Pas ve Kemik

8,00

( 1 kişi yorum yaptı )

Pas ve Kemik

(De Rouille Et D'os)

Sinema Filmi

2012

Ali (Matthias Schoenaerts) neredeyse hiç tanımadığı, beş yaşındaki oğlu Sam (Armand Verdure) ile başbaşa kalmıştır ve kızkardeşinin yanına Antibes’e gelir. Güçlü fiziği sayesinde fedai olarak işe başlar ve bir gece kulüpte çıkan kavga sonucunda yardımına yetiştiği katil balina eğitmeni olan Stéphanie’den (Marion Cotillard) hoşlanır. Aralarındaki ilişki trajik bir şekilde biten bir balina gösterisi sonrasında iki bacağını da kaybeden Stéphanie’nin Ali’nin desteği ile hayata yeniden bağlanması ile aşka dönüşür. Hem kesişen hem de ayrılan kavşaklarda gücün, güzelliğin, gençliğin, kanın metalaştığı ama dürüstlüğün, hakikatin, sadakatin, aşkın alınıp satılmadığı ve cesaretin çok farklı şekillerde tanımlandığı bir dünyada birlikte yol almaya başlarlar.

Künye

Yönetmen Jacques Audiard
Senaryo ,
Yapımcı Jacques Audiard
Müzik Alexandre Desplat
Görüntü Yönetmeni Stéphane Fontaine
Vizyona Giriş Tarihi 03 Mayıs 2013
Süre 120 dk
Tür Dram, Gizem
Özellikler Renkli
Ülke Fransa

Ödüller

En İyi Uyarlama Senaryo (38. Cesar Ödülleri-2013)

En İyi Kurgu (38. Cesar Ödülleri-2013)

En İyi Özgün Müzik (38. Cesar Ödülleri-2013)

Firmalar

Pinemart (Dağıtımcı)
Hasılat 173.378,0 TL
Toplam İzleyici 14.734
Vizyonda Kaldığı Hafta 19 Hafta

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 05 Mart 2013 23:46:31

9

Bir eldivensiz döğüşçü ile bir katil Balina eğitmeni (İki bacağı kesik) 2 yaralı insan aralarında oluşan bağ üzerine bildik bir hikaye . Stephanie, korkunç bir kaza sonrasında iki bacağını kaybetmiş bir katil balina eğitmeni. Ali ise beş yaşındaki oğluyla birlikte yaşamak için kardeşinin yanına taşınan eski bir dövüşçü. Stephanie, Engelli ama aşka açık . Ali ise kaba saba halinin ardında şefkatli bir kalp barındıran kayıp bir genç.Hikayenin geçtiği Mekan, Coted Azur' da bir kasaba ama bu cennet köşesi herhalde hiçbir filmde bu kadar albenisiz görünmemiştir. Zira yönetmen kamerayı cazibe noktalarına değil, Fransa nın sosyal gerçeklerine yöneltiyor ki bu da Ali nin kardeşinin ailesiyle temsil ediliyor. Jacques Audiard tüm bu karmaşık duygu ve olguları sanki karakterlerinin içinden çekiyormuş gibi işliyor Müthiş detaycı..Yılın en üzücü ve ekileyici melodramını ,izlerken zaman zaman derin bir hüzne kapılıyorsunuz. Özellikle aşk sahnelerinde, bir tuhaf oluyorsunuz..Ama ne yaparsınız bunlarda hayattın içinde, engelli insanlarında cinsel hayatı var.
Sinema olarak üzülerekte izleseniz, zaman zaman bakamasanızda güzel, izlemeye vakit harcamaya değiyor. Matthias Schoenaerts yaralı ezik döğüşçü adam için biçilmiş kaftan, çokta güzel oynuyor. Asıl hayret ettiğim Güzel Marion Cotillard'ın dizden aşağısının kesik hali.. Bacakları dizden aşağı o kadar ustalıkla gizlenmiş veya protez geçirmişlekii, zaman zaman kesik bacaklı bir dublör kullanmışlar hissine kapılıyorsunuz.. İzlemenizi öneriiyorum.
10/8

Yandex.Metrica