,herkesin birbirini tanıdıgı köyden bozma bi kasabanın kreşinde çalışan çocukların sevgilisi Lucas çok sevilmenin kötü bir bedeliyle karşılaşıyor (detaya girip spoil olsun istemiyorum)

Ayrıca film de en hoşa giden dostluk olgusu da mevcut.

Ancak filmin ana konusunu yine son sahnesi belirliyor.. Derin travmalar mutlu sonla bitse de mutlaka insanda iz bırakıyor.
IMDB 8.2.. İzlenmesini tavsiye ederim

mkurtsen avatar mkurtsen 15 Nisan 2013 10:11:43

9

Son günlerde film tercihlerimi Iskandinav Ülkerinden yapıyorum. Bu da onlardan biri Danimarka'dan. Vizyona girdimi bilmiyorum, ama on numara.
Mads Mikkelsen ve oğlu Marcus rolündeki genç Lasse Fogelstrøm harikalar yaratmışlar.
Çocuk yalanı üzerinden yola çıkan film vizyona girdimi bilmiyorum, ama ben izledim .çok, çok çok güzel. Vaktim olunca daha detaylı geniş bir yorum yazmak isterim.
10/9

Yandex.Metrica