Like Someone In Love

7,00

( 2 kişi yorum yaptı )

Like Someone In Love

(Like Someone in Love)

Sinema Filmi

2012

Akiko, eğitimine gerekli parayı sağlayabilmek için okul dışında telekızlık yapan genç bir üniversite öğrencisidir. Bir gün işi sırasında tanıştığı müşterilerden, yaşlı bir profesör olan Watanabe'yle aralarında başlayan ilişki hayatında bir dönüm noktasını doğurur. Bu olağandışı ilişkinin içerisine, üçüncü kişi olan Akiko'nun belalı sevgilisi Noriaki'de girdiğinde işler çığrından çıkacaktır.

Künye

Yönetmen Abbas Kiarostami
Senaryo
Yapımcı Nathanael Karmitz , Abbas Kiarostami
Süre 109 dk
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Fransa Iran Japonya

Oynayanlar

Ryo Kase Ryo Kase Noriaki
Rin Takanashi Rin Takanashi Akiko
Tadashi Okuno Tadashi Okuno Takashi Watanabe
Reiko Mori Reiko Mori Nagisa

Son Yorumlar (2)

baran34 avatar baran34 21 Aralık 2016 09:45:18

7

Rahmetli Abbas Kiarostami'nin son eseri. Yurt dışında çektiği ikinci filmi. İlkini İtalya'da çekmiş. Filmin başrol oyuncusu Juliette Binoche Cannes Altın Palmiye ödülünü kazanmıştı. Bu sefer Japonya'dayız. Akiko adında genç bir kız okul iaşesini sağl ama adına! ek iş yapmaktadır. Bu roldeki Rin Takanashi güzel ve zarif bir bayan filmde sırıtmıyor. Bir seferinde yaşlı bir profesörün evine gönderilir. Takashi Watanabe adındaki adam mülayim ve beyefendi biridir. Akiko'ya aşık bir gençte işin içine girince ortalık karışır. Yönetmen oyunun gidişatında ve finalinde yine ucu açık çalışma tarzı ile ihaleyi izleyiciye bırakır ve bu dünyadan sessizce gider. Film durağan temposu ve anlaşılmaz Japonca lisanı ile vasatın altında bir görüntü arzetsede Kiarostami'nin akıl oyunları ve çekim tekniği ve seyirciyi işin içine katması en azından izlenilir bir hal almasına vesile oluyor.

mkurtsen avatar mkurtsen 27 Mayıs 2013 20:47:13

8

Konuya yukarıda yazdım. Üniversite okuyan Escort bir genç kız, belalı sevgilisi oto tamircisi ve işinin müşterisi gibi gözüken yaşlı bir entellektüel yazar. Like Someone in Love (Sevmek Gibi) eğer Abbas Kiarostami. tarafından yazılıp yönetilmeseydi, ağır değil bu çok ağır temposuyla seyirciyi perdeye biraz zor bağlardı. Film zaten Japon filmi ve Japonca, hiç hareket yok,heyecan yok, gerilim yok, aşk yok. Çok uzun ve sıkıcı dialoğlar film japonca olduğu için kulak tırmalıyor., hikayeye derinlik katmak için sabrın sınırlarını zorluyor. Örneğin Akiko'ya büyükannesinin bıraktığı 8/10 telefon mesajının neredeyse tamamı seyirciye sesli olarak aktarılıyor. Buna rağmen hikayenin incelikle aktarıldığı bölümlerde var örneğin Watanabe 'nin arabanın içinde tanışmalarında Noriaki'ye kendisini şifreli dialoglar yoluyla Akiko'nun büyükbabası olarak tanıtması. Yalanla değil varsayımla ,. farkeden birşey yok. amaç yine yalanı kabul ettirmek. Ama bu bölümde o kadar uzun ve sıkıcı ki. 109 dakikalık filmin içinde bir fındık kabuğunu dolduracak olay yok. Küçük bir olay finalde ama Kiarostami, filmi o kadar ani ve kötü bir şekilde bitirmiş ki, sevgi, sevmek adına anlatmak istediği herşey havada kalmış.
DVD'nin kapağında Cannes. Toronto. Newyork Film Festivallerinin amblemi olsa bile sonuç değişmiyor.
10/7

Yandex.Metrica